У 5-6 років, як і раніше, формується структура головного мозку. Але в цьому віці вже з''являються нейронні синапси, які відповідають за рішення більш складних розумових завдань, ніж в неусвідомленому періоді розвитку. Чим більше таких зв''язків, чим активніше вони стимулюються в дитинстві, тим легше людині справлятися з інтелектуальними навантаженнями, тим ширші можливості для навчання і реалізації своїх талантів в майбутньому.
Зі скількох років дітей вчать математиці? Практика Школи усного рахунку Соробан® в Україні
Звичайно, на порозі школи малюк вже повинен знати цифри, рахувати числа по порядку і виконувати з ними різні прості дії. Але підготовка дитячого розуму до математики починається набагато раніше. Кожен батько сам визначає готовність малюка до предметного рахунку (одне яблуко, дві цукерки). Поступово малюк вчиться рахувати до 10. Важливо використовувати для рахунку конкретні предмети, оскільки абстрактну кількість у віці до 3-4 років малюки не розуміють.
З тієї ж причини не має сенсу приступати до усного рахунку (рішенням прикладів в розумі), поки дитина не розбереться з кількістю, не навчиться відрізняти «менше» від «більше». Як правило, необхідні знання, досвід, здібності для освоєння основ математики - усного рахунку - розвиваються у дошкільнят до 4-5 років. Саме тому на уроки ментальної арифметики ми приймаємо дітей з 5 років, а якщо бачимо, що малюк не готовий до навчання, пропонуємо батькам відкласти запис на курси до наступного року.
Зате своєчасне навчання дає вражаючі результати. Свою роль в цьому відіграє методика навчання:
- предметна діяльність (рахування на соробані), яка розвиває моторику і позитивно впливає на розвиток мовлення, прискорює роботу думки;
- регулярність занять - допомагає виробити звичку до активної розумової роботи;
- стимуляція різних розумових центрів, їх активація, розвиток;
- мотивація учнів,розвиток інтересу до навчання за рахунок ефективної взаємодії вчителя з дитиною (ігрові заняття, заохочення дитячих досягнень).
Учні школи Соробан® в процесі навчання набувають такі навички та здібності, які зможуть застосовувати і в школі, і вже в дорослому житті для саморозвитку і вирішення поточних завдань. Однією з них є швидкісний усний рахунок. З його допомогою діти можуть миттєво виконувати необхідні розрахунки і при цьому продовжувати тренувати свій розум, пам''ять,
мислення, логіку ...
Навчання дітей з дитинства має величезне значення не тільки для їх інтелектуального розвитку. Малюки, які мають позитивний пізнавальний досвід, легше освоюються в школі і в будь-якому іншому незнайомому середовищі, відчувають себе впевненіше, спокійно долають труднощі і домагаються більших успіхів, ніж ті малюки, з якими займалися мало.
Читати також: