Цікаве, корисні статті

Головне в школі — це оцінки!

Автор: Юрій Новосьолов, засновник шкіл Соробан, Soroboom, винахідник e-soroban

картина Федора Решетникова «Знову двійка»

— Оцінки не головне.

— Лише би  був щасливий!

— Головне –  душевний комфорт і гармонійність.

— Мені взагалі медаль тільки для фото знадобилася ..

— Знання, але до чого  тут оцінки?

Чули таке? Я теж. Ах, яка боротьба йде за скасування оцінок. В єдиному пориві зімкнулися ряди колишніх відмінників і двієчників. Це чому ми раніше злі були?

Тому що у нас велосипеда не було (с). А тепер ми скасуємо оцінки, в крайньому випадку,  пояснимо дітям, що вони не важливі. І тоді дитина буде жити довго і щасливо. Ура!

Або. Оцінки не головне – головне знання.

Ні, ні і ні.

Мій товариш, успішний інвестиційний банкір із Флориди, якось  сказав: “Я взагалі не дуже розбираюся в технологіях і т.д. – я просто вмію домовлятися.” Знаєте, що означає “вміти домовлятися” на людській мові? Це означає “отримати високу оцінку своїм словам від потенційного клієнта”.

Ще приклад. Давайте уявимо собі футбольну команду, якій  не важливо, виграє вона чи програє. Ми говоримо про аматорський спорт,  де немає мільйонних, та й не мільйонних зарплат. Чи будуть гравці так само  сильно тренуватися? Дотримуватися режиму? Наскільки швидко така команда опуститься на самий  нижній  рядок дворової турнірної  таблиці? Батьки, які віддали дітей в таку “без оцінок” команду, будуть також задоволені, як і їх колеги, чиї діти отримують виграші і програші? Навіть якщо і тих, і інших буде тренувати один тренер. На тому ж самому полі.

У бізнесі є такий параметр KPI (Key Performance Indicator) – це показник досягнення успіху в певній діяльності або в досягненні певних цілей. Він не призводить сам по собі до зростання прибутку, частки ринку і т.д. У певному сенсі, це та ж оцінка. Але як тільки я впроваджую цю оцінку, наприклад, для якості філії Школи Соробан®,  тут же показники зростають. Я ніяк не мотивую  партнерів по франшизі. Вони не отримують знижок, не отримують бонусів. Містика?

Давайте подумаємо – чого ми в принципі хочемо від школи для наших дітей. Знань?

Нууууу. Я працюю з технологіями. З електронікою. З софтом. Зі штучним інтелектом. З хмарними обчисленнями.

Я жодного разу не брав інтеграл або похідну. ЖОДНОГО РАЗУ не розв`язував  квадратне рівняння. Один раз, ще в школі, з цікавості, застосовував закон термодинаміки при змішуванні гарячої та холодної води для проявника. І я, підкреслюю, технар. Про жодні атавізм, рецесивні ознаки і корисні копалини  Центральної Америки я навіть не згадував.

Отже, знання де-факто теж не самоціль. Хоча мені іноді подобається дивувати друзів. Тоді що ж самоціль?

Ні ви, ні я не можемо сказати,  чим займатимуться діти в дорослому житті. Своє покликання я знайшов після 40 років. Але для того, щоб створити школу, я повинен був дуже багато працювати і багато чого навчитися.

Ми любимо результати праці. Коли вам говорять: “Я люблю мити посуд,” – перекладайте: “Я люблю, коли посуд чистий”. Ще жоден любитель не почав  бруднити посуд спеціально. Коли говорять: “Я люблю робити меблі,” – перекладайте: “Я люблю ті речі, які виходять з моїх рук”. Ніхто не любить шліфувати дерево просто як самоціль.

Мої франчайзі-партнери просто хочуть отримати вищу оцінку. Як приз, як кубок. Просто заради того, щоб їх велика праця була  визнана  і мною, і колегами, і, перш за все, ними  самими.

А що є результатом  праці для дитини в школі? Заради чого вона  буде просиджувати вечорами за підручниками? Заради чого вони  будуть  ПРАЦЮВАТИ?

Заради чого вони будуть ВЧИТИСЬ?

Заради квадратного рівняння, яке вони ніколи в житті не розв`яжуть?

Заради визнання. Заради визнання учителем. Заради визнання батьками. Заради самоповаги і самомотивації.

Отже, вітаю Вас, дорогі батьки. В кінці ми прийшли до висновку:

  1. Знання самі по собі вторинні.
  2. Первинно  — вміння працювати.
  3. Первинно — вміння вчитися.
  4. Первинна — звичка працювати на результат!

Коли учні в моїй школі рахують  зі швидкістю 0.3 секунди на дію – вони дуже хочуть рахувати  зі швидкістю 0.2сек. Так, це теж результат.

Оцінки — це результат. Можливо, не найоптимальніший. Але точно самий вимірюваний. Краще вже точно не придумали.

І оцінки в школі — кращий спосіб підготуватися до оцінок  у  житті, в якому   не буває ні перездач,  ні переносів  через хворобу.

t.me/esoroban

https://www.facebook.com/iurii.novoselov

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.