Цікаве, корисні статті

Вплив досвіду на розвиток головного мозку

images

Головний мозок людини – це чудове творіння природи, яке не перестає нас дивувати. Багато хто вважає, що великі генії розуму, ймовірно, мали особливий мозок і, що талант людини закладений в неї з народження. Однак кілька років тому вчені розвінчали це переконання й довели, що талант – це вдале поєднання зв’язків між певними клітинами й ділянками кори головного мозку. Тобто це не вроджений дар, а набір здібностей, сформований в процесі придбання дитиною досвіду взаємодії з навколишнім світом.

Що являє собою мозок новонародженого?

Мозок новонародженого – це вже повністю сформована, але ще не розвинена система. Дарма що клітинна структура утворилася ще до народження, вона поки що не має функціональних нейронних зв’язків. Мозок дитини можна порівняти з щойно збудованим будинком. Коли стіни й дах вже готові, настає час провести в житлі електрику. Ви поспішаєте до магазину, вибираєте найнадійніший кабель, красиву якісну інсталяцію, приносите все це додому й акуратно розкладаєте по місцях. Чи достатньо цього, щоб в будинку з’явилося світло? Зрозуміло, що ні! Тепер потрібно прокласти кабель, з’єднати між собою джерела світла з вимикачами, продумати положення кожної розетки й під’єднати її до конкретного кабелю.

Досвід, що розвиває

Мозок дитини розвивається за тією ж схемою. У процесі взаємодії з навколишнім світом, мозок з простої клітинної речовини перетворюється на бездоганну життєву забезпечувальну систему. Структура нейронних зв’язків утворюється поступово, паралельно тому, як малюк за допомогою органів почуттів накопичує досвід пізнання. Коли дитина відчуває легкий дотик, чує та впізнає голос батька, відчуває смак молока й запах шкіри своєї мами, бачить, як посміхаються їй батьки, то її мозок запам’ятовує та складає цю інформацію. Так просто й буденно створюється складна система міжклітинних зв’язків, яка забезпечує маленькій людині здатність рухатися, сміятися, розмовляти, опановувати нові види діяльності.

Процес розвитку триває все життя, але саме досвід, накопичений в ранньому дитинстві, має найбільшу цінність. Стадія інтенсивного прокладання шляхів передачі нервових імпульсів припадає на дитячий вік у період 3-11 років. Тоді в дитячому розумі існують «вікна можливостей», завдяки яким дитина може поглинати величезні обсяги інформації, розкривати в собі масу талантів та унікальних здібностей.

Якщо не допомагати дитині розвивати мозок, не сприяти закріпленню утворених зв’язків, поступово дитячий розум почне спрощувати свою роботу й обмежувати кількість функціональних нейронних з’єднань. Школа усного рахунку «Соробан» використовує унікальну японську методику, яка дозволяє тримати в тонусі обидві півкулі головного мозку дитини. Робота зі спеціальними рахівницями Абакус розвиває усі види мислення, включає центри сприйняття, аналізу й запам’ятовування інформації. Завдяки заняттям у школі діти не тільки набувають безцінного досвіду, але й навчаються його правильно використовувати. Соробан стимулює утворення величезної кількості нових нейронних зв’язків, які допомагають дитині мислити креативно, шукати нестандартні шляхи вирішення завдань.

Дозвольте своїм дітям отримати корисний досвід, і вони обов’язково досягнуть успіху!

 

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.