Цікаве, корисні статті

Допомагаємо дитині самостійно планувати навчання

i-mezhdunarodnaya-konkurs-prezentaciya-intellektualnye-stupenki-rannee-razvitie-detej-doshkolnogo-vozrasta-2Навчання в школі накладає обмеження на багато сфер життя дитини. Від шкільного розкладу залежить, скільки сил і часу повинен витратити учень на домашні завдання. При цьому наявна система освіти не бере до уваги зацікавленість дитини, її психологічний і фізичний стан, потребу у відпочинку й особистих захопленнях.

Розриваючись між необхідністю зробити домашні завдання, відвідати позашкільні заняття й бажанням просто поганяти з друзями в футбол або подивитися улюблений фільм, дитина відчуває постійний тиск, залежність і стрес.

Щоб звільнити школяра від страху не встигнути, допомогти йому відчувати себе вільно навіть при дуже насиченій навчальній програмі, потрібно дати йому найкращу зброю від неспокою – навички планування.

Діємо послідовно

Навчивши дитину грамотно планувати день, тиждень, будувати довгострокові плани, ви полегшуєте їй навчання та допомагаєте стати організованою, успішною людиною.

Навчання мистецтву все встигати складається з декількох етапів:

  1. На цьому етапі батьки допомагають дитині зробити перший крок. Ви підказуєте, як раціонально скласти розклад, щоб урахувати всі позашкільні заняття, предмети та час на відпочинок. У процесі розробки плану вказуйте на помилки. Перший етап дуже важливий, оскільки дитина спостерігає за вами, переймає ваш досвід.
  2. Учень намагається самостійно побудувати графік. Ваше завдання тільки перевірити й допомогти створити необхідні корективи.
  3. Ви довіряється дитині право самостійно організовувати своє навчання та вільний час. При цьому намагайтеся не критикувати й не втручатися. Якщо виникнуть недоліки, ваш школяр зможе ввести зміни в розклад без вашої допомоги.

У відповідності з цим нескладним алгоритмом ви виховуєте у дитини навички планування. Згодом вона навчиться так само віртуозно перерозподіляти свої фізичні, інтелектуальні та емоційні можливості.

Поради батькам

Як допомогти школяреві справлятися з навчальними навантаженнями й усе встигати?

  • Запитуйте у дитини про події минулого дня: що вона дізналася цікавого, які заплановані справи встигла реалізувати. Це допоможе оцінити ефективність розпорядку дня.
  • Подбайте про те, щоб вдома панувала сприятлива обстановка, в якій дитина може спокійно займатися, грати, відпочивати.
  • У дитячій кімнаті має бути годинник і календар – незамінні інструменти для контролю часу.
  • Роз’ясніть дитині, чим відрізняються поняття «важливо» та «необхідно», щоб вона могла правильно розставляти пріоритети.
  • Обираючи додаткові розвивальні заняття, пам’ятайте, що принцип «чим більше, тим краще» в даному випадку не актуальний. Значення має не кількість гуртків, а ефективність навчання.

Школа усного рахунку «Соробан» розвиває у дітей незвичайні здібності до пізнання. Заняття з тренером ви відвідуєте 1 раз на тиждень. Щоденні вправи забирають лише 15 хвилин на день. Навчання проходить в доступній для дитини ігровій формі, тому вона займається із задоволенням. Регулярні заняття не тільки розвивають творчі здібності, інтелект, активують діяльність головного мозку, але й дисциплінують, виховують посидючість.

Батьки краще будь-якого викладача знають, який ритм навчання підходить їх дитині. Навчивши школяра розподіляти свій час, ви даєте йому свободу від зовнішніх чинників, допомагаєте синхронізувати свої зусилля з можливостями добитися великих результатів у будь-якому виді діяльності.

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.