Цікаве, корисні статті

Розвиваємо дитячу пам’ять зі Школою Соробан

Пам’ять – один з найважливіших факторів, що формують особистість. Завдяки їй дитина поступово пізнає навколишній світ, осягає власний внутрішній світ, набуває загальне уявлення про життя, людей, про себе. Ось чому розвиток дитячої пам’яті є одним з ключових питань інтелектуального виховання.

Особливості дитячої пам’яті

короткочасну й довготривалу;

механічну, логічну або оперативну;

довільну або мимовільну;

опосередковану або неопосередковану.

Усі ці види пам’яті невіддільні одна від одної. Фахівці називають таку властивість нейропластичністю. Особливо яскраво вона проявляється у малюків 5-6 років. Діти 6-11 років при відсутності навичок управління пам’яттю все частіше використовують такий неефективний спосіб запам’ятовування, як заучування. Малюки сприймають, запам’ятовують інформацію, граючи, пропускаючи її через свої емоції, відчуття. Будь-яке пережите враження (побачене, почуте, відчуте) залишає відбиток у головному мозку.

Ще одна дивна особливість пам’яті у дітей – вона, одночасно, є й метою раннього розвитку, і ефективним засобом навчання. Таким чином, коли ми розвиваємо цю властивість розуму, тоді, водночас, допомагаємо формуванню здатності легко засвоювати знання.

Як розвивати пам’ять у дітей?

Все нове, незрозуміле, складне викликає у малюків величезний інтерес. Розвивати пам’ять необхідно за тим же принципом – пропонувати дітям широке поле для саморозвитку, враховуючи при цьому всі способи дитячого сприйняття:

 • і зорове;
 • і слухове;
 • і сенсорне;
 • і емоційне.

Основою швидкого запам’ятовування у дитини є перетворення інформації в образи. Будь-який текст, подія, слово вона запам’ятає швидше, якщо зуміє його собі уявити. Другий важливий фактор – усвідомлене навчання. Малюк засвоїть матеріал краще, якщо буде розуміти суть предмета. Звідси вимоги до навчання: ми, у першу чергу, маємо розвивати у дітей

 • уяву, фантазію;
 • асоціативне мислення (здатність візуалізувати);
 • уважність;
 • мислення.

Розвиток дитячої пам’яті в Школі Соробан

Техніка візуалізації, асоціації успішно застосовується в різних програмах інтелектуального розвитку. Ментальна арифметика є ідеальним способом розвитку дитячої пам’яті з кількох причин:

 • вправи на рахівницях соробан розвивають дрібну моторику та, разом з тим, уяву й сенсорну пам’ять;
 • візуалізація рахівниць являє собою не що інше, як гру в асоціації, яка розвиває фотографічну пам’ять;
 • умова задачі відтворюється вголос і на екрані комп’ютера, а дитина вирішує її, пересуваючи пальцями кісточки абака, що дозволяє домогтися гармонійного розвитку різних способів запам’ятовування;
 • урок в Школі Соробан – це гра, що захоплює, у якій є місце й змаганням, і спілкуванню, і позитивним емоціям, що підсилює ефект розвивальних вправ.

Легке, швидке запам’ятовування інформації – найкраща допомога дитині у навчанні. Але вона працює тільки в поєднанні з такими інтелектуальними здібностями, як самостійне мислення, логіка, уміння аналізувати, інтуїція, творчий підхід. І якщо ви думаєте, як розвивати дитячу пам’ять і при цьому навчити дитину використовувати весь спектр можливостей розуму, усне рахування Соробан – ваш кращий вибір.

Читайте ще:

Розкрийте потенціал вашої дитини зі Школою Соробан
Креативність – до чого тут ментальна арифметика?
Розвиваємо IQ дитини за допомогою ментальної арифметики

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.