Цікаве, корисні статті

Швидкісний усний рахунок – це стиль життя

У чому вимірюється вплив ментальної арифметики на розвиток дитини? У тому, що він з неймовірною швидкістю навчиться додавати і віднімати числа? Таке примітивне ставлення до ментальному рахунку, як його прирівнювання до звичайного рішення прикладів, властиве сучасному суспільству. Діти, які з дитинства навчилися управляти цифровими гаджетами, взагалі зневажливо ставляться до усного рахунку. Насправді, а чи потрібно дитині вміти рахувати в умі, якщо це завдання за нього може виконати калькулятор?

Переваги ментальної арифметики і її вплив на розвиток дитини

Ніякі технології не є підставою для виключення усного рахунку з системи інтелектуального виховання дітей. Число – одиниця виміру всіх сфер нашого життя. Воно присутнє в кожному предметі, явищі  навколишнього світу. В числах виражається час, швидкість, розміри і унікальні характеристики предметів. Рахуванню підлягають гроші і інгридієнти в торті. Кожен день нам доводиться в розумі вирішувати арифметичні завдання різної складності – від перерахунку здачі в магазині до розподілу сімейного бюджету на весь місяць. Кожен архітектор, менеджер, кравець, кухар повинен вміти рахувати. У більшості випадків ми не можемо покладатися на калькулятор або на комп’ютер. Адже штучний інтелект тільки виконує запрограмовані людиною функції.

Але навіть якщо ми захочемо позбавити дитину  необхідності рахувати про себе, у нас нічого не вийде. Усний рахунок – це природна складова в розвитку малюка. З його допомогою діти пізнають світ навколо себе і розвиваються інтелектуально. Вчені визнали ефективність усного рахунку в тренуванні таких  розумових здібностей, як:

  • вміння зосередитися;
  • усвідомлене сприйняття інформації;
  • здатність робити самостійні висновки.

Результати ментальної арифметики за підсумками навчання в Школі усного рахунку Соробан

Щоб навчити малюка усного рахунку використовуються різні способи. Один із них (на сьогоднішній день найшвидший і ефективний) – це уроки ментальної арифметики. Сенс навчання полягає в тому, щоб ставити перед дитячим розумом завдання, що вимагають швидкого аналізу і точного рішення. З кожним уроком завдання стають все складніше, тому головний мозок перебуває в стані самовдосконалення. Таким чином, ментальний рахунок дає розуму їжу для роздумів, стимулює процес розвитку таких  важливих когнітивних здібностей, як:

  • зорова увага;
  • довгострокова і короткочасна пам’ять;
  • логічне  мислення;
  • навички аналізу;
  • уява і художнє мислення;
  • моторні функції;
  • кмітливість (поєднання раціонального інтелекту з емоційним чуттям).

Використовуючи ці здібності, дитина успішно впорається з будь-яким навчальним  завданням.

Коли учень виконує ментальний рахунок, в його мозку активуються центри, які відповідальні за всі перераховані функції і розташовані в різних півкулях. Тобто, мозок включений в роботу на всі сто. Хочете знати, в якому режимі перебуває мозок  під час рахунку на калькуляторі? Для натискання правильних кнопок використовуються тільки канали механічної пам’яті.

Школа ментальної арифметики Соробан® в Україні: користь навчання

Сьогодні ми спостерігаємо тенденцію до зниження дитячої навчальної мотивації. Зацікавити дитину 7-11 років якоюсь справою важко навіть досвідченим педагогам. У школі цьому перешкоджає навчальна програма, велика кількість дітей в класі  та й низька мотивація вчителів. Розвиток у маленьких учнів пізнавального інтересу взяли на себе розвиваючі курси для дітей. Уроки в Школі Соробан® допомагають школярам зрозуміти принцип навчального процесу в найбільш доступній для них ігровій формі. Дитячий інтерес до усного рахунку з’являється у наших вихованців здебільшого  тому, що ми використовуємо в навчанні сучасні технології, індивідуальний підхід та ефективну систему взаємодії між тренером і дітьми. Результати ментальної арифметики для дитини – досвід особистих досягнень, необхідних їй, щоб і далі активно розвиватися.

Читати також:

Як виправити непосидючість дитини на уроках в школі

Літній інтенсив-2018. Результати тестів ДО і ПІСЛЯ!

Найефективніший спосіб навчити дитину лічити про себ

Відео:

Школа Соробан® Київ, Віка, 9 років, тема “Флаш”, 30 дій, швидкість 1,8 секунд

Школа Соробан® Миколаїв, Ярослав, 7 років, 2-значні, 20 дій.

Школа Соробан® Кривий Ріг. Тимур, 5 років, рахунок на слух, швидкість 0,6 секунд.

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.