Цікаве, корисні статті

Сава Мурачов: диво-дитина із Соробан

«Якщо ти схильний до того, що в тобі є якості чемпіона, то додавши до цього працю, ти цього досягнеш».

Алішер Усманов

Сава Мурачов — справжній чемпіон. Він чемпіон у багатьох видах спорту, чемпіон зі швидкого рахування. Звичайний хлопчик 9 років, який народився й живе у невеликому селі Черкаської області, встигає вчитися у школі, вивчати англійську і німецьку мову, займатися одночасно в декількох спортивних секціях (гімнастика, хортинг, джиу-джитсу). Він обожнює музику, книги. Коли не вистачає часу на читання, він слухає аудіокниги дорогою до гімназії № 31, яка знаходиться в Черкасах у 30 км від його будинку.

Навіть досягнувши 100% успіху в справі, за яку береться, Сава ніколи не зупиняється на досягнутому. Бути чемпіоном — це принцип його життя, якому він ніколи не зраджує.

Коли Сава з’явився на світ, батьки зрозуміли — енергії в цій дитині вистачить, щоб забезпечити електрикою все село. Тому, коли малюк підріс, у його житті з’явився футбол, а згодом — карате. Головним прикладом і найавторитетнішим суддею для Сави є його тато — Мурачов Аркадій, у минулому спортсмен, викладач фізкультури. Він у всьому підтримує сина, розділяє його захоплення спортом і навіть займається з ним в одному залі.

Сьогодні дев’ятирічний спортсмен є чемпіоном міста Черкаси Черкаської області з різних видів спорту, а 16 грудня 2018 року він отримав кубок України в чемпіонаті з хортингу.

Безумовно, спорт формує вольові якості характеру — цілеспрямованість, дисципліну. Але саме завдяки підтримці батьків дитина набула впевненості у своїх здібностях, а домогтися успіху їй допомогла величезна особиста відповідальність і надзвичайна працьовитість.

Окрім спорту, у Сави є ще інші таланти. Коли Саві було 1,5 рочки, хлопчикові стали читати дитячі книжки. Йому так сподобалося, що він знову і знову просив маму перечитувати улюблені оповідання, вірші. Батьки помітили, що вже у 2 роки Сава напам’ять знав усе, що йому читали раніше, навіть пам’ятав, у якому місці треба перегортати сторінку, хоча спеціально малюка цього не навчали.

Пізніше, окрім феноменальної пам’яті, Сава виявив інтерес і здібності до математики. Щоб розвивати його в цьому напрямку, мама знайшла спеціальний сайт з логічними завданнями, і їх розв’язування стало одним з головних захоплень дитини.

Трамплін до великого успіху і слави — ментальна арифметика Соробан®

Усе почалося з першого уроку в школі Соробан®. Мама Сави давно зрозуміла, що рівень математичних здібностей хлопчика вищий, ніж рівень логічних завдань, які вони вирішували десятками. І головне те, що дитині цікаво, вона отримує задоволення від процесу розв’язування складних ребусів.

Соробан не був випадковим вибором. Віра Олександрівна спеціально шукала такі курси, де Сава міг би розвивати свої здібності. Саві було тоді 6 років. На той момент у Черкасах ще не було філії Школи Соробан®, а коли вона з’явилася, потрібно було ще два місяці чекати, поки набереться перша група. Але очікування не було марним. З першого ж уроку тренер школи Дарина Артурівна зазначила неординарні здібності Сави. Він відразу вловив принцип рахування, завжди першим захищав теми і отримував браслети, відповідально виконував усі завдання тренера, сам тренувався щодня.

Навіть коли в Соробані почалися літні канікули, він продовжував вирішувати арифметичні завдання на швидкість кожного дня. У результаті, коли прийшов час повертатися на другий рік навчання, він дуже випереджав за рівнем підготовки інших учнів, тому тренер перевела Саву до найсильнішої старшої групи. У червні 2018 року Сава Мурачов став випускником Школи Соробан® у Черкасах, але рахування не кинув. Він, як і раніше, незважаючи на зайнятість у школі, спорті, вивченні іноземних мов, щодня приділяє час ментальній арифметиці.

Сава — звичайна дитина, у якої є як сильні, так і слабкі сторони. Найбільшою проблемою в навчанні для нього була нездатність зосередитися на занятті. Він звик бути в русі, а скрупульозно виконувати розумову роботу для нього було нездійсненним завданням. Вчителі гімназії говорили, що здібності є, проте учень абсолютно незосереджений, неуважний, від чого страждали показники успішності з усіх предметів. Саме цей фактор допоміг батькам гідно оцінити заняття Сави в школі ментальної арифметики. Завдяки регулярним тренуванням він навчився концентруватися, став уважним. Його розум став працювати не тільки швидко, але й ефективно. Шкільні викладачі відзначили, що Сава став кмітливим, зосередженим, змінилася й картина успішності.

Сьогодні Сава продовжує дивувати батьків і тренера Соробан® своїми успіхами в швидкісному рахуванні. Не дивно, що саме його обрали організатори для участі у всеукраїнському шоу «Дивовижні люди». Своїми здібностями, своєю енергією, незвичайною внутрішньою силою маленький чемпіон підкорив ведучих, зіркових гостей і всю знімальну групу.

У цьому маленькому хлопчикові стільки сили, стільки волі до підкорення нових вершин! Познайомившись з ним, ми дізналися, що за всіма своїми успіхами Сава — дуже добра, відкрита дитина. У нього багато друзів, велике серце і світлі мрії. В майбутньому він мріє побачити весь світ. Ми від щирого серця бажаємо, щоб ця мрія здійснилася.

 

Читати ще:

Нейропсихолог про ментальний рахунок: шкода, користь, міфи і страхи батьків

Вплив усного рахунку на розвиток мозку

Поради із всестороннього розвитку дитини

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.