Цікаве

Як навчити дитину швидко рахувати подумки

kak-nauchit-rebenka-bystro-schitat-v-ume

Що стосується рахунку, письма та інших базових навичок, то сучасна дитина повинна оволодіти ними ще перед тим, як вступити до школи. Відповідальність за дошкільний розвиток цілком покладена на батьків. Одне з найважливіших завдань, які їм потрібно вирішити – навчання малюка усному рахунку. Кожен дорослий володіє цією навичкою, але мало хто знає, як навчити дитину рахувати в умі.

Умови для результативного навчання

Дітки, починають рахувати ще до того, як зможуть вивести на папері перші літери. Головний помічник у такій непростій справі – пальчики дитячих рученят. Це цілком нормально, адже один з факторів, що забезпечують успіх засвоєння усного рахунку – наочність.

Приступати до знайомства з числами потрібно тоді, коли малюк буде до цього готовий. Найкращим часом для початку освоєння азів математики вчені вважають вік до 4 років, але тільки батьки можуть визначити готовність дитини до підкорення нових вершин.

Існує декілька умов, без дотримання яких вивчення усного рахунку неможливо:

 1. Дитина повинна вміти рахувати до десяти. Батькам у цьому допоможуть іграшки, лічильні палички, та, загалом, будь які речі. Якщо малюк не може навіть порахувати кількість предметів, не можна чекати що він до двох яблук зможе додати ще два.
 2. Малюк повинен чітко розуміти значення термінів «більше», «менше», «дорівнює».
 3. Вправи для розвитку мозку дитини повинні бути регулярними і проходити в ненав’язливій формі. Бажано щодня в один і той же час приділяти вправам 15-30 хвилин.

Рецепт вивчення усного рахунку

Всі діти інтелектуально дозрівають в індивідуальному темпі. Для батьків залишається загадкою, чому їх тямущий малюк не запам’ятовує, здавалося б, елементарні речі і не уявляють, як розвивати розумові здібності у дитини. Проблема в тому, що дитячий мозок зовсім інакше сприймає інформацію, запам’ятовування відбувається тільки тоді, коли дитині по-справжньому цікаво.

Як навчити дітей рахувати в уяві? Єдиний правильний рецепт – вибрати відповідний метод. Центри раннього розвитку використовують різні технології роботи з дітьми, проте найпродуктивнішою по праву вважається японська методика вивчення усного рахунку «Соробан». Заняття по програмі, розраховані на два роки навчання, та мають свої особливості:

 • Діти засвоюють усний рахунок за допомогою рахівниць «соробан»;
 • В процесі тренувань відбувається поступовий перехід від реального інструменту до роботи з дитячою уявою;
 • Вправи сприяють розвитку пам’яті, вмінню швидко реагувати, запам’ятовувати, використовувати свої знання.

Метод «Соробан» відрізняється тим, що комплексно впливає на дитячий розум:

 • Наочно (зображення чисел на моніторі комп’ютера, та кісточок на японських рахівницях);
 • Через уміння слухати (вправи в навчальній програмі озвучуються вголос);
 • Через дію (під час роботи з уявними рахівницями діти виконують обчислення, допомагаючи собі пересувати невидимі кісточки пальчиками обох рук).

В результаті дитина рахує в уяві легко і швидко. Але найбільшою перевагою методики «Соробан» є те, що навчити малюка додавати та віднімати – це не головна ціль, а засіб досягнення більш важливої задачі – розвитку обох півкуль мозку дитини. Якщо з раннього віку навчити мозок максимально використовувати свої можливості, можна сподіватися на щось більше, ніж навичка просто швидко рахувати в розумі:

 • спостережливість;
 • фотографічна пам’ять;
 • швидкість реакції;
 • вміння порівнювати, аналізувати, співставляти факти і явища;
 • вміння концентрувати увагу;
 • нестандартне мислення;
 • необмежений творчий потенціал;
 • уміння робити висновки і швидко приймати рішення.

Це потужне поєднання пізнавальних здібностей дає дитині впевненість у собі, у своїх силах, допомагає  інтелектуальному розвитку, розширює коло дитячих  інтересів та розвиває комунікабельність. Можна дотримуватись традиційного курсу поступового вкладання в зростаючий дитячий мозок корисної інформації, а можна відкрити шлюзи потреби в нових знаннях, прагнення до саморозвитку, заклавши основу майбутніх успіхів на життєвому шляху своєї дитини. Вибір за вами!

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.