Цікаве

Про образи

31fea

Дитина мислить образами. Це означає, що, слухаючи, наприклад, розповідь вчителя про подорож краплі води, він малює у своїй уяві сріблясті хвилі ранкового туману, і темну хмару, і гуркіт грому, і весняний дощ. Чим яскравіше в його уяві ці картинки, тим глибше осмислює він закономірності природи.

Ніжні, чуйні нейрони мозку ще не зміцніли, їх треба розвивати, зміцнювати. Дитина мислить … Це означає, що певна група нейронів кори півкуль її мозку сприймає образи (картини, предмети, явища, слова) навколишнього світу і через найтонші нервові клітини – як через канали зв’язку – йдуть сигнали. Нейрони «обробляють» цю інформацію, систематизують її, групують, зіставляють, порівнюють, а нова інформація в цей час надходить і надходить, її треба знову і знову сприймати, «обробляти». Для того щоб впоратися і з прийомом нових і нових образів, і з «обробкою» інформації, нервова енергія нейронів у надзвичайно короткі відрізки часу миттєво переключається від сприйняття образів до їх «обробки». Ось це дивовижно швидке перемикання нервової енергії нейронів і є те явище, яке ми називаємо думкою, – дитина д у м а є …

Клітини дитячого мозку настільки ніжні, настільки чуйно реагують на об’єкти сприйняття, що нормально працювати вони можуть лише за умови, що об’єктом сприйняття, осмислення є образ, який можна бачити, чути, до якого можна доторкнутися. Перемикання думки, яке є сутністю мислення, можливе лише тоді, коли перед дитиною або наглядний, реальний образ, або ж настільки яскраво створений словесний образ, що дитина начебто бачить, чує, відчуває те, про що розповідають (ось чому діти так люблять казки ).

Природа мозку дитини вимагає, щоб його розум виховувався біля джерела думки серед наглядних образів, і насамперед серед природи, щоб думка переключалася з наглядного образу на «обробку» інформації про цей образ. Якщо ж ізолювати дітей від природи, якщо з перших днів навчання дитина сприймає тільки слово, то клітини мозку швидко стомлюються і не справляються з роботою, яку пропонує вчитель. А адже цим клітинам треба розвиватися, міцніти, набиратися сил. Ось де причина того явища, з яким багато вчителів часто зустрічаються в початкових класах: дитина тихо сидить, дивиться тобі в очі, ніби уважно слухає, але не розуміє ні слова, бо педагог все розповідає і розповідає, тому що треба думати над правилами, вирішувати задачі, приклади – все це абстракції, узагальнення, немає живих образів, мозок втомлюється … Тут і народжується відставання.

В.А. Сухомлинський

Одна з цілей нашої школи – розвиток образного мислення дитини. Числа у нас можна помацати, посувати. Вони добре представляються дитиною. Арифметичні дії можна бачити.

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.