Цікаве, корисні статті

Найефективніший спосіб навчити дитину лічити про себе

Усний рахунок відносять до фундаментальних психічних функцій мозку. Він впливає на розвиток індивіда і служить ключовим гвинтиком в прогресі всього суспільства. Без обчислень, і зокрема без лічби, в розумі нічого не можна побудувати, спроектувати, виготовити … Здатність до обчислень відноситься до придбаних навичок. Наскільки вона проявиться, залежить від того, який метод швидкого рахунку в розумі був використаний у вихованні дитини на момент формування структури мислення.

Вибираємо кращий метод швидкого рахунку в розумі для дітей

Вибираємо кращий метод швидкого рахунку в розумі для дітей. Користь популярних методик

Навчати рахунку починають вже під час дошкільного розвитку дитини. Причому сьогодні навіть існує свого роду конкуренція між батьками – чия дитина раніше навчиться читати, рахувати і виконувати інші дії. З цієї причини для інтелектуальної підготовки дітей підбираються самі результативні, перевірені методики.

В Україні найпоширенішими  способами викладання лічби про себе є:

  • метод А. М. Леушиної;
  • курси Зайцева;
  • уроки ментальної арифметики (викладає Школа усного рахунку Соробан ®).

Перший шлях знайомий будь-якому  дорослому. Саме його практикують в дитячих садках. Система Леушиної вважається традиційною, фундаментальною. Вона заснована на предметному практичному навчанні. Дитина вчиться рахувати, переставляючи з місця на місце різні предмети і спостерігаючи, як з одного боку їх стає більше, а з іншого – менше. При цьому кількість вимовляється вголос, щоб краще інформація запам’ятовувалася на всіх рівнях сприйняття. Кількісний рахунок змінюється зворотним кількісним рахунком, тільки потім діти переходять до складання і інших дій з числами, до знайомства з цифрами.

Які плюси і мінуси має методика швидкого рахунку в розумі Леушиної? Переваги:

  • послідовність;
  • активний розвиток моторики;
  • розвиток мовного апарату, мовлення.

Недоліки:

  • не впливає на розвиток логічного або образного мислення;
  • занадто одноманітна і нудна для здібних, обдарованих дітей.

Спосіб швидкого рахунку в розумі від Миколи Зайцева побудований на роботі з таблицями. За допомогою спеціальних таблиць учень знайомиться з позначенням цифр, а потім з легкістю усвідомлює правила усного додавання і віднімання з результатом до 100. Наступний етап навчання – робота з тризначними, а потім і з багатозначними числами. З одного боку, це мало не найшвидший спосіб навчити дитину лічити про себе, не прив’язуючись до рахункових паличок або інших предметів. З іншого боку, навчання побудовано виключно на експлуатації пам’яті. Учень механічно запам’ятовує (зазубрює) цифри, числа в таблицях. Всі дії відбуваються в розумі, а отже не розвиваються моторні функції пальців, немає підготовки руки до письма. Щоб вчити дітей прийомам Зайцева, батькам доведеться купити підручні матеріали, а потім самим досконально освоїти метод.

Метод швидкого рахунку в розумі в школі ментальної арифметики Соробан ®

Метод швидкого рахунку в розумі в школі ментальної арифметики Соробан ®

Це, напевно, самий оригінальний спосіб швидкого рахунку в розумі для дітвори. Творче сприйняття робить знання цікавими для дітей. Це нерозривно пов’язано з особливостями мислення і психології. Найлегше вони запам’ятовують дані, які асоціюються у них з конкретними образами. Тобто, застосовується візуалізація – одне з найбільш ефективних властивостей творчого інтелекту.

Психологічна особливість – емоційне сприйняття. Діти без зусиль засвоюють все, що почули, побачили під час ігор, і з трудом – інформацію, викладену в сухій оповідній формі. Ефективність навчання зростає багаторазово, якщо малюк сам є учасником дослідження, застосовує знання на практиці.

Метод швидкісного усного рахунку Соробан ® враховує ці особливості розвитку на заняттях з дітьми 5 -11 років. Рахівниці  абакус потрібні для надання числам конкретної форми (способу). Онлайн-ігри допомагають зацікавити учнів у навчанні. Завдяки ігровому навчанню, використанню мультимедійних матеріалів та комп’ютерних технологій, а також підвищенню планки (рівня складності) завдань, інтерес дітей до занять зберігається протягом усього курсу. А результати, як плоди власних зусиль, мотивують на чергові перемоги.

Від того, який спосіб швидкого рахунку в розумі і які розвиваючі курси для дітей ви виберете, залежить і кінцевий результат навчання. Наша мета – щоб вони неодмінно засвоїли мистецтво розпоряджатися  своїм розумом, адже рахунок – наріжний камінь високоінтелектуального розвитку.

Читати також:

Як прищепити дитині інтерес до навчання

Що краще – ментальна арифметика чи швидкочитання?

Тест. Як зрозуміти, коли дитина готова до школи?

Відео:

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.