Цікаве

Вплив досвіду на розвиток головного мозку

imagesГоловний мозок людини – це чудове творіння природи, яке не перестає нас дивувати. Багато хто вважає, що великі генії розуму, ймовірно, мали особливий мозок і, що талант людини закладений в неї з народження. Однак кілька років тому вчені розвінчали це переконання і довели, що талант – це вдале поєднання зв’язків між певними клітинами і ділянками кори головного мозку. Тобто це не вроджений дар, а набір здібностей, сформований в процесі придбання дитиною досвіду взаємодії з навколишнім світом.

Що являє собою мозок новонародженого?

Мозок новонародженого – це вже повністю сформована, але ще не розвинена система. Незважаючи на те, що клітинна структура утворилася ще до народження, в ній поки що немає функціональних нейронних зв’язків. Мозок дитини можна порівняти з щойно збудованим будинком. Коли готові стіни і дах, настає час провести в житло електрику. Ви поспішаєте в магазин, вибираєте найнадійніший кабель, красиву якісну інсталяцію, приносите все це в будинок і акуратно розкладаєте по місцях. Чи достатньо цього, щоб в будинку з’явилося світло? Зрозуміло, що ні! Тепер потрібно прокласти кабель, з’єднати між собою джерела світла з вимикачами, продумати положення кожної розетки і підключити його до конкретного кабелю.

Розвиваючий досвід

Мозок дитини розвивається за тією ж схемою. У процесі взаємодії з навколишнім світом, мозок з простого клітинного речовина перетворюється на бездоганну життєву забезпечувальну систему. Структура нейронних зв’язків утворюється поступово, у міру того, як малюк за допомогою органів почуттів накопичує досвід пізнання. Коли дитина відчуває легкий дотик, чує і дізнається голос батька, відчуває смак молока і запах шкіри своєї мами, бачить, як посміхаються їй батьки, а її мозок запам’ятовує і складає цю інформацію. Так просто і буденно створюється складна система міжклітинних зв’язків, яка забезпечує маленькій людині здатність рухатися, сміятися, розмовляти, освоювати нові види діяльності.

Процес розвитку триває все життя, але саме досвід, накопичений в ранньому дитинстві, має найбільшу цінність. Стадія інтенсивного прокладання шляхів передачі нервових імпульсів припадає на дитячий вік у період 3-11 років. Тоді в дитячому розумі існують «вікна можливостей», завдяки яким дитина може поглинати величезні обсяги інформації, розкривати в собі масу талантів та унікальних здібностей.

Якщо не допомагати дитині розвивати мозок, не сприяти закріпленню утворених зв’язків, поступово дитячий розум почне спрощувати свою роботу і обмежувати кількість функціональних нейронних з’єднань. Школа усного рахунку «Соробан» використовує унікальну японську методику, яка дозволяє тримати в тонусі обидві півкулі головного мозку дитини. Робота зі спеціальною рахівницею Абакус розвиває усі види мислення, включає центри сприйняття, аналізу і запам’ятовування інформації. Завдяки заняттям у школі діти не тільки набувають безцінний досвід, але й навчаються його правильно використовувати. Соробан стимулює утворення величезної кількості нових нейронних зв’язків, які допомагають дитині мислити креативно, шукати нестандартні шляхи вирішення завдань.

Дайте своїм дітям отримати корисний досвід, і вони обов’язково досягнуть успіху!

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.