Цікаве, корисні статті

Чим зайняти дитину на осінніх канікулах

Осінній шкільний відпочинок. Його всі ласкаво називають “осінніми канікулами” й з нетерпінням їх чекають. Чекають усі дорослі: мами й тата, бабусі й дідусі, які скучили за два довгих місяці за веселими витівками онуків, втомлені вчителі. Але більше за всіх їх чекають учні, підраховуючи вже не просто дні, а години. У кожного з них вже визрівають плани проведення цього довгоочікуваного перепочинку.

У батьків – як з конкретною користю для дитини організувати відпочинок, у бабусь і дідусів – як наповнити його радістю й смакотою, у дітей – як відпочити та на якийсь час забути про шкільний гамір. І ось саме зараз дорослим слід обміркувати й передбачити всі варіанти організації дитячого дозвілля. Від якості цієї наповненості залежить, багато в чому, і результат подальшого навчання після канікул.

При плануванні необхідно врахувати, що, якщо докорінно змінити звичний ритм життя дитини, то це загрожує не тільки порушенням необхідного життєвого тонусу, але й погіршенням здоров’я.

Що ж входить до поняття “звичний ритм”? Це:

 1. Обов’язкове дотримання режиму дня: дитина лягає спати й піднімається в звичний для неї час, приймає їжу в призначені години, проводить обов’язкові гігієнічні процедури.
 2. Повноцінне харчування. Жодних “канікулярних” солодощів: лимонадів, цукерок, печива, шоколадок. Осінь – пора горіхів, але обережно з їхньою кількістю, щоб уникнути алергії.
 3. Зробіть основний акцент на вживанні здорової їжі: фрукти й овочі, різноманітність м’ясних і рибних страв допоможуть дитині поповнити необхідний запас вітамінів і мікроелементів. Переконайте вашого малюка, що основний напій – це вода, а вже бажаний і звичний бутерброд можна зробити кориснішим, якщо замість ковбаси покласти на нього авокадо.
 4. Не звертайте увагу на погану погоду: більше часу проводьте з дитиною на повітрі. Дощ, злива, вітер, сніг – неважливо. Вчіть дитину дружити з погодою. Вважають, що, бігаючи, стрибаючи та “провітрюючи мізки”, дитина відпочиває, загартовується, запасається здоров`ям. Заохочуйте її інтерес до спорту, до походу на природу. Хоча основне завдання школяра на канікулах – виспатися й відпочити, але про довгі прогулянки пішки й на велосипедах, плаванні в басейнах не варто забувати.
 5. Мотивуйте дитину розширювати свій кругозір. Окрім списку “на канікули”, корисно почитати книжки й журнали на улюблені теми, повирішувати кросворди, пограти в настільні ігри, позмагатися з Дідом Соробаном у рішенні найцікавіших завдань, відчути смак перемоги при вирішенні соробанівських прикладів. Різноманітність не тільки фізичних, а й пізнавальних навантажень забезпечить вашій дитині розумовий комфорт.

В ідеалі це звучить спокусливо. Але не всі батьки можуть стати «тимчасовими» відпускниками. Де ж і як можна організувати канікули? Ось тут і пора:

 • Наскочити до бабусь і дідусів, що давно сумують за онуками. Тут про харчування дбати не доведеться, адже ласі шматочки вже заплановані й чекають не дочекаються дорогого гостя. Проблема тільки в організації дозвілля та в стійкості бабусі втриматися перед проханнями «трішечки» пограти на комп’ютері.
 • До родичів, які теж можуть допомогти доглянути за дитиною та організувати її відпочинок.
 • Відвідувати шкільний табір (якщо такий організований).
 • Піти з вчителями або тренерами в похід, заночувати в наметах або на турбазі, готувати їжу на багатті в казанку, потрапити під різнобарвну чарівність осінньої природи. Свіже повітря, запах перших осінніх приморозків додасть багато сил і енергії, наситить враженнями й гарним настроєм, бадьорістю та щастям, допоможе краще пізнати своїх однокласників і самого себе.
 • Продовжити свій розвиток на уроках у Школі Соробан, що захоплюють.

