Цікаве, корисні статті

Штучний інтелект у школі “Соробан”

«Моєю мрією було змінити світ»
Співзасновник «Apple» Стів Возняк

30 вересня у Києві, співзасновник «Apple» Стів Возняк розповів про те, як він будував імперію разом зі Стівом Джобсом. Говорив і про штучний інтелект, розробці якого вони приділили багато часу й сил.

«У дев’яностих ми випустили планшет, який розпізнавав фрази, написані вручну. Одного разу я залишив на планшеті запис: Сара, дантист, вівторок, 2 години. Планшет вивів мені календар і контакт дочки Сари. Я написав людське повідомлення, а мене зрозуміла машина.
Згодом з’явилася Siri, і я зміг висловлювати думки словами. Коли я ввів запит у Google «п’ять найбільших озер Каліфорнії», він не відповів. А Siri відповіла. Потім я запитав, яке наступне натуральне число після 87, і вона відповіла – 88. Я знову був вражений.
Розуміння людської мови – величезний крок вперед для штучного інтелекту».

Знаєте, неймовірні можливості штучний інтелект може розкрити в сфері освіти.

«Неможливо», – скажете ви? Це людина вчить машину, а не навпаки». І ви помиляєтеся! Так, люди вчать машини, але й машини, у свою чергу, можуть допомагати нам вчитися.
У вересні 2017 році в Школі «Соробан» були впроваджені технології штучного інтелекту в програму, яка формує домашні завдання учням. Комп’ютерна система, аналізуючи тисячі точок дотику з дитиною, визначає для неї оптимальний рівень навчання: вивчені теми, швидкість, кількість дій у прикладі.
Скільком дітям одночасно педагог може приділити увагу, щоб зрозуміти рівень знань, виявити недоліки, скласти індивідуальний план домашніх тренувань і коригувати їх щодня? Програма це робить за мілісекунди для всіх 23 000 студентів.
Функції тренера з контролю й визначення індивідуальної стратегії навчання в школі «Соробан» передали машині.
Вперше в світі в галузі освіти було введено штучний розум, здатний розуміти й підлаштовуватися під дитину.

Сьогоднішнє домашнє завдання в Школі істотно відрізняється від того, що було раніше. Якщо раніше малюк міг вблагати батька допомогти йому в рішенні, і ця хитрість проходила непоміченою, то сьогодні втручання в процес мами або тата порушить цикл підбору програмою потрібного рівня. Сьогодні помилки не лякають учнів «Соробан». Програма, аналізуючи, що запропонована тема складна для дитини, повертається на ту сходинку, на якій все було успішно й поступово ускладнюючи завданнями підводить до рівня, на якому вона повинна знаходитися.
Школа «Соробан», створена й очолювана Юрієм Новосьоловим створила штучний інтелект, який робить процес навчання ще більш ефективним.

«Не треба боятися штучного інтелекту. Штучний інтелект буде розвиватися поступово, і з часом стане так само незамінним, як смартфон сьогодні ».
Стів Возняк.

Читати ще:

 Як допомогти школяреві вчитися?

Чи можна навчитися ментальної арифметики онлайн?

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.