Цікаве, корисні статті

Про Соробан та мозок простими словами

Відповідно до теорії А.Р. Лурії про 3 блоки мозку, уся свідома робота мозкової системи спирається на спільну роботу 3-х його блоків. Ми вирішили на прикладі автомобіля показати вам, який зв’язок між Соробан і мозком, як впливає Методика усного рахунку Соробан® на мозок.

Уявіть наш мозок великим і міцним авто)) Уявили?71607aa8e1b94c9bb784360f2ed75065

Так ось, перший блок мозку відповідає за регуляцію його активності: енергію для роботи, втому, настрій, пам’ять і увагу, мотивацію, емоційний стан і свідомість в цілому. В автомобілі – це бензобак і пальне. Є бензин – їдемо, немає – стоїмо. Умовляй чи ні, але немає бензину – немає руху. Є нюанс: навіть якщо є хоч маленька дірочка в топливному баці, дорогу розрахувати неможливо. Залив на 100 км, а проїхав – 50. Ось вам і збій у системі.

Діти з порушеннями першого блоку мають нестійку увагу, не переносять великих навантажень, страждають від збоїв пам’яті, втрачають зосередженість і т.д. Їм потрібна постійна заправка «пальним» (дихальні вправи, спеціальна робота з ними і т.д.)

Другий блок – електроніка в авто, вся її чітка система обчислень та розрахунків, розподіл отриманої зовнішньої інфомації. Немає повної картини про рівні рідини, кількість бензину і т.д. – немає стабільної, нормальної роботи. У дитини – це те, яким чином ми отримуємо інформацію: очі, відчуття, вуха. Цей блок, як раз і є тим місцем, де живе мислення. При порушенні другого блоку, дитина не сприймає інформацію на слух, переписує з книги з помилками, не орієнтується в просторі, має поганий почерк, зазнає труднощів у рахунку, читанні та письмі.

Автівка з таким набором збоїв звичайно їде, але їде, як вийде, а у дітей навчання йде «навмання».

Третій блок – навігатор. Наприклад, вам потрібно доїхати з точки А до точки Б. Для цього ви розраховуєте час, паливо, ресурси та зупинки, вивчаєте зовнішні умови та справність всієї системи. Якщо ж у дитини кульгає цей блок, то він не розуміє причинно-наслідкових зв’язків, для нього немає поняття «правила». Це діти, які зривають уроки й провокують до цього інших. Третій блок у людини відповідає за програмування, контроль і регуляцію психічної діяльності.

Усі ці блоки важливі для усвідомленого та планомірного здійснення діяльності психіки людини.

-3-728Яку функцію в цьому виконує Соробан?

Усний рахунок – психічна функція й виконати її можна тільки при спільній роботі всіх трьох блоків. І це все схоже на комфортну та безпечну їзду автомобілем.

Тому, якщо дитині цікаво, є бажання й ресурс це зробити, це і є робота першого блоку.

Є сприйняття інформації через звуки (стимул слуху), образи на екрані (стимул зору), рух пальців (стимул відчуттів) – це під’єднався до роботи другий блок.

У Соробан готові завдання й цілі, є повна інструкція, як зробити, і дитина робить – третій блок.

У підсумку все просто – уяви, запам’ятай та видай результат. У цьому немає нічого зайвого та складного. Під час рахунку Соробан® діти візуально сприймають інформацію, проводять маніпуляції з предметами, легко переводять їх в абстракцію. Створюється міст між усіма трьома блоками: побачив, помацав, відклав на кісточках, назвав цифру. Готово! Місток побудований!

А можна ще коротше: уявив – побачив результат – дав відповідь. І далі прискорення: все швидше будуємо міст і зміцнюємо його. Зауважте, рухаємося від взаємодії з предметом до його образних уявлень. Це і є чиста функція мислення!

Все природно: від зовнішньої розгорнутої дії йдемо до максимально згорнутої, внутрішньої.

Школа зобов’язана складне зробити простим, інакше немає сенсу в такій школі.

Машина потрібна для комфортного, швидкого й безпечного пересування, інакше немає сенсу її купувати)))

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.