Цікаве

Вправи для розвитку мозку дитини

uprazhnenija-dlja-razvitija-mozga-rebenka

Мозок дитини, наче сад – тільки тоді розквітають квіти його талантів, коли садівник в особі його батьків щедро підживлює благодатну землю. З приводу віку, в якому потрібно приступати до розвиваючих занять останнім часом зародилося багато суперечок. Батьки старанно планують розклад занять для свого малюка, а багато фахівців виступають проти вивчення навичок письма, читання, усного рахунку, принаймні, до 3 років.

Всім відомо, що дитячий мозок здатний приймати, переробляти і засвоювати неймовірні обсяги інформації щодня. Як розвивати розумові здібності дитини, щоб не завдати шкоди її особистісному та інтелектуальному зростанню? Перш за все, потрібно враховувати її темперамент та захоплення. Друге правило – у жодному разі не можна діяти за принципом «чим більше інформації, тим краще». Вправи для розвитку мозку дитини повинні проходити в спокійній невимушеній обстановці у формі гри – самого природного процесу для маленьких дослідників. Головне завдання батьків полягає більше не в самому навчанні, а в стимулюванні дитячого пізнавального інтересу.

Навіщо тренувати мозок?

Фізичне здоров’я має прямий зв’язок із способом життя, тобто правильним харчуванням, розумними навантаженнями, режимом. Так і головний мозок як найбільш значущий елемент людського організму вимагає дотримання аналогічних правил:

 • Режим дня – обов’язкова умова для досягнення успіху в будь-якому вигляді діяльності.
 • Грамотний розподіл навантажень. При роботі над мускулатурою важлива не кількість присідань, а систематичність виконання фізичних вправ. Гімнастика для мозку теж повинна проводитися з дітьми не інтенсивно, а регулярно.
 • Харчування розуму повинно бути якісним, тож батькам варто дуже ґрунтовно підійти до питання вибору методики навчання.

Чому так важливо займатися розвитком головного мозку у дітей? Новонароджена дитина не має жодних навичок і здібностей, вони з’являються лише в процесі пізнання навколишнього світу шляхом проб і помилок, навпомацки. За цілісне сприйняття предметів і явищ відповідає права півкуля. Саме в ній формується базова глибока підсвідома пам’ять, яка базується на отриманих малюком в перші роки життя враженнях. Пізніше накопичується досвід, розвиваються інтелектуальні здібності, а значить і ліва півкуля. Чим активніше йде процес накопичення знань, тим більше переважає раціональне мислення.

Як тренувати мозок?

Займатися з дітками потрібно обов’язково, але треба використовувати такі вправи, які забезпечать рівномірний розвиток півкуль мозку у дітей, їх синхронізацію. Ключове значення в гармонізації роботи двох половинок органу грають руки малюка. Яскравий приклад, що підтверджує цей факт – піаністи. Вони використовують у грі обидві руки, стимулюючи тим самим взаємодію півкуль (ліва частина відповідає за музичну освіту, розуміння музичного ритму, послідовності нот, а права – за гармонію і естетичне сприйняття мелодії).

Які вправи корисні для повноцінного розвитку мислення у дітей?

  1. Можна масажувати пальчиками мочки вух, вушну раковину, у завершенні розтерти вушки долонями.
  2. Колечко – почергове з’єднання великого пальця з іншими пальчиками руки (від вказівного до мізинця). Виконується однією рукою, потім іншою, а в кінці обома руками одночасно.
  3. Вухо-ніс – ліва рука тримається за кінчик носа, а права за ліве вухо, потім потрібно швидко відпустити руки, плеснути в долоні і розставити руки навпаки (права на носі, ліва на правому вусі).
  4. Дзеркальне малювання – у кожну руку візьміть олівець (ручку), одночасно двома руками потрібно виводити на папері симетричний малюнок, писати дзеркально літери. Малюкам можна доповнити завдання декламацією віршів.

Метод «Соробан»

Не менш продуктивне тренування дає малюкам методика вивчення усного рахунку «Соробан». Крім активної гімнастики для головного мозку, вона виконує завдання, як навчити дитину швидко рахувати в умі. Систематичні заняття в школі усного рахунку і щоденне виконання домашніх вправ допомагають розвинути пізнавальні здібності: увагу, спостережливість, пам’ять, образне мислення, логіку. Малюки вчаться використовувати можливості свого розуму, застосовувати отримані знання і навички в учбовому процесі, у соціальному житті. Вони вміють мріяти, планувати і реалізовувати свої ідеї.

Як діє методика? Навчання побудоване на роботі з японськими рахівницями «соробан». Малюки використовують дві руки, що активує утворення зв’язків між нейронами різних ділянок кори головного мозку. Поступово до роботи включається дитяча уява, і діткам більше не потрібні реальні рахівниці – вони продовжують навчатися, проектуючи числа на уявний інструмент. Такий метод усного рахунку дозволяє працювати з числами так само швидко, як працює думка.

Період активного росту головного мозку у дітей триває до підліткового віку. Це найважливіший час для розвитку інтелекту, комунікативних і творчих здібностей, необхідних людині у всіх сферах життя.

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.