Але якщо все ж таки вам не вдалося вирішити проблему “де прилаштувати дитину на канікулах”, і вона залишається сама вдома, тоді дуже важливо прислухатися до наступних порад:

 • Зробіть вашу квартиру безпечною для неї. Усуньте всі небезпечні місця на вікнах, підвіконнях, балконах. Навчіть дитину не відкривати двері нікому, адже у батьків є свої ключі.Частіше телефонуйте їй і привчіть її вирішувати незнайомі ситуації тільки після дзвінка рідним.
 • Ненав’язливо намагайтеся разом організовувати її самостійне перебування вдома. Підкажіть цікаві заняття з малювання, ліплення, аплікації, мотивуйте її до читання, а потім обговоріть прочитане з позиції рівноправності. Розвивайте дрібну моторику, запропонувавши конструктор, складання бус і бісеру, мозаїку, ліплення з пластиліну, штрихування й розфарбовування малюнків.
 • Не піддавайтеся спокусі дозволити дитині безконтрольно грати смартфоном, іграми-стрілялками на компютері. На думку вчених, навіть 30 хвилин, проведених біля екрана, на 49% підвищують ризик затримки розвитку мовлення. Дитина не в змозі зрозуміти зв’язок двовимірного світу, який вона бачить на екрані, і тривимірного справжнього. Символічне мислення та гнучкість пам’яті – це те, що не можуть охопити додатки, якими б інтерактивними вони не були. А безконтрольність часу гри – це велика шкода й для зору, для постави, для внутрішніх органів.

Дуже корисно ці 15-20 хвилин дозволеного часу використовувати для онлайн-тренування мозку в програмі “Дід Соробан”.

Якими ж іграми-заняттями корисно заповнити канікулярний час?

 1. Дружбою з книгою. Так, саме дружбою, а не обов’язковим обліковим читанням. Зацікавте дитину, підвівши її до евристичного рішення знайти потрібну відповідь на питання, що виникло при розмові, саме в книзі. Тоді у вас не буде необхідності контролювати читання, тому що дитина сама вирішить обговорити прочитане з вами. Ні в якому разі не відмахуйтеся від обговорення: ви саме той, кому вона сміливо може висловити свою думку, не ризикуючи бути висміяною. Заохочуйте походи до бібліотеки, на книжкові виставки та презентації, зустрічі з письменниками й т.д.
 2. Розширенням природознавчих знань. Цьому допоможуть відвідування музеїв і виставок, екскурсії історичними місцями. Там дитина отримає не тільки масу нових вражень і знань, а й знайде нове захоплення.
 3. Відновленням і поповненням емоційної та естетичної сфери. Художні виставки, театральні постановки, концерти – все це наситить дитину позитивом, поповнить її естетичні знання, виробить навички, вміння й бажання бачити та створювати прекрасне.
 4. Розвитком інтелектуальних і математичних здібностей. Для молодших школярів надзвичайно корисні ігри, що розвивають математичні здібності. У свою чергу, заняття з математичним нахилом активізують розумовий розвиток, тому що мозок продовжує працювати в посиленому режимі. Шахи й шашки, головоломки, лото допоможуть в цьому. Ідеально поєднати розвиток інтелектуальних здібностей та відпочинку допоможуть заняття саме в Школі Соробан. Саме тут, у цій дивовижній Школі, ви знайдете надійного помічника, впевненого та знаючого свою справу партнера. На безкоштовних пробних уроках ви й ваша дитина познайомитеся з унікальною методикою розвитку розуму й інтелекту. Поспішайте дізнатися про такі уроки у вашому місті за телефонами на сайті soroban.ua в розділі КОНТАКТИ.
 5. Удосконаленням мовлення та логіки. Більше проводьте часу з дитиною, розмовляйте з нею, обговорюйте все, що цікавить і вас, і дитину. Прохайте пояснити, прокоментувати. Грайте в “розмовні” ігри, заохочуйте дитячі монологи.
 6. Зменшенням труднощів при виконанні шкільних завдань на канікули. Пам’ятайте: відразу виконувати їх не слід. Розподіліть їх на всі канікули, вибравши для їх виконання найефективніший час – 11 -12 годину дня. Створіть максимум умов, щоб ваша дитина отримала радість від осінніх канікул!

Читайте ще:

 Як освоїти методику ментальної арифметики?

Ментальна арифметика для початківців

Унікальні розвивальні заняття для дітей в школі Соробан

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.