Цікаве

Ранній розвиток ДИТИНИ!

Дети

Дети

Наш мозок найдосконаліший в світі пристрій. За все життя він обробляє гігабайти інформації. Фільтрує, аналізує, відбирає, застосовує, досліджує, уявляє, контролює, розмірковує, фантазує …
Можна продовжувати список, хоча і так зрозуміло, що найдосконаліша у світі система – це наша півтора кілограмова сіра речовина)).

Мозок не дарма порівнюють з комп’ютером, специфіка їх роботи багато в чому схожа. Ось тільки мозок значно потужніший. Наприклад: ви знали, що найшвидший у світі комп’ютер приблизно в 440 000 разів швидше, ніж графіка iPhone 5, але повільніше, ніж людський мозок? А те, що навіть суперкомп’ютеру потрібно 82 944 процесорів і 40 хвилин роботи, щоб симулювати одну секунду мозкової активності людини?
Фактів, які доводять перевагу мозку над будь-якою технологією багато, давайте розберемося, що ж нам потрібно, що б наш мозок працював так, як це закладено природою.

Як і будь-якому комп’ютеру, мозку потрібна енергія і її він отримує з їжі. Значить, їжа повинна бути різноманітною, повноцінною і збалансованою.

Нашому мозку потрібен сон. Саме уві сні наш мозок обробляє отриману за день інформацію. Відправляє її з короткочасної пам’яті в довготривалу і формує досвід. Вченими доведено, що під час сну, мозок працює ще продуктивніше, ніж під час неспання.

Мозку потрібні тренування. Як і м’язам тілатіла для правильної роботи потрібні постійні тренування, так і для нашого мозку важливі щоденні вправи . Завдяки щоденній  стимуляції роботи мозку, між нейронами утворюються нові синапси, кора головного мозку стає звивистою і товстішою, в речовину мозку вростають нові капіляри, аксони швидше проводять нервові сигнали і між окремими структурами мозку ускладнюються функціональні зв’язки. Все це сприяє кращому запам’ятовуванню, гарній концентрації уваги, швидкому аналізу інформації, активному мисленню і багато чому іншому. В результаті у людини розвиваються розумові та інтелектуальні здібності, поліпшується якість життя і його зміст. Повноцінно розвинена людина може будувати своє життя так, як їй хочеться, досягати поставлених цілей і реалізовувати свої плани, бути в гармонії з самим собою та навколишнім світом. І в результаті – бути щасливим.

І найголовніше – нашому мозку потрібен розвиток! Найкращим часом для розвитку мозку вважається дитячий вік до 11-12 років. При народженні, у дитини вже повністю сформовані всі клітини мозку, але між ними ще немає зв’язків, які формують специфічну структуру. У перший рік життя починається найактивніший розвиток мозку, дитина прагне все помацати, зрозуміти і спробувати. В цей час вона задіює все, що  може – ручки, ніжки, пальчики, очі, вуха, ніс, рот. Дитина хапає все, що зустрічає на шляху, тягне в рот, облизує, кусає. Її все цікавить, всюди треба побувати і все обстежити. Завдяки пізнавальній діяльності, в перші кілька років після народження йде активне утворення зв’язків між клітинами мозку. Щомиті виникає мільйони синапсів, це схоже на виверження вулкана. І чим їх більше, тим більш розвиненою буде людина в дорослому віці.

До 4-5 років утворення зв’язків знижується і в мозку залишаються лише ті контакти між синапсами, які і будуть визначальними на протязі всього життя. Далі йде процес «обрізання» неактивних синапсів, простими словами – прибираються ті сполуки, які дитина не використовує і закінчується він у пубертатному віці.

Все це доводить, що ранній розвиток дитини є невід’ємною частиною його повноцінного розвитку. Тому, потрібно з раннього віку активно стимулювати роботу мозку, розвивати і навчати дитину, перш ніж в мозку знизиться активність засвоювати нову інформацію (утворення синапсів).

