Дніпро

+380958085454 | +380978085454

5753

Тести для оцінки рівня пам''яті для дітей 5-9 років

тест на проверку 1. Тест на перевірку рівня слухової пам''яті За допомогою даної методики визначається динаміка процесу заучування. Дитина отримує завдання за кілька спроб вивчити й безпомилково відтворити ряд, що складається з 12 слів: ДЕРЕВО, ЛЯЛЬКА, ВИЛКА, КВІТКА, ТЕЛЕФОН, СТАКАН, ПТИЦЯ, ПАЛЬТА, ЛАМПОЧКИ, КАРТИНА, ЛЮДИНА, КНИГА. Дорослий читає дитині слова (всього 6 спроб). Після кожного прослуховування дитина має спробувати відтворити весь ряд. Дорослий кожного разу наголошує, скільки слів дитина згадала та назвала правильно. Оцінка результатів
 • Дитина запам''ятала й безпомилково відтворила всі 12 слів за 6 або менше спроб. Це свідчить про дуже високий рівень розвитку пам''яті.
 • Дитина запам''ятала й безпомилково відтворила за 6 спроб 10-11 слів. Це свідчить про високий рівень розвитку пам''яті.
 • Дитина запам''ятала й безпомилково відтворила за 6 спроб 8-9 слів. Це свідчить про середній рівень розвитку пам''яті.
 • Дитина запам''ятала й безпомилково відтворила за 6 спроб 4-5 слів. Це свідчить про низький рівень розвитку пам''яті.
 • Дитина запам''ятала й безпомилково відтворила за 6 спроб не більше 3 слів. Це свідчить про дуже низький рівень розвитку пам''яті. У такому випадку потрібна консультація невропатолога.
2. Тест на перевірку зорової пам''яті Підберіть 10 однакових за розмірами, але різних за змістом картинок і покажіть їх дошкільнику - кожну по 5-6 секунд. Картинки мають бути нескладними, наприклад такими: каченя, кубик, піраміда, груша, м''яч, іграшкова машинка, яблуко, кораблик, кактус. Після цього попросіть дитину назвати предмети, які вона запам''ятала. Оцінка результатів Оцінюючи результат, зверніть увагу на те, чи є повтори, чи зустрічаються назви предметів, які ви не показували. Порядок відтворення значення не має. Хороший результат - 8-10 картинок, незадовільний - менше ніж 5 картинок. 3. Тест на перевірку короткочасної та довготривалої пам''ятіkart2 Щоб оцінити короткочасну пам''ять, знадобляться 10 картинок з зображенням різних, знайомих дитині предметів, наприклад: щеня, курча, рибка, бджола, їжачок, гусак, ромашка, бабка, пташеня, цибуля. Запропонуйте малюкові розглянути їх, а потім через 30 секунд попросіть його назвати всі предмети, зображені на картинках, які він зміг запам''ятати. Далі слід показати дитині ті картинки, які вона забула назвати, а через 10 хвилин, а потім за годину попросити дитину знову згадати їх - для того, щоб оцінити довгострокову пам''ять. Оцінка результатів Перевірка короткочасної пам''яті: якщо 6-7 річна дитина з 10 картинок назвала хоча б 6-7 - результат дуже хороший. Перевірка довготривалої пам''яті: якщо дитина назвала 7 і більше картинок - результат відмінний. 4. Тест на перевірку образної пам''яті у дошкільників Для тесту потрібні 6 карток з зображенням годинника, ножиць, телефону, олівця, літака й вази, а також карта, розділена на 18 клітин. Кожному зображенню на картці відповідає три зображення на карті:
 • Ідентичне зображення;
 • Зображення, яке відрізняється деталлю;
 • Зображення схоже лише силуетом і призначенням.
 • Співвідношення кольорів однакове.
Тест проводитися індивідуально. Покладіть перед дитиною карту. Показуйте їй по одній маленькій картці (приблизно 1 секунду), а вона нехай запам''ятовує, що на них намальовано. Після цього дитина має знайти таку ж картинку на великій мапі. Оцінка результатів За правильну відповідь, тобто якщо дитина показала ідентичне зображення, її пам''ять оцінюється максимально - 3 бали. Якщо дитина показала зображення, яке відрізняється деталлю, її пам''ять оцінюється в 2 бали. У тому випадку, якщо дитина показала зображення схоже лише силуетом чи призначенням, її пам''ять оцінюється в 1 бал. За невірну відповідь, тобто якщо дитина показала інше зображення, оцінка її пам''яті мінімальна - 0 балів.
 • При результаті в 15 балів і нижче - у дитини низький рівень пам''яті.
 • При результаті від 16 до 20 балів - у дитини середній рівень пам''яті.
 • При результаті в 21 бал і вище - у дитини високий рівень пам''яті.
Ці тести дані для отримання результатів при оцінюванні здібностей дитини до та після будь-якого з видів навчання, яке передбачає розвиток перерахованих вище видів пам''яті. Читайте ще: Як працює методика усного рахунку Соробан
Наші додатки
Soroboo‪m