Цікаве, корисні статті

Пожежна безпека. Інфографіка. Правила порятунку.

Серед усієї інформації, яка зараз є у наявності в інтернеті, ми обрали ту, яка на наш погляд, найкраще пояснює, як рятуватися від пожежі у ТЦ, кінотеатрах та інших місцях скупчення людей.

Даний матеріал містить інформацію рекомендаційного характеру щодо охорони життя та здоров’я дітей!

Частина 1.

Правила поведінки в торгівельному центрі під час пожежі:
Ви бачите і чуєте:
– спрацювала система сповіщення;
– бачите дим і полум’я;
– відчуваєте запах горіння і диму;
– бачите людей, що евакуйовуються;
– чуєте інформацію від очевидців.

Що потрібно зробити:
Роздивитися довкола і з’ясувати чи почалася паніка.

*Якщо паніки ще немає:
– швидко виходьте з приміщення найближчим ВІДОМИМ і ПЕРЕВІРЕНИМ виходом (центральні виходи з ТЦ, вихід через парковку);
– намагайтеся залишити будівлю ДО масової евакуації людей (у вас є приблизно 5-10 хвилин після появи перших ознак пожежі);
– НІКОЛИ не користуйтеся ліфтами (це очевидно);
– КРАЩЕ НЕ КОРИСТУВАТИСЯ сходами, НАВІТЬ ЕВАКУАЦІЙНИМИ. ( В більшості випадків вихід на вулицю буде зачинений на ключ і ви опинетесь в пастці, через деякий час туди все одно піде потік людей і почнеться тиснява, тим більше, що сходова клітка швидко наповнюється отруйними продуктами горіння, шансів покинути це місце не буде);

*Якщо розпочалася паніка:
– Ви – міцний, здоровий мужчина і Ви сам – йдіть сміливо до головних входів у ТЦ, разом з усіма (НЕ користуйтеся сходами, поки не переконаєтеся, що вони відчинені);
– у всіх інших випадках цього робити категорично НЕ МОЖНА;
– відступіть у будь-яке вільне місце, подалі від загального руху людей;
– спостерігайте за течією людей, що евакуйовуються сходами.
Якщо велика кількість людей змогли пройти всередину і на ВХОДІ до сходів НЕМАЄ ЗАТОРУ, значить вони відчинені, прямуйте за людьми.
Якщо там затор, це означає, що всередині тиснява і вихід зачинений.

– зверніть увагу на виходи на парковку (!) Парковка – це другий пожежний відсік і евакуаційні виходи з неї і виїзди для машин ведуть безпосередньо на вулицю і не пов’язані з надземною частиною будівлі.
Автомобілем в цьому випадку краще не користуватися, обережно йдіть по тротуару.

– У крайньому випадку, якщо жоден з варіантів вам не підходить, підіть у ТУАЛЕТ.
– ОБОВ’ЯЗКОВО на ручку дверей, при вході в туалет, залиште будь-який одяг (куртку, шапку, кросівок). Це СИГНАЛ для пожежників, що всередині є люди (!)
– Відкрийте крани з водою.
– Намочіть весь одяг, який можливо, і будь-які вільні речі.
– Мокрі речі покладіть під двері. Головне – закрити всі щілини в дверях.
– Постійно змочуйте речі водою.
– Чекайте пожежників.

ВІКНА. Вікно – самий крайній шлях порятунку. Якщо, звісно, воно не на першому поверсі, без решітки і легко відкривається. Використовувати вікно в якості виходу, є сенс, якщо:
– Ви знаходиться не вище третього поверху будинку з висотою стелі до 3 метрів, тобто в ТЦ Ви не вище ДРУГОГО ПОВЕРХУ (згідно з держ.нормами).
– Помітно, що є можливість відчинити вікно (є ручки чи встановлений звичайний склопакет).
– Стрибати з висоти більшої ніж 5 м. дуже небезпечно, але до 9 м. Ви очевидно пошкодите ноги, проте, виживете. З більшої висоти шансів на щасливий стрибок немає..
– Також майже відсутня ймовірність, що Вас впіймають на розстелений матеріал, якщо Ви знаходитесь вище 9 м.. Та й це має бути спеціальний матеріал і спеціально підготовані люди, і найголовніше, стрибок на розтягнуте рятувальне полотно повинен бути на спину, якщо стрибати “солдатиком” то і рятувальне полотно не допоможе.

