Цікаве, корисні статті

Дитина здулася. Примхи, небажання робити домашку… Про що це? І що робити? (Частина 2)

Автор: нейропсихолог Лариса Деменко, Нижній Новгород

 

Із  першою частиною теми можна ознайомитися тут: Я не хочу робити домашнє завдання! Як підтримати дитину в навчанні.

Це про те, що дитина пройшла період включення в нову систему і побачила  свою «стелю». Стеля у кожного своя: хтось, займаючись по японській методиці усного рахунку Соробан, відчув напругу на швидкості рахунку 1,4, хтось – на 0,8. Тут важливо зрозуміти, що:

  • досягає стелі дитина досить швидко;
  • розуміння обмеження своїх можливостей закономірне і корисне!

Уявіть собі, що перед вами сходи багатоповерхового будинку. Вам належить рух вгору на час. Перші кілька прольотів ви здолаєте без  зусиль, перестрибуючи через дві сходинки, не зупиняючись на проміжних площадках для відпочинку. Це початок шляху.

Через якийсь час ви відчуєте тяжкість, можливо, біль  у м’язах, зменшите швидкість і будете робити невелику паузу на майданчику між прольотами.

Це етап навантаження,  коли первинний ресурс закінчився і, щоб продовжити рух, необхідно зусилля.

У якийсь момент ви зрозумієте, що просто не можете утримувати темп і кожен рух дається вже через зусилля зусиль.

Це етап усвідомлення «стелі». Комусь  легко далося 5 прольотів. Комусь – 7 …

Саме тут важлива підтримка. Тому то і велика спокуса зійти з дистанції. Особливо тоді, коли друзі / сім’я кажуть: «Тобі складно, ти видихнувся , досить!»

Головне, правильно мотивувати дитину вчитися. Але ж є й інший розклад: попий води, віддихайся, подивися на світ із цієї взятої висоти і відзнач свій творчий хист. Це твоя висота. Твоя висота СЬОГОДНІ! Тобто, рух вгору можна продовжити.

І це вже буде рух ОСОБИСТОСТІ!

Одного разу ви зрозумієте, що стоїте на вершині! І у вас за спиною – Воля, Віра в себе, Усвідомлення себе, Розуміння і підтримка ваших близьких – те, що буде супроводжувати вас відтепер завжди.

Вступаючи до школи усного рахунку Соробан, Ваша дитина проходить всі етапи особистісного зростання. Це ширше, ніж вміння рахувати, це глибше, ніж первинний результат швидкості і точності. Стеля – не межа! Ось чому вчиться з нами Ваша  Дитина! Допоможіть нам у цьому!

 

А сьогодні нехай прийде Розуміння!

На цьому розумінні будуються нові вміння: вміння ставити нову мету, концентруватися на ній і досягати результату. Воля, характер, подолання – все це з однієї упаковки.

Замість того, щоб здаватися на етапі труднощів, наповніть своєю вірою дитину. Намалюйте на плакаті сходинки, покажіть їй, де вона  зараз, позначивши кращу швидкість і розрядність, і весело запропонуйте: «А давай цю проміжну вершину відзначимо по-справжньому, це ж уже зараз справжнє досягнення!»

Це перекроює не тільки мислення дитини, але і ваше теж! Адже ви розумієте і чесний базовий рівень своєї дитини, і ступінь його зусилля для досягнення результату. Ви починаєте поважати власні матеріальні ресурси, вкладені в це навчання, час і ту висоту, яку осягає ваша дитина. Ви починаєте надавати дитині підтримку! Щиро реагуєте на успіх!

Пам’ятайте, за кожним чемпіоном стоять тренер і батьки!

Мудрості вам і усвідомленого руху.

Вперед! Вгору!

 

Читати також:

Що робити якщо не розумієш математику?
Чим зайняти дитину в 5 років вдома?
Чим зайняти дитину в 4 роки вдома?

Відео:


записатися

Записатися в Школу Соробан® у вашому місті

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.