Цікаве

Усний рахунок та технічний прогрес.

icon-1328421_960_720Коли ми говоримо про людину, ми розуміємо, що нам доступні вищі психічні функції. Тобто тільки ми в умовах спеціального розвитку, в умовах соціального суспільства, використовуючи технології або інші інструменти для їх здійснення, можемо надбудовувати такі функції над натуральними, закладеними природою з народження.

Однією з таких функцій є усний рахунок. 

На цю, здавалося б, досить просту річ, психологи звертають мало уваги, а саме вона одна з важливих вищіх функцій для виживання нас, як людства. Ні інженерія, ні будівництво, ні інші технології неможливі без цього обов’язкового моделювання – усного рахунку.

Сам по собі рахунок – це функція, що в початковому вигляді є і у тварин. Є приклади того, як рахують мавпи та  інша живність, але в межах 2-3 елементів. Людина завжди прагнула вдосконалити можливість обчислень за допомогою технологій. Адже ми здатні враховувати всього близько 7-9 об’єктів, що знаходяться у полі зору. У кого менше або не набагато більше. Для нормального рахунку цього недостатньо. І починаючи ще з античних часів людина намагалася придумати, як би йому рахувати краще і більше. Так брали камінці (звідси калькулятор), палички, придумали абак і ще багато чого.314848_900

Починали відразу з рук, базового інструменту. 10 пальців – десяткова система рахунку. Був рахунок по фалангам пальців, там в основі дюжина або 12. Це все вдосконалювалося, придумувалося щось нове, тільки все це було розраховано на збільшення обьема пам’яті, на можливість утримати в ній кількість підрахованого. З виникненням калькулятора з’явилася можливість передати і саму функцію рахунку і у людини відпала всяка необхідність рахувати. Калькулятори, комп’ютери, арифмометри, все це забрало у нас можливість тренуватися в рахунку.

І, можливо, це було б і добре, віддати все комп’ютеру, але це не зовсім так. Усередині рахунку існують складні логічні операції, які безпосередньо пов’язані з мисленням: множення, переходи через десяток, збільшення або зменшення і т.д.

092014_1415_1А як результат: багато хто не вміють не те, що помножити, а додати або відняти елементарні цифри в магазині або ще де. Можливо це не так страшно в розвиненому столітті технологій, але саме вміння усно рахувати зачіпає конструкції набагато складніші звичайної механічної функції. Це стосується розвитку нашого інтелекту. Без вміння усно рахувати структура інтелекту буде виглядати зовсім по-іншому.

Відомий психолог Олександр Тхостов стверджує:

«Передамо ми це комп’ютеру або не передаватимемо, але мова йде про те, що тоді, виявляється, структура нашого інтелекту буде виглядати дещо інакше. Це вже більш серйозна річ, тому що порахувати можна на калькуляторі, і люди це роблять, а от виконувати складні інтелектуальні функції, складні функції з програмування, по цілепокладанню, з обліку різних обставин, в основі яких знаходиться в тому числі і така елементарна функція, як лічильна, – поки у нас немає цих даних, але цілком можливо, що це теж буде порушено. Це буде вже трохи серйозніше, тому що рахунок можна відпустити, можна відпустити і читання, можна відпустити дуже багато чого, але якщо ми відпустимо, ми відокремимось від наших інтелектуальних здібностей, від наших інтелектуальних можливостей, і цілком можливо, що станеться непоправна зміна . »

http://postnauka.ru/video/51365

І можливо вже зараз ми втрачаємо щось важливе, вже зараз відбуваються ці незворотні зміни. У багатьох дітей відсутні розуміння складних конструкцій, вони не вміють враховувати навколишні обставини. А це все базується на елементарній навичці усного рахунку, нехай трохи зміненій, але саме вона дає початок для всього цього. Рахунок – це арифметика. З математики все починається, на ній базується, адже теорія множин, теорія вірогідності і багато різних важливих речей базуються на елементарній навичці усного рахунку. А він у нас сьогодні розпадається, йде.Сорабан_Люди_2015_16547

А це потрібно берегти нарівні з сімейними цінностями добра. 

Адже інтелектуально розвинена людина добре оріентується в навколишньому світі і робить правильні людські висновки, приймає правильні рішення. У нас в країні ще немає культу розумної людини. Школа «Соробан» з 2013 року цілеспрямовано намагається це змінити. Ми тренуємо дитячий мозок за допомогою усного рахунку, ми підтримуємо і вдосконалюємо традиції провідних країн світу у розвитку дітей. Інтелектуально розвинена людина, вихована на сімейних цінностях – сама величезна нагорода і сім’ї і своїй країні.

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.