Цікаве, корисні статті

Як поєднувати канікули й навчання?

Канікули. Діти в захваті від однієї лише думки про літо, тому що це майже 100 днів відпочинку від школи, уроків, ранніх ранкових підйомів. Але батьки сумніваються – чи можна давати дитині повну свободу, чи все ж таки закріпити за нею обов’язок щоденного повторення пройденого матеріалу, щоб знання не «вивітрилися» за такий тривалий час безділля? Якщо вчитися необхідно, то як поєднувати навчання і відпочинок?

Канікули й навчання

Як би ви хотіли використати час і свободу, що з’явились під час відпустки? Більшість дорослих мріють присвятити себе улюбленому заняттю, поїхати до моря, реалізувати, нарешті, давні плани, на які завжди не вистачає часу, та просто скинути з себе тягар проблем.

Діти в цьому мало чим відрізняються від дорослих. Вони ще більше потребують перепочинку після навчального року, наполегливої розумової праці, суворого режиму дня. Все, чого не вистачає дітям у школі – це читання улюблених книжок, можливості висипатися, часу помріяти, активних ігор на свіжому повітрі в компанії друзів.

Навчання в звичайному розумінні цього слова, тобто, академічні уроки абсолютно не доречні в розпал щасливої та безтурботної пори канікул. Водночас, свобода від занять у школі відкриває нові перспективи:

  • можна навчити малюка чогось нового, розширити його світогляд;
  • є час, щоб надолужити згаяне за навчальний рік;
  • керуючись лише бажаннями дитини, дозволяючи їй самостійно обирати час для уроків, вид пізнавальної діяльності, батьки підкріплюють потребу малюка в знаннях і вчать його вчитися із задоволенням.

Такий підхід до організації навчання влітку ніяк не зашкодить і не завадить маленькому учневі насолодитися відпочинком.

Кілька простих правил навчання на канікулах

Щодо дітей в будь-якій ситуації діє закон: ніяких вимог і наказів. Якщо ви бажаєте чогось домогтися від малюка, потрібно щоб він сам захотів це виконати. Тому з настанням канікул не можна відразу починати програму підготовки генія до наступного навчального року.

Як поєднувати канікули й навчання?

Пропонуємо маленький план, побудований на позитивному досвіді батьків і рекомендаціях дитячих психологів:

  1. У перші дні після школи надайте дитині можливість на повну котушку використати своє законне право байдикувати. Повірте, це не затягнеться довше, ніж на тиждень – 10 днів. Вже через 3-4 дні дитина захоче намалювати малюнок, трохи згодом – прочитати цікаву книгу, сама візьме до рук гітару та розучить нову пісню.
  2. Якщо є потреба підтягнути маленького учня з певного предмета, спробуйте самі взятися за його вивчення й попросіть дитину допомогти вам.
  3. Використовуйте нестандартні способи навчання. Наприклад, вивчення історії за допомогою відвідування музеїв, екскурсійних поїздок по історичних місцях або ж практика в іноземній мові за фільмами з оригінальним озвученням і субтитрами.
  4. Не завантажуйте дітей уроками. Оптимальний час занять 15-30 хвилин на день.

Ментальна арифметика

Літній інтенсив від Школи усного рахунку Соробан – ще один спосіб підтримувати дитячий розум в тонусі протягом усього літнього відпочинку та підготувати дитину до навантажень, які чекають на неї в майбутньому навчальному році. Ця програма була спеціально розроблена для школярів від 7 до 11 років. Вона розвиває в дітей концентрацію уваги, образне мислення, прокачує обидві півкулі мозку. Соробан включає всі складові, які дозволяють ефективно поєднувати відпочинок і інтелектуальний розвиток.

Читайте ще:

1 клас починається з нас!

Що таке ментальна арифметика або шлях до успіху

Чому важливо розвивати у дітей правильні звички?

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.