Цікаве, корисні статті

Емоційний розвиток дитини

chuvstva-rebenka-300x296У школі на дитину чекає маса емоційних випробувань: хвилювання перед контрольною роботою, розчарування з приводу поганої оцінки, роздратування, коли не вдається вирішити задачу. Тому дуже важливо, щоб батьки вже в маленькому віці навчили малюка управляти своїми негативними емоціями.

Головною перешкодою в подоланні душевного неспокою є нездатність виражати свої почуття. Основний фактор, що генерує дитячі переживання – це взаємини з людьми (спочатку з близькими, потім з іншими дітьми та дорослими). Якщо в оточенні до малюка ставляться з любов’ю, приділяють увагу його проблемам, зважають на них, він відчуває себе захищеним і впевненим.

Не можна забувати, що саме ви, батьки, демонструєте модель поведінки, яку перейме ваш малюк. На вас лежить відповідальність за те, як він буде переживати свої емоції в майбутньому, тому:

 1. Пояснюйте дитині свої негативні емоції (що відчуваєте й чому).
 2. Спостерігайте за емоційним станом дитини. Якщо помічаєте в міміці, інтонації, що у малюка не виходить впоратися з почуттями, проявляйте участь.
 3. Говоріть про людські емоції, пояснюйте емоційні вчинки інших людей, щоб малюк вчився розуміти чужі почуття й висловлювати власні.
 4. Спокійно реагуйте на дитячі емоції – без гніву та глузування. Давайте можливість самостійно пережити й зрозуміти свої почуття. Ставтеся з розумінням до них, утіште, якщо малюк сумує, підтримайте, якщо він ніяковіє.
 5. Намагайтеся відволікти дитину, підбадьорити, якщо вона не справляється з емоціями й готова опустити руки. Обговорити проблему можна, коли малюк заспокоїться.
 6. Не можна залишати невирішеними шкільні неприємності. Розбирати ситуацію потрібно до того, як дитина сяде за уроки, щоб негативні емоції не стали перешкодою в навчанні.
 7. Контролюйте власні емоції. Якщо ви втратите терпіння й будете роздратовані під час виконання домашнього завдання, це тільки зіпсує настрій дитині.
 8. Щоб допомогти малюкові боротися з негативними емоціями, не лайте її через погані оцінки, а навпаки, дайте зрозуміти, що невдачі – не привід засмучуватися, а можливість виправити помилки й спробувати знову.

  Навчіть дитину працювати над своїми почуттями:

 • не засмучуватися через поразки, а шукати інші шляхи вирішення проблем;
 • аналізувати неприємні ситуації;
 • робити паузи, щоб відволіктися від негативних переживань;
 • звертатися за допомогою до близької людини, якщо проблему не виходить вирішити самостійно;
 • використовувати різні методи емоційної стабілізації (зробити глибокий вдих, порахувати до 10);
 • дати волю почуттям, щоб заспокоїтися;
 • пам’ятати про досягнуті успіхи в якості мотивації;
 • зосереджуватися на роботі.

Останній фактор відіграє важливу роль у навчанні, втім, як і впевненість у своїх силах, здатність адаптуватися, швидко реагувати. Школа усного рахунку «Соробан» допомагає розвинути у дітей ці комунікативні здібності, що значно підвищує стійкість до стресу. Сприятлива емоційна атмосфера в сім’ї в сукупності з правильним інтелектуальним вихованням сприяє розвитку у дитини позитивного мислення, довіри до оточення, доброзичливості, здоровому формуванню її особистості.

Теги: , ,

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.