Цікаве, корисні статті

Особливості навчання дошкільнят

Виховання малюка дошкільного віку — це найдивовижніший період, який одночасно є найвідповідальнішим, адже саме зараз активно формується уявлення дитини про навколишній світ, принципи взаємовідносин зі світом і людьми, закладаються основи характеру особистості.

Чого саме потрібно навчити дитину дошкільного віку?

У питанні всебічного розвитку дитини не можна у всьому довіритися педагогу. Повноцінне інтелектуальне навчання дошкільнят можуть забезпечити тільки батьки. Їх завдання — виховати самостійну, допитливу, цілеспрямовану особистість, наповнити не лише розум дитини, але і її душу та серце.

Які ж здібності особливо важливо розвивати у дитини 5-6 років?

1. Когнітивні, які допоможуть сприймати й засвоювати інформацію та ефективно її використовувати.

2. Самостійність і цілеспрямованість.

3. Працьовитість, посидючість.

4. Критичне мислення, вміння висловлювати свої думки, емоції.

5. Навички спілкування з людьми різного віку, статі, характеру.

6. Бажання навчатися. Якщо малюк побачить сенс в навчанні, полюбить сам навчальний процес, він з радістю буде прийматися за нові складні завдання, шукати методи розширити горизонти своїх знань, досягти високих результатів.

Особливості навчання дошкільнят

Батьки повинні розуміти особливості розумового розвитку дитини віком до 6 років, яка може сприймати інформацію тільки за допомогою образів, звуків та інших форм чуттєвого сприйняття.

Тому навчання дошкільнят побудоване на таких пізнавальних засобах, як візуалізація, розвиток сенсорики ( дрібної моторики пальчиків на ручках), наочні приклади.

В 5-6 років дитина, ще неспроможна довго утримувати свою увагу на одному виді діяльності, тому оптимальна тривалість уроку – не довше 20 хвилин.

Найбільш доцільною формою навчання для малюків є гра. Найефективнішою ігровою програмою розумового розвитку є ментальна арифметика – метод гармонійного розвитку обох півкуль мозку в Школі усного рахунку Соробан®.

Принципи ментального рахунку ідеально поєднуються з фізіологічними та емоційними особливостями розвитку дітей дошкільного віку. Тренування на рахівниці Соробан допомагають підготувати малюків до школи. З не меншим успіхом вони використовуються в групах дітей молодшого шкільного віку, 6-11 років, з метою підвищення рівня пізнавальних здібностей, розвитку комунікабельності, формування правильної навчальної мотивації.

Рекомендації батькам дошкільнят

Дорослі, своїм вибором напрямку раннього навчання, визначають всю подальшу долю малюків.

І якщо батьки мріють виростити дитину розумною, успішною та щасливою людиною, варто прислухатися до порад психологів:

  • навчіть дитину вчитися не заради оцінки, а для того, щоб реалізувати свої амбіції, здійснити мрії;
  • не намагайтеся охопити всі сфери діяльності, а розвивайте любов до пізнання в малюка, і він сам знайде собі справу до душі;
  • не використовуйте систему матеріального заохочення за успіхи, покарань – за невдачі;
  • радійте разом з малюком його досягненням, щоб він відчував значущість проробленої роботи, здобував впевненість в собі;
  • намагайтеся проводити заняття завжди в той самий час — це розвиває самодисципліну;
  • не бійтеся задавати важкі завдання, вирішення їх навчить дитину долати труднощі, проте вимоги не мають бути надто високими.

І головне – вірити в свою дитину, тоді й вона теж повірить в себе та досягне визначних успіхів.

Читайте ще:

1 клас починається з нас!

Що таке ментальна арифметика або шлях до успіху

Чому важливо розвивати у дітей правильні звички?

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.