Розклад Що таке Соробан? Блог Галерея Франшиза
Ментальна арифметика для дітей в Україні за методикою Соробан
Розклад Що таке Соробан? Блог Галерея Франшиза

Дитяча лінь: причини та як з нею боротися

Коли дитина не має бажання вчитися, не хоче допомагати вдома по господарству, батьки відразу ж знаходять для неї невтішне визначення: «ледар». Навіть учитель кожного разу, нахвалюючи здібності свого учня, не забуває згадати й про те, що він занадто ледачий. Але невже така типово доросла поведінка, як лінь, може бути властивою від природи активним, допитливим дітям? Психологи з''ясували справжні причини небажання малюків і маленьких школярів старатися, докладати зусилля, працювати.

Дитяча лінь: причини й наслідки

Перш, ніж вступити до боротьби з лінню, однією з найшкідливіших звичок людства, потрібно знати «ворога» в обличчя, а у випадку з дитячими лінощами – розібратися, чим вони зумовлені. Отже, є кілька причин, за яких дитина починає лінуватися:
  1. У неї немає зацікавленості у справі, чи то буде навчання, чи прибирання в кімнаті. Негативне ставлення найчастіше переймається від батьків, які постійно скаржаться на життя, роботу, начальника, обтяжуються домашніми клопотами.
  2. У дитини такий темперамент. Вона – флегматик, тому занадто повільна, а така особливість розвитку сприймається, як лінощі. А може, навпаки, дитина дуже активна (холерик) і нудні уроки не для неї.
  3. Дитина не вірить у свої сили. Низька самооцінка формується, коли батьки часто критикують малюка, не враховують його думку, ставлять до нього занадто високі вимоги.
  4. Батьки дуже опікують своє чадо, допомагають надто старанно, не дають навіть шансу стати самостійним і повністю позбавляють трудової ініціативи.
  5. Дитина сильно завантажена заняттями. З часом накопичується втома, яка потім виливається в апатію та відсутність бажання робити будь-що.
На основі сказаного вище стає ясно, що дитяча лінь – це лише зворотний бік неправильного виховання, і щоб боротися з нею, треба змінювати власне ставлення до життя, роботи, навчання й дітей.

Розвиток здібностей по унікальній методиці в ігровій формі

Як побороти дитячу лінь?

Саме батьки створюють умови для розвитку особистості дитини. Працьовитість, інтелектуальна активність, бажання розвиватися допоможуть дитині досягати успіхів, реалізовувати свої мрії. Лінощі ж блокують значну частину можливостей особистісного росту. Враховуючи цю важливу обставину, питання, як боротися з дитячою лінню, стає фактично доленосним. Психологи рекомендують кілька основних правил поведінки, які навчать дитину не лінуватися:
  • Не потрібно постійно нагадувати дитині про її обов''язки. Виховувати дітей треба тільки на власному прикладі. Станьте для дитини зразком позитивного ставлення до життя, праці й саморозвитку.
  • Дозволяйте бути самостійним, коли малюк цього хоче, і обов''язково хваліть за проявлену ініціативу.
  • Критика неминуча, адже дитина повинна розуміти, де зробила помилку. Але важливо, критикуючи, не зачепити особисті почуття малюка, не ображати та не принижувати його словами.
  • Дитина швидше полюбить працю, якщо навчити її працювати (вчитися) із задоволенням.
  • Влаштовуйте дитині після школи годину неробства, коли їй нічого не треба робити, і вона може просто відпочити, пограти, подивитися мультфільм.
  • Звертайте увагу на маленькі досягнення, будь-які позитивні результати малюка, цінуйте його старання.
І, нарешті, використовуйте безпрограшний варіант – навчання ментальній арифметиці у Школі Соробан. Методика є ідеальним засобом профілактики дитячої ліні. Вона підвищує активність розумової діяльності, оскільки інтенсивно розвиває півкулі мозку, привчає до дисципліни, організовує, а головне – формує внутрішню мотивацію до саморозвитку та звичку домагатися поставлених цілей. Читайте також:
7 років: маленький школяр і проблеми у навчанні
Дитячі таланти. Як виявити?
Чому важливо розвивати у дітей правильні звички?
circlecirclecircle

Хочете розвинути здібності вашої дитини?

Ми завжди раді відповісти на будь-які ваші питання, що стосуються навчання, тренування та методики Соробан®.

Зателефонуйте нам, домовтесь про зустріч, познайомтеся з тренером, поспілкуйтеся учнями та їх батьками. Ми готові похвалитися вам результатами навчання, розказати про наші інновації та показати новинки. Сайт має форму зворотнього зв'язку, якщо вам зручно, то можете отримати відповідь заповнивши форму або набравши на номер школи вашого міста.

Вас можуть зацікавити

Спробуйте наші додатки

Soroboom Lite

Soroboom Lite

appStore_iconmacOS_icongooglePlay_iconwindows_iconhuawei_icon
Soroboom AR

Soroboom AR

appStore_iconmacOS_icongooglePlay_iconwindows_iconhuawei_icon
Worlds of Soroban

Worlds of Soroban

appStore_iconmacOS_icongooglePlay_iconwindows_icon
Soroban Dance

Soroban Dance

appStore_icongooglePlay_icon

Soroboom AR

appStore_iconmacOS_icongooglePlay_iconwindows_iconhuawei_icon
Вітаємо! 🌟 Потрібна допомога? Ми завжди раді бути корисними!

Наш розумний асистент готовий відповісти на ваші запитання.

Пишіть у чат і отримуйте швидкі відповіді. 📩 Ми в Телеграм та Вайбер. Обирайте зручний месенджер!

logo_white

©Copyright 2013-2025 by Iurii Novosolov. Всі права захищені.
Заборонено будь-яке копіювання матеріалів ресурсу без
письмової згоди власника.

Меню

Розклад Що таке Соробан? Блог Галерея Франшиза

Соробан® у інших країнах

by countryro countrycz country
com country
masterCard_iconvisa_icon

©Copyright 2013-2025 by Iurii Novosolov.
Всі права захищені.
Заборонено будь-яке копіювання матеріалів ресурсу без письмової згоди власника.