Цікаве, корисні статті

Витоки популярності «Соробан»

обложкa стaтьи-min

Директор запорізької філії яскрава й активна Ольга Рашевська має колосальний досвід викладання у школі Соробан. Тренером стала практично від самого заснування школи «Соробан» в Україні і сьогодні має свій випуск студентів у Дніпрі. А почалося все, звичайно ж, з особистого досвіду.

Першовідкривачем та випробувачем методики Соробан для родини Рашевських стала 7-річна донька Таїсія. Брат Ольги привіз ідею соробан до України, і, розповівши про свої задуми, запросив племінницю спробувати. У вересні 2013 року Таїсія пішла до першого відкритого в Україні класу з усного рахування. Побачивши, як сяють від захвату очі дитини, почитавши більше про методику усного рахування, про дитяче мислення і розвиток інтелекту, поспілкувавшись більш детально з Юрієм Новосьоловим, засновником школи, Ольга й сама пройнялась ідеєю розвитку Соробан в Україні. Близько двох років тому стала тренером у Дніпропетровській школі, а від березя 2015 року – директором авторизованої філії школи «Соробан» у Запоріжжі. Місто обрала не випадково. Згадує. З самого початку довелося нелегко. І ось чому.

Як все починалося…

Історія відкриття запорізької філії школи «Соробан» не проста, проте, батьки повинні знати про неї, аби мати можливість приймати зважене рішення.

У вересні 2014-го, через рік після відкриття школи у Дніпрі, у Запоріжжі також було відкрито філіал школи усного рахування Соробан. Засновник школи Юрій Новосьолов запронував Ользі поїхати туди на день відкритих дверей разом з донькою – здивувати запорожців результатами навчання дитини.

  • Від самого початку філія працювала за методикою усного рахування Соробан, але при живому спілкуванні з керівником запорізького класу, я побачила, що тут не зовсім дотримуються наших стандартів викладання, в результаті якість навчання виявилася нижчою, – згадує Ольга Рашевська.

Через кілька місяців директор запорізької філії заявив, що не бажає більше працювати за методою Школи. Але при цьому залишив колишню назву школи й приховав від батьків учнів факт розриву відносин із засновником школи Соробан і відступу від стандартів викладання.

  • Коли це сталося, треба було терміново втрутитися в ситуацію, щоб зберегти школу Соробан у Запріжжі, убезпечити дітей, і, нарешті, репутацію школи, – каже Ольга. – Засновник школи Юрій Новосьолов, знаючи, яких успіхів я досягла у якості тренера, запропонував мені відкрити у Запоріжжі школу Соробан. Справжню, таку, що буде відповідати нашим стандартам: з очним навчанням тренерів, з обов’язковим контролем якості, із доступом до новітніх розробок.

Остерігайтесь підробок!

Як взагалі стала можлива така ситуація? В Україні, на жаль, питання захисту авторських прав не урегульовані. Корисливі люди вирішили цим скористатися. У результаті, ми бачимо, що окрім справжньої школи усного рахування «Соробан» у Запоріжжі й досі працює школа-підробка, де батькам обіцяють, що їх діти досягнуть таких само результатів. Змушені розчарувати – не досягнуть. Запитаєте, у чому різниця? Японська методика усного рахування соробан була адаптована для нашої країни, модернізована і доповнена засновником школи. За три роки роботи було зроблено дуже багато: реалізовано вже два рівні програмного тренажера, розробленого Юрієм на старті школи Соробан у 2013 році,  впроваджені ускладнювальні генерацію цифрової послідовності механізми, за допомогою яких студент відточує складні рівні рахування, і, нарешті, – запущений тренажер за методикою «Множення без таблиці», аналогів якій взагалі немає у світі. На основі перманентного моніторингу та систематичного аналізу результатів учнів, процес модернізації триває постійно.

Ну а та методика, яку використовують далекі від педагогіки соробан наслідувачі у школі-клоні, швидше базовий алгоритм. Це вивчення вічного «два на два чотири» і в третьому класі, й у сьомому, і в одинадцятому. А як же розвиток, як же складності, як же подолання нових рівнів? А ніяк! Вивчайте «два на два чотири» – хіба цього мало? Автоматичне використання базового алгоритму без просування вперед для розвитку інтелекту нічого не дає. Що буде зі спортсменом, якщо він весь час буде виконувати тільки одну вправу? Наприклад, буде піднімати гантелі тільки лівою рукою? Більш сильними або здоровими ноги у нього не стануть.

