Програма школи змінюється так часто і так грунтовно, що батьки і педагоги до неї не встигають пристосуватися. Що вже говорити про маленьких учнів. Всього якихось 20 років тому підготовка до школи полягала в купівлі форми і шкільного приладдя. Сьогодні ж під час вступу до 1 класу дитина повинна пройти тестову перевірку, продемонструвати готовність до навчання по всіляким критеріям. Що повинна знати і вміти дитина 6-7 років? Як підготувати малюка до змін, які очікують його в початковій школі? Чи виправдані вимоги нинішньої школи?
Сьогодні акценти в дошкільній підготовці змістилися із навчання матеріалу зі шкільної програми (читання, рахунку) на гармонійний всебічний розвиток, формування самодостатньої особистості, орієнтованої на результат. Подивимося, що повинна знати і вміти дитина 6-7 років сьогодні, в існуючих умовах освіти. Фізичний розвиток передбачає:
Активність в придбанні знань:
Значний компонент розвитку дошкільника - емоційно-комунікативне виховання. Дитина в 6-7 років вміє:
Соціальна готовність має на увазі не тільки комунікабельність, але ще і внутрішню відповідальність, дисципліну, вміння виконувати правила і діяти, дотримуючись інструкції вчителя. Учень 1 класу вже повинен розуміти, що на уроці потрібно уважно слухати, вести себе спокійно, не відволікати педагога і інших учнів від заняття. Потреби, бажання (поїсти, дізнатися у товариша, яку іграшку йому подарували на день народження) може відкласти до перерви. Із усього, що дитина повинна вміти в 6-7 років, тобто, перед вступом до школи, мабуть, найважливіше - це вміння вчитися. Ключові навички навчальної діяльності наступні:
Розглядаючи із боку інтелекту, можна заглибитися в кожен предмет. Наприклад, малюк повинен мати деякі знання, вміння в математиці (усний рахунок, прості дії з числами), читанні (склад слова, розрізнення голосних звуків і приголосних), літературі (напам`ять вірші, переказ із збереженням послідовності і змісту тексту) і ще із багатьох інших предметів.. Що має знати дитина перед школою про саму себе, про світ, який її оточує? Це -
В Україні зроблені перші кроки до зміни форми і цілей навчання в початковій школі. Вже в 2017 році в тестовому режимі кілька шкіл почали вчити малюків актуальним речам, орієнтуючись на особливості дитячого сприйняття інформації, з огляду на психологію, потреби учнів. Їхнє завдання - зацікавити в пізнавальній діяльності, домогтися того, щоб школярі отримували системні, глибокі знання в різних сферах. Плюси і мінуси інновацій покаже час, а поки майбутні першокласники, як і раніше, потребують комплексної соціальної, інтелектуальної, емоційної підготовки. Щоб навчитися чогось, дитині потрібно отримати особистий досвід. Краще зрозуміти процес навчання зсередини допомагають заняття на розвиваючих курсах для дітей.
Відкритим залишається питання про те, а чи повинен малюк до школи навчитися читати. Хоча МО України з цього приводу ніяких рекомендацій не дає, однак однозначно має сенс вчити дошкільника рахуванню про себе, так як воно приносить користь для розвитку когнітивної роботи мозку. Кращий учитель усному рахуванню - Школа ментальної арифметики Соробан®. А ще вона спец в питаннях про те, як мотивувати, розкрити таланти, натренувати розум, щоб учень сам освоїв все, що повинна знати дитина перед школою.
Читати також:
Відео:
Хочете розвинути здібності вашої дитини?
Ми завжди раді відповісти на будь-які ваші питання, що стосуються навчання, тренування та методики Соробан®.
Зателефонуйте нам, домовтесь про зустріч, познайомтеся з тренером, поспілкуйтеся учнями та їх батьками. Ми готові похвалитися вам результатами навчання, розказати про наші інновації та показати новинки. Сайт має форму зворотнього зв'язку, якщо вам зручно, то можете отримати відповідь заповнивши форму або набравши на номер школи вашого міста.
Вас можуть зацікавити