Цікаве, корисні статті

Таємниця шкільної освіти. В чому вона?

Багато з нас, дорослих, задають собі питання: «Навіщо я вчився 10-11 років в школі, якщо знання, отримані там, я використовую всього відсотків на 20-30?»

Дивно, але це ж питання задають нам і наші діти. Особливо він турбує старшокласників, навантаження у яких в школі дуже велике.

Давайте розбиратися.

Хто і навіщо придумав школу?

Хто і навіщо придумав школу?

Окремою  установою школа стала за часів Аристотеля і Платона, коли виросла необхідність навчання ремеслам за рамками сім’ї. У той час школу називали академією або ліцеєм і відвідувати її могли не всі. Доступною вона стала лише близько сотні років тому. Цей факт зафіксовано в Європейській конвенції з прав людини.

Що дає школа?

Чи знайомий  вам відомий вислів «90% того, що ви вчили в школі, вам не знадобиться НІКОЛИ! Але зате вам дуже знадобляться ті нейронні ЗВ’ЯЗКи, які при цьому виникли і натренувались »?

Важливо не що вчити а як багато

Як же все це пов’язане між собою?

Ось ви прийшли до школи, отримали знання, побудували асоціації, краще засвоїли інформацію. Це вже означає, що у вас з’явилося більше шансів на те, щоб у майбутньому скористатися накопиченими знаннями та вміннями.

Вибудовується закономірність: якщо давати дитині з народження можливість більше дивитися, чути, пробувати, сприймати, відчувати, то вчитися вона буде краще.

Коли ж учень отримує багато інформації, як можна більше встановлює причинно-наслідкових зв’язків у садку, школі,ВНЗі, тоді і на роботі, та й взагалі, у дорослому житті освоювати нові знання і навички він буде швидше.

Для нього не буде проблемою вирішити життєві і виробничі завдання, бачити більше шляхів для їх подолання.

А чи потрібне  читання? Без сумніву, адже читання – взагалі неймовірно корисна штука. Це і маса інформації, і вміння швидко адаптуватися в нашому активно мінливому світі. Виходить пряма залежність між обсягом знань і кількістю нейронних ланцюжків: чим більше вчитися, цікавитися навколишнім світом, тим більше у вас буде формуватися нейронних  звязків, які, як правило, впливають і на швидкість навчання, і на адаптацію до цього ж світу.

Ну і, звичайно, ви є те, що читаєте, чим себе  наповнюєте. Це і ваші вчинки, і сприйняття себе як частки всесвітнього розуму.

І що найважливіше –  це вміння ці знання застосувати. Навчайте ваш мозок цьому, вбирайте якомога більше знань з різних областей, різного спрямування, так як це штовхає його до формування більшої кількості нейронних ланцюжків, робить його більш гнучким, активнішим.

Знання та вміння, отримані в школі, не завжди будуть вам потрібні. Можливо, поняття квадратного кореня або знання історії гугенотів вам в житті і не стане в нагоді, але створені в результаті навчання цьому нейронні ланцюжки,  безперечно принесуть вам користь.

Ще одна цінна допомога школи – соціалізація і профорієнтація

Отримання комунікативних здібностей, широке коло спілкування і розвиток гармонійної особистості – все це в повній мірі може дати школа. Нові знайомства, друзі, які, швидше за все, залишаться на все життя, перший учитель, перший дзвінок, перше кохання … Багатьом із нас, тат і мам, є що згадати зі школи)))

Тільки подивіться, який ажіотаж викликав наш пост про першу вчительку:

Наш пост викликав ажіотаж про першу вчительку

Зробимо приписку: ми не беремо ситуації, коли дитина піддається психологічному насильству, буллінгу  або іншим формам негативного впливу в школі. Ми зараз говоримо про стандартну школу, де дитина відчуває себе комфортно і психологічно, і фізично.

Нашим школам ще далеко до рівня провідних Європейських шкіл, але ми будуємо нову Україну,нову українську школу,  прагнемо забезпечити нашим дітям все те найкраще, що можна взяти від життя. І наші старання не пропадуть дарма. Ми виростимо нове покоління успішних і щасливих дітей. Так давайте ж розповідати дітям про користь школи, підтримувати школу і вчителя, але при цьому пам’ятати, що всю відповідальність за життя і здоров’я дитини несемо ми, батьки. Від наших з вами рішень і вчинків, від наших слів і нашого ставлення залежить майбутнє і сьогодення дітей.

Вчіться, розвивайтеся, читайте, складайте, пишіть, фантазуйте, і ваше життя буде живим  і насиченим!

Читайте також:

Найефективніший спосіб навчити дитину лічити про себе

Що робити, якщо дитина не реагує на зауваження

Як прищепити дитині інтерес до навчання

Відео:

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.