Цікаве, корисні статті

Користь ментальної арифметики для дитини

Ментальна арифметика сьогодні не просто популярна, доступна, актуальна, а, як прийнято говорити в сучасному суспільстві, вона є трендовою методикою інтелектуального розвитку дітей. Це метод, який має велику історію і колосальний запас переконливих аргументів на свою користь.

Щоб зрозуміти, чому саме система навчання ментальній арифметиці заслуговує на нашу увагу й довіру, ми розглядатимемо її, як джерело позитивних змін у житті кожного учня.

Інтелектуальна користь ментальної арифметики

Інтелектуальна користь ментальної арифметикиПерша та найважливіша заслуга методики в тому, що діти в процесі навчання починають розуміти (відчувати) числа й швидко виконувати будь-які арифметичні підрахунки. Це зовсім не означає, що після курсів усного рахування Соробан у малюка переважають математичні здібності. Просто систематичні обчислення на абаці (інструмент, який використовується для викладання ментальному рахунку) роблять головний мозок дитини більш активним, підвищують швидкість розумових процесів і дозволяють вирішувати приклади в умі з вражаючою швидкістю. А цей фактор уже допомагає у вивченні як математики, так і інших наук.

Як же впливає ментальна арифметика на розвиток мислення, інтелекту? Основний принцип методики, що забезпечує її ефективність, – синхронний розвиток півкуль, який досягається завдяки:

 • пальцематиці (активному опрацюванню дрібної моторики обох рук);
 • впливу на різні центри сприйняття (зорові, слухові, сенсорні, емоційні);
 • систематичним тренуванням, що створює однаково інтенсивні навантаження на кожну півкулю.

Позитивний вплив ментального рахунку на дитячий розум

Тож, у чому користь ментальної арифметики?

 1. Діти вчаться швидко (дуже швидко!) додавати, множити, віднімати числа в умі.
 2. Інтенсивно розвивається ліва півкуля. Ментальний рахунок вчить дітей не просто рахувати, а й подумки створювати логічні ланцюжки, аналізувати інформацію, мислити критично.
 3. Розвивається та активно працює права півкуля. Завдяки ментальній арифметиці дитина, навіть володіючи конкретними знаннями, продовжує сприймати інформацію через образи, використовувати інтуїцію і творчий потенціал. Методика впливає на розвиток уяви, зорової пам’яті, креативного мислення.
 4. Розширюються можливості розуму за рахунок того, що тепер півкулі працюють злагоджено, і дитина може поєднувати раціональний і творчий підхід у вирішенні завдань.

Переваги усного рахунку Соробан

Користь ментальної арифметики, як засобу всебічного інтелектуального розвитку, багато в чому залежить від умов навчання. А в цьому питанні Школі Соробан немає рівних:

 • наші заняття цікаві для дітей – це одна з найважливіших складових успіху навчання;
 • уроки проводяться окремо для малюків 5-6 років і для дітей 7-11 років, а навчальний план відповідає графіку інтелектуального, психологічного і фізичного розвитку учнів даної вікової групи;
 • ми максимально оптимізували заняття за програмою Соробан, щоб зекономити дорогоцінний час дитини та її батьків;
 • ми надаємо допомогу в соціальному вихованні учнів, формуванні в них правильної поведінки в колективі, розвитку комунікативних навичок;
 • ми висуваємо високі вимоги до викладачів ментальної арифметики, тому в наших школах працюють люди, що вміють знайти підхід до кожної дитини, великі професіонали своєї справи;
 • ми допомагаємо дітям оцінити свої геніальні можливості й здобувати з них максимум користі.

Читати ще:
Пора готуватись до школи!
Прокрастинація: причини виникнення та способи боротьби з нею
Чим зайняти дитину на осінніх канікулах

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.