Цікаве, корисні статті

Навчання з настанням весни. Фактори впливу

скачанные файлыНу, нарешті, сонячні промені стають все лагіднішими, все частіше пташки радують співом – прийшла весна. Але чому наші школярі не веселі? Втомлюються, до навчання ставлення не те щоб погане, але абсолютно байдуже, оцінки жахають, пропав апетит, і застуда стала вже звичною справою. Як пояснити такі кардинальні зміни?

Причини дитячої весняної апатії

Звичайно, говорити про депресію, коли мова йде про дітей, буде, щонайменше, дивно. Найулюбленіший вираз батьків з цього приводу: «Що зробиш – весна …»

Насправді ж є багато факторів, які впливають на поведінку і самопочуття дитини в цей непростий період:

  • Дитячому організму не завжди вистачає сил подолати «зимову сплячку». Тут відіграє роль недолік вітамінів, сонця, фізичної активності й т. і.
  • Навантаження навчального процесу для багатьох дітей виявляються надмірними, тому організм висловлює опір і на фізичному, і на психологічному рівні.
  • Знову ж, не можна знімати з рахунків вік, активне зростання, гормональні перебудови.
  • Можуть виникнути й комунікативні причини негативного ставлення до навчання (причина може бути в стосунках із вчителем або з однокласниками).

Що робити?

Важливо не впадати в паніку. Більшу частину факторів ви не спроможні усунути, тому потрібно змінити саме ваше ставлення до ситуації. Візьміть за правило шукати позитивні моменти й ставитися до неприємностей дитини простіше, навіть з гумором. Ось кілька простих порад для батьків маленьких школярів:

  1. Навчання в школі – це далеко не найважливіше заняття. Воно грає велику роль в житті дитини, але не визначальну. Тому перестаньте журитися, робити трагічне обличчя після кожної поганої оцінки й читати школяреві лекції. Інакше є ймовірність, що дитячий інтерес до пізнання буде втрачено назавжди.
  2. Дайте дитині відчути, що ви з нею заодно. Ваша підтримка й оптимізм допоможуть малюку впоратися з будь-якими труднощами.
  3. Якщо нічого не допомагає, змініть обстановку, зламайте звичні стереотипи та займіться уроками, наприклад, у кафе біля будинку з перервою на морозиво. Щоб замінити декорації, а відповідно й настрій учня, іноді досить просто вийти на балкон або переміститися на підлогу.
  4. Давайте мозку дитини перепочинку, тобто чергуйте різні види діяльності: інтелектуальні та фізичні, точні науки й творчість. Робіть це так часто, як це потрібно дитині.
  5. Забезпечте школяреві можливість творити, оскільки творчість – це найприродніший стан особистості, яка розвивається.
  6. Обмежуйте «спілкування» дитини з телевізором і комп’ютером.

І, звичайно, не можна забувати про дотримання здорового режиму дня, а саме про прогулянки, якісне харчування, вітаміни, повноцінний сон.

Якщо про фізичний стан свого школяра ви можете подбати самі, то в підтримці морального духу, гнучкості розуму й активності пізнавальної діяльності вам допоможе Школа усного рахунку «Соробан». Регулярні тренування не дозволяють мозку лінуватися, розвивають у дітей творчі та аналітичні здібності, полегшують процес навчання, виховують посидючість, відповідальність, навички планування та розподіл своїх сил. При такому підході у дитини формується правильний настрій, і тоді жодні неприємності в школі не виб’ють малюка з рівноваги.

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.