Цікаве, корисні статті

Першокласник та можливі проблеми батьків

Малюки ростуть з такою швидкістю, що батьки ледь встигають перебудуватися на новий етап їх розвитку. І ось малюк вже пішов до першого класу. Школа зустрічає його музикою, квітами, повітряними кульками. Такий святковий початок обіцяє дитині радісне й приємне навчання, але ж ми знаємо, що вже завтра для малюка почнуться будні, коли потрібно буде наполегливо працювати, кожного дня долати труднощі, завойовувати своє «місце під сонцем» серед однокласників. Як допомогти малюкові в цей непростий для нього час?

Діти-першокласники – страхи батьків

Головне питання, яке хвилює матір і батька майбутнього першокласника – чи готовий він до шкільного життя й навчання? Можливі проблеми, з якими можуть зіткнутися батьки маленького школяра:

  • труднощі з адаптацією до нового режиму дня – ранній підйом вранці, домашні завдання замість ігор та т.і.;
  • неорганізованість – малюк в останній момент згадує, що має зробити на завтра аплікацію або купити якийсь матеріали для уроку;
  • втрата інтересу до навчання – одного прекрасного дня в дитини зникає бажання вчитися.

Психологи рекомендують мамам і татам не панікувати з приводу труднощів, що виникли, і розібратися в причинах їх виникнення. Наприклад, небажання ходити до школи, яке приписують ліні, може бути пов’язано з тим, що малюк просто не розуміє, для чого йому вчитися, не може спокійно висидіти цілий урок, або у нього не склалися стосунки з вчителькою, з однокласниками.

Неуважність, забудькуватість також не слід відносити до недоліків. Вона властива абсолютно всім дітям і є особливістю розвитку в цьому віці. Не забувайте, що дитині, яка ще вчора жила безтурботним життям, сьогодні доводиться щодня запам’ятовувати величезні обсяги нової інформації. Для неї це – дуже складна робота.

Виховання дитини – рекомендації для батьків першокласників

Перша й найважливіша порада мамам і татам майбутнього першокласника – не чекайте, що школа всьому навчить вашого малюка. Успішне шкільне навчання починається вдома з правильної дошкільної підготовки, грамотного виховання, батьківської підтримки, уваги.

Ще до школи треба готувати дітей до майбутніх навантажень, говорити з ними про те, що таке школа, як там проходять заняття, тобто сформувати у дитини правильне уявлення про майбутнє навчання.

Психологи визначили три найбільш важливі напрямки виховання для майбутніх першокласників:

  • інтелектуальний – розвиток моторики, здатності тривалий час концентрувати увагу, пам’яті, логічного та аналітичного мислення, інших здібностей до пізнавальної роботи;
  • психоемоційний – це правильна мотивація до навчання, правильне ставлення до невдач, здатність долати труднощі;
  • соціальний – схильність дитини до спілкування, вміння адаптуватися в новому колективі, будувати взаємини з однолітками та вчителем.

Батьківська інтуїція підкаже, які саме методи краще підійдуть вашому малюкові. При цьому важливо дотримуватися простих правил: не акцентуйте увагу на оцінках, невдачах, помилках, ніколи не порівнюйте здібності та поведінку маленького учня з іншими дітьми, навіть якщо порівняння на користь вашого малюка. І пам’ятайте, що успіхи дитини багато в чому залежать від того, наскільки вона впевнена в собі, відкрита й зацікавлена в знаннях. Ваші ЛЮБОВ, МУДРІСТЬ, ТЕРПІННЯ допоможуть дитині подолати всі перипетії початкового етапу шкільного життя, а підготувати малюка до майбутнього навчання допоможе ментальна арифметика Соробан.

Читайте також:

7 років: маленький школяр і проблеми у навчанні
Дитячі таланти. Як виявити?
Чому важливо розвивати у дітей правильні звички?

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.