Цікаве, корисні статті

Як пережити 1 вересня

Для всієї сім’ї 1 вересня – дуже зворушливий момент

Особливо, якщо це – перший раз і в перший клас!

І ось коли куплений ранець і форма, зроблено стрижку й отримано список канцелярії, мами починають замислюватися над тим, як організувати шкільне навчання своїх дітей.

Виникає маса питань: як дитина буде прокидатися до школи, хто буде її туди відводити, як вона звикне до уроків, чи треба віддавати малюка до групи подовженого дня, як бути з уроками й усе інше.

Давайте послідовно розберемо деякі моменти, які хвилюють.

1. Підйом.

Однією із перших порад для батьків при підготовці до школи, зазвичай, буває порада про привчання до ранніх підйомів. Часто рекомендують за пару тижнів починати «дресувати» дитину вставати о 7 ранку. Ми вважаємо, що це не зовсім правильно.

Порада:
Зробіть тихими вечори, намагайтесь раніше укладати спати дитину. Дайте їй розуміння того, що коли вона встане о 7 ранку, то в неї буде час подивитися мультик, якщо о 7:30, то не встигне. Не робіть дитині того, чого не хочете, щоб робили вам))

2.Знайомство.

Якщо ви на відпочинку, бажано повернутися раніше. Сходіть до школи, покажіть дитині клас і в неформальних умовах познайомтесь з учителем. Відмінним варіантом буде знайомство й з однокласниками. Сьогоднішні технології дозволяють батькам зібратися у віртуальному просторі та обговорювати будь-які питання, не витрачаючи на це час і гроші. Організуйте зустріч до 1 вересня з усім класом і дайте дітям познайомитися, трохи часу звикнути один до одного.

Порада: підключіть до шкільної організації й тата, це буде великим плюсом.

3.Збори.

Обов’язково всі закупки робіть разом з дитиною. Сходіть до крамниці, купуйте те, що подобається дитині.

Порада:
Основні закупки канцелярії робити вигідніше після 1 вересня, частинами, починаючи з найнеобхідніших речей. А ранець краще купувати з дитиною, як і  усілякі дрібні приладдя, які сподобаються маленькому школяреві (пенал, ручку, лінійку і т.д.)

4.Організація вдома.

Дознайтеся про розклад уроків, режим роботи в школі. Вдома обговоріть, хто й коли відводить і забирає дитину, усі нюанси питань «забрати раніше» або «раптом захворів». Розрахуйте час на ранковий підйом і збори, на дорогу до школи. Приготуйте вдома робоче місце для школяра.

Порада:
Якщо ви купуєте стіл або шафу, обговоріть з дитиною цю покупку та обирайте разом. Якщо є сумніви у виборі, самі раніше відберіть кілька варіантів, покажіть їх дитині, запропонувавши обрати те, що сподобалось.

5.Організація в школі.

Зайдіть до школи з дитиною перед початком навчального року, покажіть, де знаходиться клас, туалетна кімната, рукомийники. Проговоріть, як їй зручніше виконувати гігієнічні процедури. Вирішіть питання з групою продовженого дня, харчуванням (перекусами із собою та обідами в школі). Організуйте питний режим. Зверніть увагу на грошове питання. Можливо, варто відкрити дитині карту в банку для розрахунків за обіди (якщо це передбачено в школі): це зручніше, ніж давати гроші в руки. Дізнайтесь про гуртки, секції в школі, обговоріть питання перерви й прогулянок.

Порада:
Пам’ятайте про питання зберігання спортивної форми, верхнього одягу, книжок, зошитів і змінного взуття. Все це обговоріть з учителем до початку уроків. І розкажіть про все дитині.

6. Почуття.
822972

Не всі діти розуміють, куди вони йдуть і що там буде відбуватися. Більша частина чекає похід до школи з нетерпінням. І цей азарт зникає, як тільки дитина зануриться в шкільне життя. Новий режим і нові діти, учитель і його ставлення – все це грає велику роль в тому, як дитина сприйме школу, і як звикне до неї. Хвилюєтеся зараз більше ви, батьки, ніж сама дитина. І тільки ваше терпіння, ваша любов, допоможуть дитині подолати цей важливий життєвий крок.

А тому ось декілька порад:

  • Говоріть з дитиною про все. Розповідайте всі нюанси про школу й не один раз.
  • Хваліть НЕ за оцінку, а за старанність.
  • Не кричіть на дитину, не сваріть її, вирішуйте все спокійно, з розумінням.
  • Проводьте з дитиною більше ЯКІСНОГО часу, покажіть, що ви її любите БЕЗУМОВНО.
  • Обіймайте й цілуйте її частіше, ніж зазвичай.
  • Будь-яку скаргу на поведінку дитини або її вчинок спочатку обговоріть з нею, а потім давайте зворотну реакцію вчителю.
  • Будьте завжди на боці дитини, особливо при людях.
  • Обговорюйте проблемний вчинок тільки наодинці з дитиною, ніколи при однокласниках.
  • Робіть сюрпризи й подарунки просто так, а НЕ за зроблене або вивчене.
  • Пам’ятайте! Це Ваша дитина, відповідаєте за неї тільки ВИ! На Вас лежить відповідальність за її життя, здоров’я та її майбутнє.

Дорогі батьки! Ми намагались зібрати в одному місці всі корисні поради щодо організації шкільного навчання. Будемо раді, якщо вони вам знадобляться. З досвіду наших мам ми знаємо, що налагоджений побут і дрібні організаційні питання значно спрощують дитині й батькам перші місяці в школі. А ваша любов може творити чудеса. Нехай Ваш шкільний досвід буде позитивним!

 

Читайте також:

Що купити до школи!

Перший раз у перший клас!

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.