Цікаве

Мотивація – це важливо!

Що це таке?

Мотивация

Мотивація

Мотивація – від лат. «movere» – «рухати», тобто це те, що рухає людиною, штовхає її завзято і наполегливо добиватися своєї мети. Цілі можуть бути різними, але ми точно впевнені в тому, що мотивована людина легко досягає творчих, інтелектуальних і спортивних перемог.

Як старається природа?

У нас з народження запрограмована мотивація до навчання. Маленька дитина прагне все дізнатися і всьому навчитися. Школяр тягнеться до знань і якщо він розуміє для себе складність завдання і не знає, чи зможе він це зробити, то впоравшись з цим, він отримає найвище задоволення. Адже отримані знання і оволодіння новим умінням, стимулює викид гормонів щастя. А якщо ж очікуваної винагороди або заохочення немає, то і стимул вчитися пропадає. Буває і навпаки – передозування успіхом, тягне за собою звикання і втрату мотивації вчитися.

Навіщо це потрібно?

Ви помічали, як радіє і пишається собою дитина, яка перший раз збудувала башту або намалювала малюнок? А на четвертий раз? А на десятий? Ось це і є мотивація до навчання, з точки зору науки. І формують її Батьки ще в дитинстві, стимулюючи осягати все нове і цікаве. І чим більше освоїть дитина (за бажанням), тим більше вона буде прагнути до освоєння нового у дорослому житті.

А що психологія?

Підсумок у формуванні мотивації вчитися – це успішність дитини. Буває, що ДЗ дитина робити не хоче, тягне час, сидячи за уроками, ви втрачаєте терпіння, скандалите. Як наслідок – втрата дитиною задоволення від навчання. Ми вже давно зрозуміли, що шкільна успішність не показник інтелектуального і розумового розвитку, це більше сукупність навичок, знань і бажання вчитися. А відсутність мотивації до навчання веде до неуспішності, відставання та інтелектуальної пасивності. А звідси і відхилення в поведінці. А на сьогоднішній день зменшеною мотивацією до навчання або її відсутністю страждають не лише підлітки, а й діти молодшого шкільного віку і навіть дошкільнята.

Де криється помилка? І як це вирішити.

  1. Психологічна неготовність до навчання.

Батьки думають, що якщо дитина інтелектуально готова вчитися, то вже можна її навантажувати. Але не враховують одне – не готовність дитини підкоряться розпорядку або правилам навчання, вміння робити не те, що подобатися, а що необхідно робити зараз.

Тут дуже важливо вчити цьому дитину, особливо в дошкільному віці. Намагайтеся більше пояснювати, розповідати, наводити аргументи.

  1. Рано віддали в школу.

Завжди потрібно враховувати біологічну готовність дитини до школи – зміну зубів (в нормі 2 верхніх і два нижніх передніх), формування руки для письма. Результат цієї помилки – важка адаптація до школи і звідси ненависть до навчання.

  1. У 70% випадків втрати мотивації – невідвідування дитячого садка. Немає контакту з однолітками, звідси не знає як грати з дітьми, як спілкуватися, дотримуватися правил, рахуватися з бажаннями інших і їх думкою.
  2. Високе емоційне напруження в сім’ї (неблагополучні сім’ї). Після величезного негативу в сім’ї, у дитини просто не вистачає енергії реагувати на навчання.
  3. Відсутність режиму, бездоглядність, відсутність чіткої організації життя. До речі – діти, які ходять на різні додаткові цікаві їм гуртки чи уроки, більше мотивовані вчитися.
  4. Порушення правил в сім’ї самими батьками – сьогодні не можна, а завтра це вже можна. Різні вимоги від тата чи мами, які створюють лазівку для зміни поведінки або маніпуляцій.

Чітко організуйте і пропишіть всі правила і вимоги і самі їх неухильно дотримуйтесь. Будь-які винятки обов’язково промовляйте з дитиною.

  1. Завищені вимоги. Часто Батьки або вчителі, не знаючи елементарних вікових критеріїв розвитку, вимагають від дитини більше, ніж вона може зробити.
  2. Враховуйте психологічні, фізіологічні і розумові рамки розвитку.
  3. Висміювання або грубість, некоректні порівняння або образи дитини, обов’язково приведуть до зниження або повної відсутності мотивації до навчання.
  4. Очікування Батьків, що діти зроблять те, що самі вони не зробили або не досягнули!

Це одні з найпоширеніших помилок Батьків, коли відсутня або знижується мотивація до навчання. Але, в будь-якому випадку, коли дитина починає відвідувати будь-яке з навчальних або розвиваючих закладів, формувати мотивацію повинні спільно Батьки і Вчитель. Неможливо грати «в одні ворота».

Школа усного рахунку «Соробан» ділиться своїми секретами у формуванні мотивації до навчання у школярів з 5 до 11 років.

 – Побудова навчальної програми гармонійно, зручно і з урахуванням вікових особливостей дитини. Тобто, ми не вчимо дитину тому, чого вона фізично або психологічно не зможе зробити. Звідси і початок навчання з 5 років (початок розвитку уяви, вміння рахувати в межах 10, посидючість дітей і вміння виконувати вимоги вчителя).

 – Гнучкість програми, її постійне модернізування та удосконалення під учнів.

 – Впроваджені ускладнюючі генерацію цифрової послідовності механізми, за допомогою яких дитина відточує складні рівні рахунку. Завдання з кожним уроком ускладнюються, що не дає дитині розслабитися, а змушує тримати темп. І при цьому програма індивідуально підстроюється під учня, даючи йому можливість виконувати 80% всіх завдань успішно.

 – У комп’ютерному тренажері для домашнього закріплення навичок, можна самостійно настроювати рівні і швидкість, даючи можливість Батькам самостійно регулювати навантаження для дитини. А також є автоматичне завантаження ДЗ від тренера.

 – Розроблено схему заохочення за досягнення у навчанні – зірки, наклейки, магнітики, браслети. Використання в роботі методу «зеленої ручки».

 – Постійний зв’язок Тренера з Батьками, консультації та підтримка в будь-яких питаннях.

 -На уроках, за допомогою правильної побудови навчального процесу, вчимо навичкам самоконтролю і самостійній роботй, вмінню працювати в групі, командному духу та емпатії.

 – Дитина завжди отримує оцінку зробленої роботи. І завжди його сьогоднішні результати порівнюються з його результатами в минулому і НІКОЛИ з результатами інших дітей.

 – І завжди! Завжди ми ставимося до дітей з теплотою, любов’ю і турботою! На уроках завжди панує довірча атмосфера і 100% віра в успіхи дитини.

Дорогі батьки! Ваша дитина – це особистість, яка нічого вам не винна, але до пори потребує вашої турботи, любові, підтримки та визнання! Як говориться в одному старому індійському прислів’ї:

«Дитина – гість у твоєму будинку – нагодуй, навчи і відпусти.»

Так що – Навчайте! Мотивуйте! Любіть!

 

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.