Мозок людини -унікальний і специфічний орган, найскладніший біологічний механізм. Складається він з двох півкуль – лівої і правої. Ліва півкуля відповідає за наше абстрактне і логічне мислення, за наші здібності до вивчення мов, контролює нашу мову, запам’ятовує тонни інформації. Права – відповідає за обробку всієї невербальної інформації, за музичні здібності, сприйняття місцерозташування, права півкуля – це моторика, інтуїція,  уява, емоції, фантазія, творчість. У комплексній роботі обидві півкулі створюють цілісну особистість, якій під силу будь-які завдання і складності. При синхронній роботі обох півкуль людина розвивається так, як закладено природою – успішно, повноцінно, гармонійно і щасливо.

Урок Соробан

Урок Соробан

Однією з популярних сьогодні методик для розвитку мозку є Методика усного рахунку Соробан. Засновники цього методу — японці. Близько 25 років тому вони створили унікальну систему навчання і інтегрували її в молодшу школу. За цією програмою в Японії діти вчаться до того, як починають вчити інші предмети. Близько 10 років тому цю методику взяли собі для навчання ще 56 країн світу.

Полягає вона в тому, що спочатку діти працюють на спеціальних рахівничках абак, потім переносять їх у свою уяву. Під час навчання усного рахунку в роботу активно включені обидві півкулі мозку, які під час спеціальних завдань синхронізують свою роботу.

Згодом, після регулярних тренувань, діти удосконалюють цю роботу обох півкуль мозку і як результат:

  • Постійна активна робота мозку,
  • Стабільні активні зв’язки між нейронами,
  • Розвиток всіх видів мислення,
  • Активізація розумових процесів пам’яті та уваги,
  • Висока здатність до концентрації,
  • Розвиток інтелектуальних здібностей,
  • Розвиток творчих і музичних здібностей,
  • Вміння активно сприймати інформацію, аналізувати її і миттєво приймати рішення.

Головна ціль методики – розвинути мозок, а як бонус – діти, починають швидко рахувати в умі.  Ще одним важливим моментом в навчанні Соробан є те, що малюки, працюючи на рахівниці, працюють і правою і лівою рукою, що є додатковим стимулюванням роботи лівої і правої півкулі.

Що ж змушує дітей так рахувати?

Для нас, дорослих, рахунок – це набір цифр, дії між якими ми вивчили в школі і зберегли в пам’яті. Для виконання будь-якої дії ми йдемо на склад довготривалої пам’яті і знаходимо там  таблиці множення або додавання. Ми задіюємо  тільки ліву півкулю.

Для «діток Соробан» все по-іншому – для них рахунок це образ, потрібно всього лише включити уяву, пересунути кісточку на уявній рахівниці, передати інформацію між півкулями і вимовити правильну відповідь. І тут працюють дві півкулі, що значно спрощує і прискорює лічбу. На чемпіонатах світу з усного рахунку, діти примудряються рахувати зі швидкістю до 10 дій за секунду. Ви тільки уявіть, з якою неймовірною швидкістю працює у них мозок! І ця здатність мозку залишається з ними на все життя.
Методика доступна лише дітям від 5 до 11 років. Заняття побудовані таким чином, що діти не сидять весь час за партами, а  навчаються у формі гри та з допомогою  фізичних розминок. Для навчання за методикою Соробан розроблений спеціальний комп’ютерний онлайн  тренажер, за допомогою якого діти вдома закріплюють отримані навички, приділяючи тренуванню 15-20 хв щодня, стимулюючи  роботу мозку і підтримуючи його в тонусі.

Завдяки тренуванню за допомогою Методики усного рахунку Соробан мозок не втрачає своєї здатності змінювати і створювати синапси. А вони, як відомо, забезпечують функціонування мозку.

У ранньому розвитку дитини важливо не тільки встигнути вчасно зайнятися розвитком, а й правильно вибрати якісну методику, грамотно і різнобічно підійти до цього важливого етапу в житті дитини.
Тренери Школи Соробан готові допомогти Вам в цьому цікавому і захоплюючому процесі – ранньому розвитку дитини!

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.