Цікаве, корисні статті

Ментальна арифметика онлайн. Чому не спрацює

Ми в школі Соробан намагаємося бути на самому піку технологій. Наш дослідний центр постійно працює, тоді чому немає? Чому школа Соробан не вчить онлайн? Весь світ вчить онлайн. Ментальної арифметики онлайн повний інтернет – тільки плати.

З чого починалася онлайн-освіта

Давайте трохи заглибимося в історію онлайн-освіти.

The New York Times назвав 2012 рік “Роком масових відкритих онлайн курсів (МООК)”: після експерименту по онлайн-навчанню, який залучив близько ста тисяч студентів, до МООК спалахнув раптовий інтерес. Світ захопила “освітня лихоманка”: Себастян Тран, професор інформаційних наук, пішов зі Стенфордського університету і зайнявся своїм стартапом в галузі освіти (Udacity). Його колеги Ендрю Енджі і Дафна Коллер відкрили свої інтернет-курси (Coursera). В інтерв’ю американському журналу Wired Себастян Тран сказав, що протягом 50 років в світі буде менше десятка університетів.

Провал Udacity

Отже – за справу, тобто за експеримент. У 2013 році Udacity випустили курс математики, алгебри та статистики для студентів державного університету Сан-Хосе. Ціна: 150 доларів. Ідея була прийнята на ура. Курс чудово продавався.

Але …

Програма, запропонована Udacity, виявилася недосконалою і не принесла бажаного результату – більшість студентів провалила  іспити. Зауважимо, що традиційна система підготовки університету Сан-Хосе дозволяла 3/4 учнів успішно закінчити університет. Партнерство між університетом і проектом Udacity було припинено.

В чому справа?

Виявляється, в “неправильних студентах”. За версією засновника Udacity. Знайома ситуація? У багатьох гуртках ментальної арифметики вам можуть сказати, що результату немає, тому що Ваша дитина – “неправильний студент”.

Що не так з онлайн-освітою. Приклад ментальної арифметики

Я спробую описати, що ж не так з онлайн освітою на прикладі навчання ментальній арифметиці, мені ця методика близька.

Припустимо, онлайн тренажер видав приклад 47 + 8.

Небезпека 1. Дитина банально вирішить в розумі приклад і запише відповідь 55, навіть не намагаючись вирішити образами і на рахівницях.

Небезпека 2. Дитина спробує зробити все на рахівницях. Але. Правильно ці 47 + 8 вирішувати наступним чином

Спочатку 47-2 правою рукою на 1 рядочку рахівниці

Потім одночасно лівою рукою +5 і -4 …

І ніяк інакше. Ніяк. Тільки так виходять результати. Тільки так діти рахують  з величезною швидкістю.

Ну ок. Припустимо, мама вникнула у всю теорію і дивиться, в якій послідовності і як дитина рухає кісточками.

Мотивація. На тренінгах вчителів школи Соробан прийомам мотивації присвячений окремий блок. Ми вчимо як зацікавити. Та й будемо відверті: багато хто робить домашню роботу для того, щоб “перед Іриною Миколаївною не було соромно”.

Як подолати проблему онлайн-освіти

Для того, щоб не закінчувати на мінорній ноті, розповім своє бачення.

Онлайн-освіта? Так. Можливо. Але вона повинна бути в іншій, інтерактивній формі. Вона повинна давати умовному викладачеві зворотній зв’язок на те, як його предмет засвоюється. Вона повинна відслідковувати кожну дію студента і прогнозувати майбутнє. Має давати емоції.

Так, все це реально. І так, коли -небудь ми цього доб’ємося.

АВТОР: засновник Міжнародної школи Соробан® Юрій Новосьолов.

 

Читати ще:

Соробан – школа щасливих дітей

Сава Мурачов: диво-дитина із Соробан

Нейропсихолог про ментальний рахунок: шкода, користь, міфи і страхи батьків

Відео:

Школа усного рахунку Соробан в програмі “Променад” на 11 каналі. Неймовірне поряд!

Сюжет Обласного 51 Телеканалу. Як бачать школу Соробан журналісти

Поліна Петрова отримала свої три “Так”

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.