Цікаве

Як розвивати розумові здібності у дитини

Jpeg

Наш мозок розвивається все життя. Найбільш активно він розвивається у дитячому віці.

Дитинство – це не тільки старт для дорослішання, для мети або для мрії, це старт всіх фізичних і розумових здібностей людини.

Массару Ібука, японський новатор концепції по навчанню і вихованню дітей раннього віку, стверджував: «Після трьох уже пізно».

Шалва Амонашвілі, радянський, грузинський і російський педагог, психолог, пише: «Період початкової школи – найсприятливіший для розвитку дітей».

Обидва відомих учених стверджують, що саме період дитинства є найголовнішим у розвитку дитини. Цей світ він пізнає тільки народившись і при цьому вже має набір необхідних функцій для виживання. Його мозок, почавши своє формування ще в утробі, відразу після народження продовжує активно рости і розвиватися. В міру його зростання клітини мозку створюють між собою мільйон зв’язків. Від кількості цих зв’язків і залежать розумові здібності малого. Найцікавіше і найважливіше те, що процес створення цих зв’язків безпосередньо залежить від активної стимуляції мозку.

Немає батьків, які не мріяли б про те, що б їх дитина виросла здоровою, щасливою і інтелектуально розвиненою. І цей розвиток не стабільна константа. Саме інтелектуальний розвиток можна прискорити, уповільнити або зупинити на визначеному етапі в залежності від оточення. Розвиток мислення у дітей більшою мірою визначається об’ємом і характером наданої їм інформації і способом її засвоєння.

Дитячий мозок схожий з пластиліном. Його формує пізнання, а концентрація та координація покращують його роботу. Наприклад, для оволодіння яким-небудь вмінням потрібно до 10 тис. годин тренувань. Саме завдяки постійним тренуванням, наш мозок змінюється, а значить, розвивається.

Вченими доведено, що мозку потрібні постійні тренування з допомогою застосування відповідних методик. І вони не повинні ґрунтуватися на зазубрювані якогось вміння, адже так ми тренуємо тільки вміння. Методика повинна тренувати мозок.

Одна з таких методик – Методика усного рахунку або ментальна арифметика, яка спрямована на синхронний розвиток обох півкуль. Зв’язок лівої і правої півкулі сприяє розвитку розумових здібностей дитини. Процес навчання усного рахунку на рахівниці абак побудований оптимальним способом, який при щоденному використанні тренує мозок. Спеціальними заняттями стимулюються обидві півкулі, що і призводить до постійного виникнення зв’язків між клітинами мозку. Схема методики така, що для вирішення поставлених завдань потрібна концентрація та координація. І як результат – розвиток розумових здібностей.

Важливою умовою в оволодінні методикою є щоденні заняття на комп’ютерному тренажері, який був створений спеціально під Соробан.

Щоденні заняття з методики усного рахунку – це те середовище, яке допомагає розвивати інтелектуальні здібності дитини. Результат підтверджений Японією, яка ввела в молодшу школу заняття з усного рахунку. І ці заняття йдуть перед вивченням всіх інших предметів. Японці вважають: щоб інші знання давалися легко і зрозуміло, потрібно в першу чергу розвивати мозок.

Природно, щоб повною мірою розвинути розумові здібності дитини за допомогою методики Соробан, необхідні деякі умови:

  1. Вік від 5 до 12 років.
  2. 2. Цікавість і бажання дитини займатися усним рахунком.
  3. Готовність і бажання батьків допомагати дитині: допомога на початку навчання або з домашнім закріпленням навичок, безперервна мотивація маленького учня.
  4. Компетентні, приємні і люблячі свій предмет тренера, які володіють знаннями і методологією підготовки дітей у цій області, які вміють цікаво вчити і мотивувати процес пізнання.
  5. Ровесники, разом з якими цікаво займатися дитині.
  6. Наявність мети у самої дитини (поставлену або обрану за допомогою батьків).

Важливою умовою в розвитку розумових здібностей дитини, як би не банально це звучало, є ще й правильне харчування, достатній час на відпочинок і фізичні вправи.

Саме слово «розвиток» передбачає не нудне заучування,  не впихування в дитину всіляких знань, а процес переходу з одного стану в інший, більш досконалий, від старого стану до нового, більш якісного, від простого до складного, від нижчого до вищого. Процес повинен бути природнім, м’яким і давати можливість дитині розкрити весь її внутрішній потенціал.

Тому, розвиваючи дитину, вибирайте тільки якісні, перевірені на практиці методики. Довіряйте дитину тільки тим людям, які в достатній мірі володіють знаннями та вміннями у своїй професії. І нехай весь процес дорослішання, навчання та зростання малюка принесе радість і вам, і вашому сонечку.

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.