  • До нас приходили дітки, які займалися за нібито методикою Соробан у школі-клоні. Так, 2 + 5, вони скласти можуть, а 2 + 3 або 6 +7 вже не зовсім, – розповідає Ольга. – Між нашими і цими учнями, які знаходяться на однаковому етапі навчання, різниця відчувається величезна. Соробан – це ціла система. У процесі навчання ми поступово ускладнюємо алгоритм, задаємо певні механізми, даємо різні рівні складності. Діти поетапно долають ці складності, і стають більш сильними. Вони тренуються на більш складних речах і тоді легко справляються з простими. Учні школи-клону застрягають на одному етапі – на простих речах і все, а з більш складними впоратися їм нелегко.

Найгірше те, що витративши немало часу на навчання в такій школі і учні, і батьки замість обіцяного результату можуть отримати лише розчарування.

Наскільки багато значать для успішного майбутнього дитини правильні рішення її батьків, читайте детальніше тут.

Хто ж вчить дітей?

Тренери справжньої школи «Соробан» проходять курс навчання за кількома напрямками. Це і педагогіка, і психологія, і теорія, і практичні заняття з групою під наглядом  наставника. Лише після цього, виконавши залікові вимоги, тренери допускаються до навчання дітей. А знаєте, як навчаються тренери школи-клону? За кілька годин у скайпі… Ось і різниця.

  • Соробан став вже цілою філософією. У нас жорсткий і від початку нестандартний відбір тренерів. Ми повинні бачити, як людина буде працювати з дітьми, адже це дуже відповідальне заняття, – відмічає Ольга. – Своїх тренерів ми й після проходження курсу навчання постійно підтримуємо і консультуємо.

До речі, зараз і Євген – чоловік Ольги, став тренером школи Соробан. Незважаючи на «привілейований сімейний стан», сміється Ольга, відбір та навчання проходив на загальних жорстких умовах та здав усі заліки. Це незмінне правило. Навіть більше, це закон школи Соробан.

Наші маленькі переможці

Сьогодні у запорозькій філії школи Соробан працюють групи двох вікових категорій: малюки до 6 років, та старші дітки – до 11 років. Учні вже радують класними результатами. Деякі діти встигли дуже здивувати і себе, і своїх батьків. Наприклад, 6-річний Назар до початку навчання у школі усного рахування займався з логопедом. Вступивши до школи Соробан, все ще не дуже добре розмовляв. Але систематичні заняття за методикою соробан дали дуже приємний результат. Назар став більш зібраним та уважним, і більш того – почав прекрасно розмовляти.

А 4-річний Мишко почав займатися усним рахуванням, коли знав цифри лише до п’яти. Хоча для вступу до школи Соробан дитина повинна знати цифри, але так вийшло, що Мишкові спочатку довелося пояснювати, що таке 6 і 7, 8, 9, 10. Важко повірити, але через півтора місяця занять малюк вже рахує двозначні числа!

Дуже  важливо, що соробан прокачує мозок і дає результат на все життя. (Як соробан готує дитину до життя, докладніше читайте тут.

Сьогодні Таїсія, донька Ольги та Євгена Рашевських, вже 4-класниця. Пройшовши курс навчання у школі Соробан, із задоволенням навчається в комп’ютерній академії,  пише чудові розповіді та філософські твори. Своїми емоціями дівчинка ділиться через вірші та прозу. Добре встигає у школі, а у потрібний момент завжди може швидко концентруватися. Ольга впевнена: всі ці вміння та навички донька отримала завдяки соробану.

  • Дитина не просто вчиться швидко рахувати, вона розкривається. Вона вчиться боротися з труднощами. Вчиться не ховати свої таланти, а навпаки, розвивати їх та вміти показувати. Вчиться реагувати на невдачі, розуміючи, якщо щось не виходить – це не значить, що настав кінець світу, а потрібно тільки трохи попрацювати, і все вийде! – посміхається Ольга.

Хочете дізнатися більше про Школу усного рахування Соробан у Запоріжжі?

Дзвоніть, запитуйте та записуйтеся на пробний місяць.

 

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.