Цікаве

Привчаємо дітей до дисципліни з раннього віку

disciplinu-nuzhno-vospityvat-v-detstДисципліна є свого роду каталізатором правильності виховання дитини. Суспільство, в якому ми живемо, зобов’язує дотримуватись певних норм поведінки. Тому батьки намагаються навчити своїх діток поводитися добре, тобто жити за встановленими правилами.

Батьки в розвитку і вихованні маленьких дітей часто орієнтуються на соціальний фактор, тобто громадська думка і власні переконання вкорінені. Але крім соціального значення, дисципліна важлива і для самої дитини. Вона допомагає малюкові будувати відносини з людьми, займатися в школі, зручно почувати себе в суспільстві.

На що звернути увагу?

Виховання дисципліни засновується на розвитку в дитяти врівноваженості та відповідальності. Всі діти різні і за темпераментом, і по сприйнятливості. Тому батьки повинні знайти правильний підхід, вибрати ефективну методику раннього розвитку.

Перш ніж шукати способи виховання, з’ясуйте деякі моменти:

 • Ваша дитина більше схиляється до слухняності або, навпаки, до закочування істерик?
 • Чого ви самі бажаєте добитися від своєї дитини? Загнати її в рамки порядності і дисциплінованості, продиктовані суспільством? Або виростити щасливу, самодостатню людину, здатну адаптуватися в різних умовах, керувати власними емоціями?
 • Чи готові ви строго слідувати обраному шляху у вихованні? Адже недотримання власних правил дає дитині зрозуміти, що і вона може їх ігнорувати.

У будь-якому випадку, намагаючись дисциплінувати дитину, не забувайте, що виховуєте особистість, яка має право на самовираження, а ваше завдання – навчити її правильно це робити.

Принципи навчання дисципліні

Єдиний вірний шлях добитися від дитини гарної поведінки – навчити його дисциплінувати самого себе, тобто контролювати свої бажання, пориви, пропускаючи їх через призму загальноприйнятого порядку.

Як це зробити?

 1. Виховуйте дисциплінованість з дитинства. Процес піде як по маслу, якщо дитина буде оточена любов’ю і турботою. Щасливі діти легше погоджуються виконувати прохання батьків.
 2. Не виходьте з себе, контролюйте свою власну поведінку. Лише одного разу втративши терпіння і підвищивши голос, ви дасте дитині зрозуміти, що і вона може висловлювати свої почуття так само.
 3. Вказуючи на помилки в поведінці, намагайтеся не узагальнювати. Дитина не повинна думати, що ви любите її тільки тоді, коли вона «хороша».
 4. За хорошу поведінку варто похвалити. Ваше заохочення спонукає дитину на інші «подвиги». Але звичайні повсякденні справи в похвалі не потребують, адже це природна участь в житті сім’ї.
 5. Ні в якому разі не мотивуйте дітей нагородою за ще не вчинені справи. Такий тип заохочення являє собою хабар. Винагороджувати потрібно тільки за вже скоєні вчинки, ініційовані самою дитиною.
 6. Фізичне покарання – табу. Такий захід викликає у дітей напади агресії, озлобленість і небажання підкорятися. Набагато переконливіше «вбивання» на дитину вплинуть ваші слова та особистий приклад.
 7. До речі, пам’ятайте, що діти в першу чергу наслідують нам, тому ваші дії значно зрозумілі, ніж пояснення та поради. Тому поводьтеся саме так, як вчите свою дитину.
 8. Не використайте в якості похвали слова з відтінком іронії. Вони принижують значущість досконалої дії, а відповідно і бажання добре поводитися в майбутньому.

Школа усного рахунку «Соробан» навчає дітей, використовуючи кращі сучасні методики раннього розвитку. Мета занять – з маленьких дітей виростити самостійних, інтелектуально розвинених і цілеспрямованих представників суспільства. В процесі навчання діти вчяться використовувати природні ресурси свого розуму, розумно розподіляти свої сили. Програма занять в учбовому класі та дома виховує та закріплює такі якості, як відповідальність, ретельність, комунікабельність. Але найважливіша перевага «Соробан» – це те, що у дітей формується позитивне ставлення до навчання в цілому.

Використовуючи найефективніші способи впливу на свідомість своїх дітей, не забувайте, що вони тільки починають знайомитися зі світом і навчаються взаємодіяти з ним. Не будьте до них занадто суворі, а краще допоможіть їм освоїтися і здобути впевненість.

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.