Дніпро

+380958085454 | +380978085454

6225

Спідкубінг або швидкісна збірка кубика Рубика в Україні

«Якщо ви допитливі,

ви знайдете головоломки навколо вас.

Якщо ви рішучі,

ви їх вирішите."

Ерне Рубік

 

Заняття для дітей влітку.

Відзнакою літнього проведення часу в школі Соробан® є два цікавих і корисних курса для молодших школярів: дітям 5-6 років ми рекомендуємо приходити на наш повний курс за методикою Соробан®, щоб підготуватися до першого класу, а школярам ми пропонуємо два додаткових розвиваючих курса - Літній інтенсив  і Спідкубінг.

Спідкубінг - це збірка кубика Рубіка на швидкість.

  Кубик Рубіка – це механічна головоломка, названа на честь свого творця Ерне Рубіка. Кубик Рубіка є унікальним інструментом, який в умілих руках перетворюється не тільки в яскраву і позитивну іграшку, але і в один з кращих тренажерів для мозку. Аналізуючи користь від початкового навчання збірці і до повноцінного вміння складати незвичайну головоломку, вчені-неврологи дійшли висновку, що весь процес складання знімає нервову напругу і психічні перевантаження. Це пов''язано з моторикою пальців, адже коли ми нервуємо, кистям  рук корисно щось крутити-вертіти між пальцями. І ось саме коли ми збираємо кубик, ми заспокоюємось. Кубик змушує спідкубера вибирати потрібний шлях складання, веде до вибору правильного виходу зі складної ситуації. Згодом учень навчається приймати блискавичні рішення і стає впевненим в тому, що робить, як мислить. Користь? Безсумнівно! Діти, які активно грають кубиком, непомітно привчаються логічно мислити, будовувати послідовність дій, знайомляться з алгоритмами і з часом їх глибоко розуміють, аналізують інформацію. Все це вони згодом переносять в реальне життя, на реальні ситуації. Сформовані одного разу схеми поведінки і мислення при роботі з кубиком Рубіка вони в подальшому використовують для вирішення різного роду питань і проблем.

Користь кубика Рубіка.

Яскрава і проста на вигляд іграшка, яку дітвора із задоволенням бере в подорожі, в компанію до друзів або з якою  просто грає вдома, є приголомшливим тренажером для розуму, що дає не тільки позитив, а й розвиток
 • просторової уяви,
 • системного мислення,
 • дрібної моторики,
 • логіки.
Кубик Рубіка вчить знаходити нестандартні рішення, а також фокусуватися і утримувати увагу, зміцнює і тренує пам''ять. Доведено, що кубик впливає на аналітичне мислення. Цей розділ мозку активно задіюють у фізиці, інженерії, механіці і стереометрії. А якщо взяти і фізичний розвиток, то вчені стверджують, що швидкі рухи пальчиками зміцнюють суглоби рук і передпліччя. Погодьтеся, стільки користі в такій маленькій і різнобарвній  іграшці))

Курс Спідкубінга влітку.

Недарма школа Соробан® саме влітку вводить курс СПІДКУБІНГА. Літо - це найкраща пора вивчати щось нове і корисне. Особливо це важливо і необхідно тоді, коли є можливість з''єднати задоволення і користь. А це якраз і є той щасливий випадок! Дуже зручно і комфортно! Уроки з даного курсу проходять два рази на тиждень. Повний базовий курс - місяць, тобто, 8 занять з тренером. Програма побудована у вигляді цікавої гри, тому захват від тренувань дітям забезпечений. А перші враження від того, що ти зміг, зробив сьогодні те, що не вмів вчора, гарантують позитивний настрій кожній дитині. Світ кубика Рубіка не просто гра, це Всесвіт спритності, логіки, аналітичного мислення. Протипоказань для гри кубиком немає і бути не може, а вигода очевидна! Якщо ж з''єднати вміння збирати кубик Рубіка з швидким образним рахуванням  Соробан®, то до геніальності «рукою подати». Можливо, саме ваша дитина стане наступним Чемпіоном-Спідкубером)) Подумайте про це))

І трохи цікавих фактів про кубик Рубіка:

 1. Кубик створювався, як робоча модель для пояснення тривимірної геометрії.
 2. Сам Рубік зміг тільки через місяць дізнатися рішення своєї головоломки.
 3. У 1980-81 роках кубик Рубіка став Іграшкою року.
 4. Рубік – іграшка, яка продавалась у найбільшій кількості у всі часи.
 5. 43252003274489856000 - саме стільки у кубика можливих конфігурацій збірки. Якщо враховувати 6 сторін, 21 частина і 54 поверхні, то існує 43 квінтильйон різних конфігурацій)))
 6. Близько 1400 трильйонів років потрібно, щоб пройти всі конфігурації зі швидкістю повороту 1 сек. Шкода, що стільки не живуть, а то спробували б)))
 7. Якби ви почали збирати всі конфігурації в момент Великого вибуху, то зараз ще не закінчили б.
 8. Кращі спідкубери можуть зібрати кубик менше, ніж за 6 секунд. А ви так умієте?
 9. Метс Вовк з Нідерландів зібрав кубик за 5,55 секунд. Та сьогоднішній рекордсмен складає зі швидкістю 4,67 секунд.
 10. У школі Соробан® кращий результат збірки - 1 хвилина - показав спідкубер з Нікополя:     [mls_yt yt_url="https://youtu.be/M9ks6k7Kfa4 " yt_height="320" yt_width="480"]       І це не все, на що здатні наші діти))) 
 11. Сьогодні багато спідкуберів більше звертають увагу на стиль виконання збірки, ніж на швидкість.
 12. 25 секунд знадобилося, щоб скласти кубик, віджимаючись на одній руці.
 13. 28,80 секунд - із зав''язаними очима.
 14. Школа Соробан® перша в світі поєднала збірку кубика Рубіка   і образне рахування. Краща швидкість – 1 хвилина. Студент з Дніпра:  [mls_yt yt_url="https://youtu.be/mrht-eQZ-rU" yt_height="320" yt_width="480"]     І це тільки початок!
 15. У Китаї дивовижні діти)) Малятко в три роки зібрало кубик менше, ніж за 2 хвилини.
 16. Є роботи - Спідкубери)) Один такий робот зміг зібрати головоломку за 3.253 секунди.
 17. За 20 і менше рухів можна вирішити будь-яку комбінацію.
 18. 3 метри і вага в 500 кг - це найбільший кубик Рубіка, який знаходиться в штаті Теннессі США, в місті Ноксвілл.
 19. 10 мм - це найменший функціонуючий кубик, який можна зібрати. Зробив його програміст Євген Григор''єв.
 20. 22,5 Карата аметисту, 34 карата рубіну, 34 карата смарагдів, 18 карат золота і вартість 1,5 мільйона доларів - це найдорожчий кубик Рубіка, створений «Diamond Cutters International» в 1995 році.
 21. Навчитися збирати кубик Рубіка потрібно кожному)) Це весело і корисно!
Чекаємо вас на курсі СПІДКУБІНГА в Соробан®. записатися

Записатися в Школу Соробан® у вашому місті

  Читати ще:

Секрети швидкісного рахування «Соробан»

Ментальна арифметика як вона працює і для чого потрібна?

Математичні здібності дітей

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=t2F3V5HENl4 https://www.youtube.com/watch?v=8nd8F2OAgxc&feature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=LwGMwuAMDeI&feature=youtu.be
Наші додатки