Цікаве, корисні статті

Дитяча лінь: причини та як з нею боротися

Коли дитина не має бажання вчитися, не хоче допомагати вдома по господарству, батьки відразу ж знаходять для неї невтішне визначення: «ледар». Навіть учитель кожного разу, нахвалюючи здібності свого учня, не забуває згадати й про те, що він занадто ледачий. Але невже така типово доросла поведінка, як лінь, може бути властивою від природи активним, допитливим дітям? Психологи з’ясували справжні причини небажання малюків і маленьких школярів старатися, докладати зусилля, працювати.

Дитяча лінь: причини й наслідки

Перш, ніж вступити до боротьби з лінню, однією з найшкідливіших звичок людства, потрібно знати «ворога» в обличчя, а у випадку з дитячими лінощами – розібратися, чим вони зумовлені. Отже, є кілька причин, за яких дитина починає лінуватися:

 1. У неї немає зацікавленості у справі, чи то буде навчання, чи прибирання в кімнаті. Негативне ставлення найчастіше переймається від батьків, які постійно скаржаться на життя, роботу, начальника, обтяжуються домашніми клопотами.
 2. У дитини такий темперамент. Вона – флегматик, тому занадто повільна, а така особливість розвитку сприймається, як лінощі. А може, навпаки, дитина дуже активна (холерик) і нудні уроки не для неї.
 3. Дитина не вірить у свої сили. Низька самооцінка формується, коли батьки часто критикують малюка, не враховують його думку, ставлять до нього занадто високі вимоги.
 4. Батьки дуже опікують своє чадо, допомагають надто старанно, не дають навіть шансу стати самостійним і повністю позбавляють трудової ініціативи.
 5. Дитина сильно завантажена заняттями. З часом накопичується втома, яка потім виливається в апатію та відсутність бажання робити будь-що.

На основі сказаного вище стає ясно, що дитяча лінь – це лише зворотний бік неправильного виховання, і щоб боротися з нею, треба змінювати власне ставлення до життя, роботи, навчання й дітей.

Як побороти дитячу лінь?

Саме батьки створюють умови для розвитку особистості дитини. Працьовитість, інтелектуальна активність, бажання розвиватися допоможуть дитині досягати успіхів, реалізовувати свої мрії. Лінощі ж блокують значну частину можливостей особистісного росту. Враховуючи цю важливу обставину, питання, як боротися з дитячою лінню, стає фактично доленосним. Психологи рекомендують кілька основних правил поведінки, які навчать дитину не лінуватися:

 • Не потрібно постійно нагадувати дитині про її обов’язки. Виховувати дітей треба тільки на власному прикладі. Станьте для дитини зразком позитивного ставлення до життя, праці й саморозвитку.
 • Дозволяйте бути самостійним, коли малюк цього хоче, і обов’язково хваліть за проявлену ініціативу.
 • Критика неминуча, адже дитина повинна розуміти, де зробила помилку. Але важливо, критикуючи, не зачепити особисті почуття малюка, не ображати та не принижувати його словами.
 • Дитина швидше полюбить працю, якщо навчити її працювати (вчитися) із задоволенням.
 • Влаштовуйте дитині після школи годину неробства, коли їй нічого не треба робити, і вона може просто відпочити, пограти, подивитися мультфільм.
 • Звертайте увагу на маленькі досягнення, будь-які позитивні результати малюка, цінуйте його старання.

І, нарешті, використовуйте безпрограшний варіант – навчання ментальній арифметиці у Школі Соробан. Методика є ідеальним засобом профілактики дитячої ліні. Вона підвищує активність розумової діяльності, оскільки інтенсивно розвиває півкулі мозку, привчає до дисципліни, організовує, а головне – формує внутрішню мотивацію до саморозвитку та звичку домагатися поставлених цілей.

Читайте також:

7 років: маленький школяр і проблеми у навчанні
Дитячі таланти. Як виявити?
Чому важливо розвивати у дітей правильні звички?

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.