Цікаве, корисні статті

Покоління Альфа – шлях у прірву

Автор: Новосьолов Юрій Олександрович, засновник школи Соробан®

Які наші діти розумні. Діти, що народилися після 2010 (покоління Альфа) цифрові і сучасні. Ось, що ми чуємо з усіх боків.

«Моя 3-річна дочка підібрала пароль до айфона мами.»

«Мій 5-річний син блогер і робить розпакування.»

Вони у 100500 разів більше обробляють інформації, а значить, силою думки будуть розбивати цеглу і запускати ракети в космос.

Серйозно? Ви направду вірите, що дитина, яка залипає на каналі «Лайк Настя» (13 мільярдів переглядів) або «Містер Макс» (8 мільярдів переглядів) стає розумнішою? Батьки підлітків не спокушайтеся – у них є свої «ЛайкНасті».

 

Наш мозок влаштований так само, як і решта тіла. Він шукає спокою. Він хоче їсти (споживати інформацію), але не рухатися (не думати). І ось, вже на перші місця за годинами, проведеними біля гаджета, виходять не ігри, а летсплеї. Відео про те, як хтось інший проходить ігри. Навіть джойстиком ворушити не потрібно.

Давайте я проведу аналогію. Отже, 200 років тому, для того щоб потрапити з одного міста в інше, потрібно було йти пішки, потім запрягати коня, потім їхати верхи, стрибаючи в сідлі.

Тривало це 2-3 дні (якщо місто поруч). Зараз, ми всього лише, сідаємо в машину і крутимо кермо. Питання – коли тіло було більш здоровим і тренованим? А коли результат (переміщення) швидшим?

Мама, що радіє успіхам дитини в гаджетах, схожа на тренера, який, посадивши свого підопічного в автобус, радіє, що той подолає 100 метрів в ньому швидше, ніж олімпійський чемпіон.

50% професій зникне протягом 20 років. І я говорю не про професії таксиста або робочого біля конвеєра. Сьогодні, штучний інтелект краще готує, навіть юридичні документи. Система eHealth (електронне здоров’я) впроваджується зараз повсюдно і дасть гігантську їжу виду симптоми-діагноз для ШІ в області медицини. Так, лікар, це теж вмираюча професія.

Тоді, що ж тепер робити? Ну, якщо ви житель золотого мільярда, то західне суспільство, щоб еліта могла комфортно жити, запровадить безумовний дохід. Майбутнім безробітним громадянам нададуть житло, корм, розваги. Знову ж таки, думаю мати в штаті живого офіціанта або шофера буде престижно. А іншим?

Якщо ми не змінимо підхід до освіти – наших дітей чекають великі неприємності. На сьогодні освітня система заснована на знаннях. Знання, факти, дати.

«Гугл знає!» Ці слова я почув від 8-річного сина мого друга, Деніза. Але чи вміє Гугл думати? Чи може машина бути креативною, створювати нове?

Відповідь – ні. І я поки не бачу перспектив для машин. Значить, що треба робити? Конкурувати з машинами у тій сфері, де вони явно слабші.

Давайте згадаємо ігри дітей 20-30-40 років тому. Ми брали прості предмети (перевернутий стіл, 2 стільці, ковдру, білизняну мотузку) і створювали 60-гарматний трищогловий фрегат з необмеженим районом плавання. Дрібні огріхи конструкції ми компенсували УЯВОЮ. А сьогодні, для того щоб перетнути Атлантику і битися з піратами, закачується додаток, де всі деталі корабля відображені за історичною точністю. Всесвіт Маші і Петі замінено на всесвіт Sony Interactive Entertainment. Де найкращі, дорогі професіонали не залишають жодного шансу уяві дітей.

Потрібно вчити дітей вигадувати. Візуалізувати. Адже мозок як м’язи – йому треба працювати. І я знаю як.

7 років тому Деніз, той самий 8-річний син мого друга, показав мені стару японську техніку. Доречі, Деніз зараз срібний призер Туреччини з шахів. Він додавав і віднімав у розумі тризначні числа, що для 8-річного хлопчика було дуже дивно. Як він це робив?

Він уявляв, в розумі, японські рахунки соробан і пересував на них уявні кісточки. Він візуалізував. Робив це швидко і часто. Він тренував мозок.

Треноване тіло завжди дасть перевагу своєму господареві. Тренований мозок завжди буде цінуватися вище. Поколінню Альфа складніше, ніж було нам і простіше одночасно. Інтернет дає гори інформації, але не вчить нею користуватися. Батьки покоління Альфа повинні чітко розуміти – тільки методики, що тренують мозок мають значення!

І зовсім не важливо, які завдання стоятимуть через 20 років. Якщо думка жива. Якщо людина вміє самовдосконалюватися. Якщо може креативити – тоді жодні виклики майбутнього їй не страшні.

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.