Цікаве, корисні статті

Чим зайняти дитину 5 років удома?

Чим зайняти дитину 5 років  удома? До п’яти років діти вже перестають бути нетямущими  малюками. Вони багато розуміють, тому батьки можуть домовитися з дочками і синочками про те, щоб якийсь час вони погрались самостійно, поки мама і тато зайняті. Але проблема в тому, що дитина в 5 років поки що не може сама  придумати для себе розвагу. Їй  потрібна ваша допомога.

І якщо  на вас чекає необхідність  з дитиною 5 років провести вдома вихідні, а то і цілий тиждень, потрібно ретельно обміркувати, чим  ви можете її  зайняти на цей час.

Як вибирати заняття для дитини 5 років?

Батьки тільки навчилися вгадувати потреби крихти і розібралися, чим зайняти дитину в 1, 2, 3 і навіть 4 роки вдома, в транспорті, на прогулянці, як настав новий непростий етап адаптації до інтересів малюка. Крихітку п’яти років не посадиш в манеж із горою іграшок, не заманиш «Долоньками» і ліпленням грибочків. У 5 років діти вже мають особисті  уподобання  і інтереси, з якими дорослі повинні рахуватися.

Які особливості розвитку потрібно взяти до уваги, щоб зайняти дитину 4-5 років хорошою  і корисною  справою?

 1. Початок формування особистості, власної думки, поняття приналежності до навколишнього світу.
 2. Гендерна самосвідомість (усвідомлення приналежності до статі).
 3. Розвиток соціальних навичок.
 4. Розвиток і активне використання фантазії, уяви.
 5. Осмислене сприйняття інформації – тобто малюк не просто механічно фіксує в пам’яті нові знання, а робить це усвідомлено.

Якщо дорослі не знають, чим зайняти себе, навряд чи вони в змозі придумати, чим зайняти дитину 5 років  удома. А між тим, в 5 років діти дуже уважно дивляться на своїх батьків, переймають їхню  манеру поведінки і спілкування з людьми, звички і погляди на світ, головні людські цінності і недоліки. З огляду на цей факт, потрібно не просто розважати дитину, а й розвивати в ній  кращі якості, здібності. І вже незабаром  саме вони допоможуть їй  в шкільній адаптації та успішному навчанні:

 • працьовитість;
 • пам’ять;
 • посидючість;
 • комунікабельність;
 • дрібна моторика;
 • образне мислення;
 • здатність робити аналіз, висновки.

Розглянемо найпростіші, але дуже корисні заняття для дошкільнят в п’ять років.

Самостійні ігри для п’ятирічної дитини

Головне завдання батьків малюка – стати цікавим учасником в іграх і при цьому прагнути розвивати у крихти самостійність. Вдома   це навіть простіше зробити, якщо ви знаєте, чим можна зайняти дитину 4-5 років. Першим кроком до самостійності можуть стати ігри «по черзі», в яких мама і малюк виконують якесь завдання по черзі (малюють, ліплять).

Можна давати дітям конкретні завдання. Наприклад, зібрати всі малюнки в один альбом або розсортувати іграшки і розкласти їх в різні ящики. Якщо у вас багато домашніх справ, а дитина вимагає уваги до себе,  – саме час долучити її  до праці на благо сім’ї. Нехай вона  прибере пил з полиць, допоможе завантажити білизну в пральну машину, викласти з пакета покупки або прибрати посуд зі столу.

У розкладі повинен  бути час для гри із самим собою. Це можуть бути пазли, малювання, інші заняття, які подобаються дитині і можуть захопити її  на 20 – 30 хвилин.

Спільні розвиваючі ігри

Коли у батьків видається вільною   півгодини, можна присвятити її повноцінному  спілкуванню  з дітьми і використовувати для здійснення спільних дивовижних відкриттів. Пропонуємо кілька варіантів, чим зайняти дитину 5-6 років вдома, використовуючи прості підручні матеріали:

 • проведення хімічних дослідів – реакція при змішуванні соди і оцту, додавання харчових барвників у воду, змішування кольорів;
 • прикладна творчість – створення своїми руками виробів, м’яких і ялинкових іграшок;
 • вирощування квітів.

Заняття для дівчинки 5 років

Чим зайняти дитину 5 років удома, якщо ця дитина – дівчинка? Більшість занять універсальні  для всіх дітей, але все ж є ігри, до яких дівчатка відчувають особливий інтерес:

 • ляльки;
 • рукоділля;
 • мода та краса.

