Центр дошкільного розвитку

Центри дошкільного розвитку в Україні

Були часи, коли дошкільний розвиток дитини було справою суто індивідуальним і добровільним. Шкільна програма будувалася таким чином, що першокласник всьому вчився вже в школі. Сьогоднішні навантаження на маленьких учнів багаторазово збільшилися, відповідно змінилися вимоги до вступників в школу дітям. Ліцеї, гімназії та інші загальноосвітні установи розкривають обійми для малюків, які вже навчені читання, елементарного арифметичному рахунку, мають навички письма, досить ерудовані, а іноді ще потрібно і мінімальне знання іноземної мови. При таких умовах підготовка до школи стала обов’язковою для всіх майбутніх учнів.

Однак потреба в ранньому розвитку дітей обумовлена ​​не тільки вимогами навчальних закладів. Дитячий вік – ідеальний час, щоб розкривати природні задатки, розвивати інтелект, закладати основу майбутньої особистості. Це період, коли кожне насіння падає в благодатний грунт і дає багатий урожай. Ось чому так важливо серйозно поставитися до дошкільного розвитку дітей.

Сучасні центри підготовки

Чого чекають батьки від центрів дошкільного розвитку? Коли мова йде про дітей, то всі мами і тата раптом стають максималистами. Багато з них розраховують, що дошколёнок на підготовчих заняттях навчиться і читати, і писати, і рахувати, танцювати вальс, писати картини маслом, та ще й запускати супутники в космос. А чи потрібно це фізично і емоційно незміцнілий дитині?

У Дніпрі, Харкові, Києві, Запоріжжі, Одесі та інших великих містах України можна знайти заняття для дошкільнят, які будуть цікаві і корисні для дітей, і в той же час зручні для батьків. Приватні підготовчі центри кардинально відрізняються від державних дошкільних установ:

 • малюки займаються в нечисленних групах;
 • уроки найчастіше проходять в ігровій формі, в невимушеній дружній атмосфері;
 • педагоги використовують сучасні методики навчання і викладання;
 • тренери мають можливість індивідуально працювати з кожним учнем.

На що орієнтовані заняття з дітьми дошкільного віку в розвиваючих центрах? Програми в різних закладах можуть кардинально відрізнятися один від одного. Але якщо узагальнити, то ми маємо таку картину:

 

 1. Розвиток мовлення. Сюди входить сенсомоторіку, мовна артикуляція, розширення словникового запасу, навчання правильному вираженню своїх думок, побудови пропозицій, знайомство з абеткою, читання, підготовка пальців рук до листа, навчання письму.
 2. Математика – це знайомство з цифрами і числами, поняттями «більше», «менше» і «дорівнює», прямий і зворотний рахунок, проста арифметика, знайомство з геометричними фігурами, навчання орієнтації на площині.
 3. Знайомство з навколишнім світом. Заняття спрямовані на розширення дитячого кругозору, тому зачіпають різні галузі знань: географія, література, астрономія, культура, історія, етика, суспільство ….
 4. Соціалізація. Дуже важливий напрям, навчальне дитини ефективно взаємодіяти з навколишнім світом, заводити знайомства, дружити, працювати в колективі.
 5. Іноземні мови. Надзвичайно корисне і популярне в сучасному суспільстві напрямок розвитку.
 6. Фізичне виховання. Сюди можна віднести будь-які активні заняття – від простої фізкультури до йоги.
 7. Мистецтво і творчість. Не можна ігнорувати те, що дарує нам красу. Музика впорядковує думки, живопис розвиває уяву, танець вчить володіти своїм тілом, рукоділля і будь-прикладне мистецтво розвивають моторику, акторська майстерність допомагає виражати свої почуття.

Що стосується вартості навчання, то вона залежить від багатьох факторів: статус самого навчального закладу, умови проведення занять, методична база та ін. Наприклад, ціна комплексних курсів підготовки до школи в сукупності може бути набагато вигідніше відвідування окремих занять.

Якою має бути підготовка до школи?

Не можна плутати гармонійний розвиток з нагромадженням потрібної і непотрібної інформації. Правильна методика підготовки до школи дає малюкові щось більше, ніж необхідний рівень знань і навичок. це:

 • жвавий інтерес до навчального процесу;
 • ерудованість;
 • посидючість, уважність, здатність концентруватися;
 • розвиток творчих здібностей;
 • дисциплінованість і відповідальність;
 • вміння вести себе з однолітками, з учителем;
 • розвиток аналітичних здібностей, логіки, системного і критичного мислення;
 • розвиток фантазії, образного та просторового мислення, кмітливості, інтуїції;
 • вміння працювати з інформацією;
 • розвиток пам’яті;
 • цілеспрямованість, самостійність, здатність приймати рішення;
 • впевненість в своїх силах;
 • комунікабельність.

Іншими словами, мета центрів дошкільного розвитку – дати дітям головні інструменти саморозвитку, а саме усвідомлення своїх можливостей, уміння і бажання вчитися.

Ми зібрали інформацію про найпопулярніші діючих центрах підготовки до школи в різних містах України, їх контакти, щоб батьки зекономили свого часу і могли швидко знайти відповіді на всі питання (скільки коштує навчання, пропонований спектр послуг, відгуки) і вибрали найкращий варіант для своєї крихти.

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.