Цікаве, корисні статті

Як медійна інформація впливає на малюків?

deti-i-computerСьогодні для більшості дорослих робота так багато значить, що вони заради неї жертвують можливістю виховувати своїх дітей. У вільний час від дитсадка й школи, батьки садять малюків перед телевізором, вручають планшет і поспішають після роботи хоч щось встигнути по дому. У результаті мас-медіа беруть на себе головну роль в становленні майбутньої особистості.

Психологи провели дослідження в даній області й прийшли висновку, що під впливом ЗМІ формується нове, агресивне, неконтрольоване суспільство, що складається з людей із деформованою психікою.

Природний процес розвитку дітей

Становлення особистості – дуже делікатний процес, який вимагає уважного ставлення батьків. Фахівці все наполегливіше твердять про необхідність комплексного послідовного підходу у формуванні особистих якостей. У ранньому віці найбільший вплив на емоційний, фізичний і соціальний розвиток повинні надавати батьки. У цей період малюкові потрібно бути центром батьківської любові, як можна більше спілкуватися з мамою. У майбутньому до цього психологічного фактора в пізнанні підключаються навчання, праця.

Світогляд формується у дітей від 3 до 11 років. У цей період активно розвиваються дитячі пізнавальні, адаптивні здібності. Нормально, коли уявлення про світ складається за участю батьків, на досвіді інших дорослих людей (бабусь, дідусів), у спілкуванні з однолітками. Однак в процес часто втручаються ЗМІ.

Наскільки велике впливання мас-медіа?

ЗМІ призначені, щоб направити людей на шлях задоволення своїх бажань. Тому вони мають таку владу над багатьма дорослими умами. Що говорити про малюків, які ще не мають стійкої психіки? Мас-медіа пропагують зовсім не ті цінності, які ми хочемо прищепити нашим дітям. У результаті юні представники суспільства стають споживачами, прагнуть бути відомими, потрапляють до залежності від інтернету й телевізора, живуть штучними емоціями зі штучним баченням реальності.

Згідно з дослідженнями, вплив медійної інформації на дітей вкрай негативний. Він гальмує розумовий і особистісний розвиток, знижує активність мозку, позбавляє дитину здатності мислити самостійно. Частий перегляд телепрограм породжує в дітях агресію, нервозність, дратівливість. Віддаючи перевагу комп’ютерним іграм, телевізору та інтернету, діти ведуть малорухливий спосіб життя, порушують режим харчування, погано сплять, що відображається на здоров’ї в цілому.

Якщо вдома майже завжди увімкнений телевізор, у малюка розвивається «кліпове» мислення. Тобто він постійно відволікається від занять, не може зосереджуватися, стає неуважним.

Як цього уникнути?

Епоха нових технологій диктує нам свої умови, й сьогодні комп’ютер, телевізор та інші джерела медійної інформації міцно увійшли в наше життя. Але є дієві засоби, які допоможуть батькам запобігти негативному впливу ЗМІ на дитячий розум:

1 Грамотний підбір медійної інформації (добрі мультфільми, корисні розвивальні ігри та дитячі передачі).

2) Обмеження часу перегляду.

3) Спільне проведення часу.

4) Активний відпочинок на свіжому повітрі.

5) Спілкування з однолітками.

6) Розвивльні позашкільні заняття.

Якщо ваша дитина з щирим інтересом буде захоплена навчанням, хобі, пізнанням світу, якщо ви будете розвивати її таланти й мотивувати до нових досягнень, мас-медіа не заподіють їй шкоди. Навпаки, малюк навчиться використовувати їх з користю для свого розвитку. Школа усного рахунку «Соробан» допоможе вам виховати особистість, наділену унікальними здібностями до пізнання, яка точно знає, чого хоче й вміє досягати поставлених цілей.

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.