Цікаве, корисні статті

Формуємо мотивацію до навчання

Розвиваємо мотивацію в Школі СоробанСучасні батьки, завдяки інтернету, спеціальній літературі, добре підковані в питанні навчання та раннього розвитку дітей. Ні для кого не секрет, що успіхи в навчанні залежать не лише від здібностей дитини, але й від її бажання вчитися. Така проблема, як відсутність мотивації до навчання у школярів мало не з перших днів занять знайома багатьом мамам і татам. Найчастіше батьки списують дитячу незацікавленість у знаннях на застарілу програму навчання, непрофесіоналізм вчителів. Насправді ж питання, як викликати у дитини інтерес до навчального процесу, стосується саме сімейного виховання, яке включає особистий приклад, формування правильного ставлення до школи, знань і вчителя.

Мотивація до навчання – що це таке?

Головна помилка, якої припускається абсолютна більшість батьків – невірно розставлені пріоритети. Коли дитину лають за погані оцінки, її метою в навчанні стає отримання високого бала будь-якою ціною. Те ж саме відбувається, коли мама й тато «підігрівають» бажання вчитися грошовими винагородами за кожен високий результат. При такому стані речей діти навчаються, щоб БАТЬКИ були задоволені, щоб ОТРИМАТИ ВИНАГОРОДУ.

Але єдина правильна мета навчання в Школі – щоб ЗНАТИ. І рушійною силою, яка призведе до заданої мети, є інтерес до знань, бажання їх здобувати, старанність і працьовитість, цілеспрямованість, самодисципліна.

Якщо дитина хоче пізнавати світ, прагне до нових знань, їй подобається те, чим вона займається, навчальний процес ніколи не стане для неї обтяжливим або нудним. Саме такий вид мотивації мають застосовувати батьки у вихованні дитини.

Як розвивати навчальну мотивацію у дитини?

Жага знань у дітей велика від природи. Щоб зберегти цю цінну якість на все життя, батькам потрібно заздалегідь підготувати дитину до школи, познайомити з правилами шкільного навчання і розпорядку й сформувати позитивне ставлення до процесу отримання знань. Як це зробити?

  1. Розвивати здібності до навчання та навички саморозвитку. Тобто, дитину потрібно вчити в першу чергу не наукам, а навичкам самостійного вивчення матеріалу – вмінню знаходити, запам’ятовувати, застосовувати знання.
  2. Вчити не зупинятися на досягнутому, не пасувати перед труднощами.
  3. Підтримувати у складних ситуаціях, хвалити за результати й докладені зусилля, цікавитися справами дітей – для них це дуже важливо, особливо в момент, коли вони тільки вчаться бути самостійними.
  4. Давати дітям навантаження з урахуванням особливостей розвитку в даному віці. Занадто високі вимоги або їх відсутність блокують дитячу ініціативу, бажання вчитися.
  5. Зробити навчання цікавим, таким, що захоплює.
  6. Розвивати самостійність, працьовитість. Дитина має знати, що її оцінки, знання, успіхи та поразки цілком залежать від неї самої, від її старанності й докладених зусиль.

Розвиваємо мотивацію в Школі Соробан

Якщо використовувати ментальну арифметику в розвитку дітей, можна на 99% бути впевненими, що дитина буде вчитися добре. Річ у тому, що Школа Соробан використовує в навчанні комплексний підхід, де формування правильної мотивації до навчання стоїть в одному ряду з розвитком інтелектуальних і комунікативних здібностей, розвитком лідерських якостей. Завдяки урокам ментального рахунку діти вчаться швидко засвоювати матеріал, працювати в команді, досягати поставлених цілей, а головне – вони знають, навіщо вчаться, та як правильно це робити.

Читайте також:

7 років: маленький школяр і проблеми у навчанні
Дитячі таланти. Як виявити?
Чому важливо розвивати у дітей правильні звички?

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.