Підкажіть доньці кілька цікавих ідей для облаштування «лялькового будиночка», створення нарядів з підручних засобів, і найпростіша гра в дочки – матері захопить її не на одну годину. Не шкодуйте часу на похід в дитячий «салон краси». Ну а рукоділля – це взагалі дуже велика тема, де ви можете нескінченно вибирати нові види творчості і освоювати їх разом з донькою.

Ігри для хлопчика 5 років

Хлопця цікавить все, що пов’язано з технікою, силою, рухом, пригодами. Це автомобілі і літаки, пістолети і конструктори. Якщо ви не знаєте, чим зайняти дитину 5 років (хлопчика) вдома, пропонуємо вам вибрати заняття з нашої  добірки:

 • настільний футбол, хокей та інші ігри – чим хлопчик більше цікавиться;
 • рішення головоломок (за віком) – відмінно розвиває логіку, посидючість і вчить вирішувати складні завдання;
 • конструювання – це може бути простий конструктор або ж фірмовий набір для самостійної збірки точних копій автомобіля, корабля, літака.

Чим зайняти дитину 3-5 років з користю для інтелекту?

В принципі, будь-яке заняття формує у дітей певні навички. Створення будиночка під столом із ковдр і подушок розвиває фантазію і кмітливість. Малювання, ліплення, рукоділля і вирізання розвивають моторику, готують руку малюка до письма. Навіть настільні ігри тренують увагу, спостережливість, швидкість реакції.

Але є і спеціальні тести, ребуси, завдання, які призначені для розвитку логіки, пам’яті, уваги. Їх теж потрібно включити до  розкладу дитини і дозволити  їй  без допомоги дорослих знаходити правильні відповіді.

Ще одне цікаве і корисне для дітей заняття – гра в шахи або в шашки. Час навчання точно не буде витрачено даремно. Ці ігри розвивають логіку, аналітичне мислення, вміння ставити цілі і вирішувати поставлені завдання, концентрацію уваги.

Рухливі ігри

Якщо на вулиці погода зовсім не підходить для прогулянки або малюк трохи прихворів, йому все одно потрібна  фізична активність. Чим зайняти дитину 1-5 років  удома, щоб вирішити цю проблему?

 1. Волейбол з повітряною кулькою.
 2. Боулінг в коридорі з пластиковими пляшками.
 3. Смуга перешкод (чергування стрибків через умовні перешкоди і повзання між ніжками стільця).
 4. Змагання з дорослими – хто більше зробить нахилів, присідань …

Для звичайних дітей будь-яке  з цих занять буде достатньо, щоб відшкодувати дефіцит активних ігор на відкритому повітрі. Але чим зайняти гіперактивну  дитину  5 років удома? Для батьків малюка з дуже високим потенціалом енергії довгі вихідні можуть стати справжньою проблемою.

Поради психологів:

 • плануйте день і суворо дотримуйтеся режиму;
 • обладнайте вдома спортивний куточок;
 • чергуйте активні і спокійні заняття таким чином, щоб останні припадали на другу половину дня;
 • використовуйте гідротерапію (ігри у ванній), так як вода діє заспокійливо на нервову систему;
 • заведіть собаку і разом ходіть на прогулянку.

Спокійні ігри

У другій половині дня і перед сном потрібно подбати про те, щоб малюк залишався в спокійному стані. Чим можна зайняти дитину в цей час? Читання книг, прикладна творчість, ляльковий театр і пускання в ванній мильних бульбашок. Можна разом помріяти і придумати нову казку, винайти свою  «пташину»  мову  і відправитися в подорож по сторінках дитячої географічної енциклопедії.

Як пробудити інтерес у дитини 5 років?

Дитячі магазини пропонують величезний вибір ігор та іграшок. Щоб вирішити питання,  «чим зайняти дитину 5 років удома»,   крутиться ціла індустрія дитячих розваг. Але навіть найдорожча і суперово  корисна іграшка швидко набридне малюкові, якщо він не знає, як  нею гратись. А навчити цьому можемо тільки ми, дорослі. Знайти гарне заняття не складно, якщо:

 • заохочувати дитячу ініціативу (йти за бажаннями дитини);
 • долучати малюка до сімейних та домашніх справ;
 • перетворювати обов’язки в гру;
 • хвалити дітей за старання і досягнуті результати;
 • дозволяти робити щось неправильно;
 • з радістю ділитися з дитиною своїми знаннями, досвідом і брати участь в його іграх;
 • діяти методично і планувати дитяче дозвілля;
 • стати прикладом, бути активними, допитливими і любити життя.

Читати також:

Чем занять ребёнка в 4 года дома
Подготовка руки к письму
Возрастные особенности детей 7 лет

Відео:записатися

Записатися в Школу Соробан® у вашому місті

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.