Цікаве, корисні статті

Як відволікти дитину від планшета?

Комп’ютер, планшет, мобільний телефон – улюблені іграшки сучасних малюків. Гаджетами діти часто починають управляти ще до того, як навчаться нормально розмовляти. Спочатку батьків радує захоплення малюка комп’ютером, багато мам і татусів спеціально дають дитині високотехнологічну іграшку, аби відвернути її увагу. Однак через деякий час на зміну питанню, як зайняти малюка, приходить інше: як дитину відвернути від мобільного телефона?

Вплив гаджетів на дітей

Коли дитина отримує необмежений доступ до комп’ютера та Інтернету, незабаром неминуче виникають такі ускладнення, як:

 • порушення розвитку нервової системи;
 • гіподинамія та, як наслідок, проблеми зі здоров’ям, поганий зір, розвиток зайвої ваги;
 • проблеми у спілкуванні з однолітками;
 • втрата відчуття реальності;
 • проблеми у навчанні;
 • доступ до небажаного контенту.

Влияние гaджетов нa детей

Але, головне, у дітей дуже швидко розвивається стійка залежність від гаджетів, віртуальних ігор, інтернету.

Однак усі перераховані проблеми виникають у результаті неправильної організації вільного часу дитини. При розумному підході комп’ютер може стати для малюка товаришем і помічником для його всебічного розвитку, адже він допомагає школярам у навчанні, розширює дитячий світогляд.

Як правильно інтегрувати нові технології в життя дитини?

Рaзвивaйте детей в школе Соробaн

Перш за все, необхідно чітко визначити правила користування комп’ютерами, планшетами та іншими гаджетами й надалі суворо їх дотримуватися. Ось що рекомендують батькам спеціалісти:

 1. Ввести обмеження за часом. Для дошкільнят це час у межах 35 хвилин, для школярів до 12 років – не більше за годину.
 2. Використовувати час, проведений за комп’ютером з користю (розвивальні ігри, заняття для дітей).
 3. Установіть таким чином монітор, щоб маленькому учневі було зручно займатися.
 4. Контролюйте вибір дитячих ігор, використовуйте спеціальні комп’ютерні програми (фільтри).

Як відучити дитину від планшета – рекомендації психологів

Рaзвивaйте детей

Малюк, який отримав доступ до гаджетів, стає дуже вимогливим щодо улюбленої іграшки. При спробі батьків позбавити його можливості користуватися смартфоном, планшетом маля не слухається, поводиться агресивно, закатує істерики, що з часом стає великою проблемою для сім’ї.

Не обов’язково бути спеціалістом у галузі дитячої психології, щоб знайти спосіб, як подолати залежність дітей від комп’ютера. Достатньо приділяти вихованню малюка трохи більше часу. Отож:

 1. Станьте прикладом. Живіть цікаво, навчить цього свою дитину.
 2. Створіть умови для нормального соціального розвитку. Ігри з однолітками мають велике значення, оскільки вони сприяють формуванню соціальної особистості.
 3. Вигадайте спільні заняття. Важливо зайняти маленького члена сімї домашніми справами, щоб він міг свідомо, відповідально розділити з дорослими сімейні турботи.
 4. зaвисимость детей от компьютерaНаправляйте дитячу енергію. Ідеальний вихід для неї – спорт, танці, плавання, катання на роликах, стрибки на батуті, тобто, усі види активної діяльності, які зміцнюють дитячий організм.
 5. Розвивайте дітей. Інтелектуальний, творчий розвиток сприяє розширенню світогляду дитини, створює нові можливості для самореалізації.
 6. Заведіть домашнього вихованця. Турбота про іншу живу істоту дисциплінує, розвиває почуття відповідальності, відволікає від безглуздих занять.
 7. Будьте тверді у своєму намірі. Окрім контролю за часом користування комп’ютером, встановіть обмеження відповідно до зовнішніх обставин (наприклад, повну заборону гаджетів під час їжі, сімейних заходів, спілкування з батьками).

Насправді, придумати, як відвернути увагу дитини від планшета, зовсім не складно. Батькам потрібно припинити перекладати на гаджети роль няньки, адже це не тільки цікава іграшка, але й корисний розвивальний пристрій. Поміркуйте, що в дитинстві було для вас важливим, цікавим, чого хотілося, що запам’яталося найбільше. Саме це й потрібно вашим дітям.

 

Читайте ще:

7 років: маленький школяр і проблеми у навчанні
Дитячі таланти. Як виявити?
Чому важливо розвивати у дітей правильні звички?

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.