Як використовувати вікно.
– Є сенс стрибати через вікно третього поверху ( другого в ТЦ), якщо ви доросла здорова людина. З великою ймовірністю можна зламати ноги, але залишитися живим.
– діти, люди похилого віку, вагітні жінки до такого стрибка не готові. Не можна допомагати їм вистрибувати. Такого падіння вони не переживуть.
– Якщо Ви зібралися вистрибувати, краще буде скоротити відстань до землі і повиснути на підвіконні, на витягнутих руках, перед стрибком, ноги тримати напів зігнутими і намагатися при зіткненні з землею, впасти на бік.
– якщо під вами вентиляційна коробка, посуньтесь так, щоб траєкторія Вашого польоту з нею не пересікалася.

Як використовувати вікно, якщо ви знаходитесь вище третього поверху (другого в ТЦ):
– максимальна користь від вікна, якщо у нього широке підвіконня, це сісти на нього ззовні і чекати допомоги. Це небезпечно, але в НС може врятувати Вас від удушення чадним газом.
– Якщо приміщення сильно задимлене і відступати нікуди, а ззовні відсутнє підвіконня чи воно зовсім вузьке, висуньте у вікно голову, наскільки це можливо.
– НЕ ВІДЧИНЯЙТЕ вікно, якщо в приміщенні, де Ви знаходитесь можна дихати без цього. Відчинене вікно спровокує тягу, і скоріше за все, місце де Ви знаходитесь швидко наповниться димом і продуктами горіння. Також до місця де є джерело повітря, полум’я пошириться швидше.

Джерело: https://www.facebook.com/victoria.penkova.9/posts/1445746455535841

Частина 2.

Що робити?
1. Обпісяний шарф. Так ми, зазвичай, розповідаємо, з супроводом дитячого сміху, перше правило виходу з палаючого чи задимленого приміщення. Тому що це правда, адже, воду ми з собою нечасто носимо, діти – майже ніколи. А помирають саме від диму.
Тому, беремо будь-який одяг — шарф, футболку, сорочку, блузку, поділ спідниці. Пісяємо. І дихаємо через мокру тканину. Сеча значно краще фільтрує, і дим, і отруйні речовини, ніж вода. Діти сміються, але всі погоджуються, що в небезпечній ситуації це зробити не соромно. Цей настрій “не соромно” можна створити лише під час розмови і краще, між дітьми. У кожному класі знайдеться дитина, яка скаже: “А що смішного? Якщо це врятує життя?”
2. Привчайте дітей до гри : ” знайди вихід”. І для вас теж корисно.
Ми ніколи не задумуємося, про те, як залишити приміщення у випадку пожежі. Ніколи. А це можна швидко і весело зробити звичкою. Навчаючи дитину, ви і самі почнете звертати на це увагу. Тому, протягом 2-3 тижнів, заходячи в будь-яке приміщення, весело і швидко роздивляємося, куди б ми побігли у випадку пожежі. Можна уточнити інформацію у співробітників.
3. Вихід з натовпу в паніці. Тут є три правила:
– Йдем тільки в напрямку руху людей, не зупиняючись, навіть якщо рідні залишилися позаду. Ви зустрінетеся, коли виберетеся назовні.
– Акуратно оминаєм кути, стовпи, будь-які перешкоди на шляху. Для цього здалеку дивимося, що знаходиться попереду. Йдемо, схрестивши руки на грудях, спрямувавши лікті трохи вперед і тримаючись руками за плечі. В такому положенні, навіть, якщо вас затиснуть, ви зможете вільно дихати.
– Якщо впали: жодного “згрупуватися”! У вас є три секунди, щоб піднятися за будь-яку ціну. Для цього міцно чіпляємося в найближчі ноги, джинси, пальто, і як мавпочка, карабкаємося по людині. Пам’ятаємо, що людина-дерево не зрадіє з цього приводу. І навіть може вдарити по голові. Але ви встигнете піднятися.
Потренуйтесь вдома.
І нехай вам ніколи не знадобиться ця інформація.

Автор: Лія Шарова, керівник школи “Стоп – загроза”

 

Для використання в школах, садках або інших дитячих закладах, можна скачати PDF-файл формату А5:

Пожежна безпека

 

 

 

 

 

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.