Цікаве

Що робити, якщо дитині не дається математика?

Досить часто можна почути скарги з боку батьків на відсутність у дітей схильностей до математики. З перших шкільних днів вони стикаються із складнощами при рішенні різних прикладів і завдань. Як результат, математика для багатьох відразу потрапляє в категорію ” нелюбимих” предметів. Бажання її вивчати повністю відсутнє і фон з поганими оцінками у малюків викликає стрес.

Принаймні, кожна четверта дитина зіштовхується з труднощами в досягненні математики, навіть при відмінній успішності по іншим предметам. Очевидним чином виникає ідея винятку ціеї науки з переліку шкільних дисциплін. Деякі батьки її беззаперечно підтримують, інші – наполягають на обов’язковому вивченні математики.

У чому ж її відмінність від інших наук?

 

   1. Більшість шкільних предметів являє собою комплекс тем, що підлягають вивченню відокремлено. Наприклад, уроки географії по дослідженню Євразії або Африки мало пов’язані між собою. В математиці ж все по-іншому. Всі теми логічно взаємопов’язані. І знання, що здобуваються на ранніх етапах навчання, завжди потрібні надалі. Тому хвости з початкової школи тільки посилюють наслідки невдач в середніх і старших класах.
   2. При вивченні ряду дисциплін – літератури, зоології, географії – часто на допомогу приходить банальне зубріння. Запам’ятати події історичної битви, вивчити вірш – досить легко, володіючи хорошою пам’яттю. Однак для успіху у математиці цього недостатньо. Вона потребує розуміння, адже відрізняється точністю і логічністю. Будь-яка формула легко може бути виведена, її не доводиться зубрити. Мабуть, саме це сильно відрізняє математику від інших наук.

 

Причини проблем

 

Як показує практика, труднощі у вивченні цариці наук осягають багатьох малюків вже з перших класів. Особливо вони характерні для тих, хто ще недостатньо добре читає. Саме з цієї причини діти просто не розуміють сенс завдання до кінця. До того ж, абстрактне мислення у них ще тільки розвивається, тобто представляти умову завдання насправді їм досить складно.

Не розуміючи суті завдання, дитина не стане даже намагатися його виконувати. Багато батьків в подібних ситуаціях «ставлять хрест» на нерозкритих математичних здібностях малюка. Але ж по іншим предметам у нього є гідні результати. А деякі з них також засновані на логічній структурі – наприклад, англійська мова.

Виходить, погані досягнення в арифметиці не слід відносити до відсутності бажання вчитися або відповідних здібностей. Проблема полягає в емоційно-психологічному факторі. Математичні задачки простіше вирішуються допитливими, наполегливими, сміливими дітьми. А складнощі з цим переслідують невпевнених у собі малюків.

 

 Як полюбити математику?

Цариця наук розвиває логіку, дисципліну, системне мислення і безліч інших корисних якостей. Її вивчення вкрай необхідно! І допомогти дитині знайти інтерес до математики можна наступним чином:

 • самостійно ясно усвідомити, що дана наука – одна з найкрасивіших в світі;
 • повірити, що здібності до математики є у кожного, і вони обов’язково виявляються у старанньої дитини;
 • постійно мотивувати малюка до навчання, відзначати успіхи та допомагати справлятися з невдачами.

mat-ka1

Перелічені завдання вдало вирішує у своїй методиці школа усного рахунку «Соробан»

Вона спрямована на рівномірний розвиток як лівого, так і правого півкуль мозку. Регулярні тренування в школі з рахівницями «абакус» і виконання комп’ютерних вправ удома сприяють поліпшенню розумової активності дітей. У них стрімко розвиваються:

 • уява;
 • концентрація;
 • пам’ять;
 • логічне мислення;
 • вміння приймати рішення.

Займаючись за методикою «Соробан», діти вчаться використовувати свій інтелектуальний потенціал максимально і здобувають необхідні навички для досягнення успіху в різних сферах життя!

Вартість навчання грн.
АКЦІЯ Приведи друга і отримай знижку 10% за кожного на 2016/2017 навч.рік У вас двоє дітей? Вартість навчання 2-ї дитини -30% Вартість навчання 3-го дитини -40%
Якщо протягом першого місяця наш курс Вам не підійде, ми повернемо Вам гроші.