Цікаве, корисні статті

Права чи ліва? Дует!

Ця інформація для тих, хто хоче вижити й добитися успіху в епоху інтуїції, гри та творчого мислення, відчувати себе впевнено в завтрашньому дні, підготувати своїх дітей до майбутнього. А воно змінює з кожним днем своє ставлення до людини й диктує зовсім інші вимоги. Протягом багатьох століть склалося так, що в суспільстві цінується людина з розвиненою логікою, адже вона швидше досягає успіху.
Така дитина в школі, закономірно, відмінник, її хвалять, нею пишаються батьки. А мрійник-фантазер вважається поганим учнем.

В ШколеРаптово стало ясно, що історію змінюють і рухають вперед саме творчі особистості. На зміну епосі логіки йде епоха інтуїції, гри й творчого мислення. Тому важко, а то й неможливо вирішити проблему за допомогою логіки. Необхідна інтуїція, яка дозволить схопити проблему в цілому, утворити різні асоціації та з великою швидкістю здійснити їх перебір, висловити гіпотезу, сформулювати ідею, нехай навіть божевільну, але нестандартну й, нерідко, правильну.

Чому так важливо розвивати одразу обидві півкулі мозку?

Щоб впоратися з цими завданнями дуже важливо розвивати можливості мозку, який влаштований так геніально, що вченим досі не вдалося розкрити всі його можливості. Впливати на хід мозкових операцій людина не може, але розвивати інтелектуальні здібності може. Оскільки мозок людини складається з двох півкуль, лівої та правої, функції сприйняття світу у них умовно розподілені. Ліва спрощує навколишній світ, щоб його легко було проаналізувати й навіть вплинути на нього, а права сприймає навколишнє таким, яким воно є в реальності.

Щоб легше було розібратися в складнощах навколишнього світу, важливо допомогти дитині зберегти здатність сприймати цілісність події, об’єкта, а потім вже вирішити, які його аспекти вона хоче вивчити більш детально. Традиційна шкільна методика вивчення світу ускладнює таке сприйняття, бо веде пізнання від часткового до загального, а не навпаки. Тому дуже важливо зараз звернути увагу на розвиток правої півкулі, яка відповідає за:

 • образні сприйняття,
 • просторове мислення,
 • загальну картину світу,
 • мислення аналогіями,
 • синтез,
 • архаїчні мовні форми,
 • запахи,
 • музику,
 • образи,
 • інтуїцію,
 • гумор.

Вона швидко сприймає все, що відбувається, може побачити ситуацію з різних сторін, має евристичність, конкретність, працює швидше лівого.

Сама розвинена права півкуля забезпечить дитині:

 1. миттєве сприйняття інформації,
 2. швидкість роботи,
 3. здатність до навчання,
 4. хороше запам’ятовування,
 5. розуміння ризику,
 6. інтуїцію,
 7. вміння відчувати людей, знати, що сказати,
 8. новаторські ідеї в будь-якій сфері діяльності,
 9. підприємницькі ідеї.

З правою півкулею пов’язане чуттєве сприйняття, орієнтація в просторі, художнє мислення, творчість, емоційно-інтонаційне забарвлення мови. Саме в ній знаходяться мовні зони, над якими півкуля працює все життя. Права півкуля відповідає за всі розумові операції, у тому числі за рахункові навички дитини. Образні конкретні уявлення про предмети та явища навколишнього світу зберігаються саме тут. Права півкуля відкриває світ безмежних можливостей. Плід її активності – натхнення, творчість. Розвивати праву півкулю вкрай необхідно для того, щоб між обома півкулями зберігався баланс, що забезпечує найбільш ефективну роботу.

Цьому допоможе нова методика формування творчої особистості – Методика усного рахунку «Соробан»

Урок в СоробанВ Японії, ментальну арифметику вивчають з молодших класів. Школа “Соробан” удосконалила стандартний варіант японського рахунку і методика заграла новими фарбами.

«Соробан» унікальна. Починаючи розвиток дитячого мозку комплексно, програма з однаковою активністю розвиває як праву, так і ліву півкулю.

Діти не просто рахують, діти бачать результат, генерують відповідь, при цьому активізувавши одночасно одну та іншу частину мозку.

Мета методики – запустити мозок, активувати всі його ділянки, зміцнити зв’язок між ними. І все це за допомогою усного рахунку на рахівницях абак (соробан), на яких діти вчаться рахувати спочатку реально, а потім на їх уявній версієї.

Сьогодні Школа «Соробан» допомагає дітям розвиватися так, щоб на повну силу використовувати свої здібності в досягненні цілей.

І наші педагоги готові допомогти вам пройти цей важкий, але такий необхідний і цікавий шлях разом.

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.